Jump to content

Αναγνώριση Κάβουρα


Recommended Posts

Το καβουράκι της φωτό ήρθε λαθρεπιβάτης με ένα ζωάνθους. Τι λέτε να κάνω με αυτό? Δυστυχός δεν έχω sump για να το απομονώσω. Είναι επικίνδυνο?

post-59162-0-37075000-1413298933_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να το βγάλεις για να εισαι σιγουρος, πολυ μυτερες ειναι οι δαγκάνες του.

Αν υπάρχει καποιος με sump που το θελει, βαλ΄το αγγελια. Προς το παρόν βρες καπου να το απομονώσεις, σε καμια μικρη γεννηστρα ή σε καποιο πλαστικο ποτηράκι μεσα στο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Αφου ξαταφερες και το πιασες βγαλτο εχω ενα το ιδιο προσπαθω να το βγαλω εδω και τεσσερις μηνες και δεν τα καταφερνω εχειγινει τερας εν το μεταξη ,ασε τωρα που μεγαλωσε αρκετα εχει γινει μαλιαρος το ευτηχημα ειναι οτι ακομα δεν μου εχει πειραξει τιποτα , μαλλον βρισκει αρκετο φαι που θα μου παι ομως δε θα πεσει στα χερια μου;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι δύο!! Να δω πως θα τα πιάσω....

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω ενα σαν και αυτο δεν εχω κανενα προβλημα εδω και ενα χρωνο ,το μονο που κανει ειναι να τρωει απο τον βραχω μικρα κοματια,εχει τρελο χαζι..και μενα απο ζωανθους ειρθε. ΥΓ. εγω δεν θα το πεταγα για νανενα λογω.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει να τα .. ψαρέψετε;

Όταν πάω για ψάρεμα τα καβουράκια πέφτουν σαν τρελά πάνω σε μικρά τεχνητά σιλικόνης :P

Anyway, με λίγο νήμα ή καλή πετονιά με ένα κομματάκι μπέικον π.χ. ή κάτι τέτοιο βρωμερό πέφτουν σαν τρελά τα καβουράκια και δεν το αφήνουν με τίποτα. Δεν έχεις τίποτα να χάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ φοβάμε μη πειράξει μια peppermint που έχω και κάνει φοβερή δουλειά με τις απταίζιες. Θα το παρακολουθήσω μερικές μέρες ( και νύχτες με υπέρυθρη κάμερα) και θα δω τι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...