Jump to content

Best Of Discus 2014


Husky_Jim

Recommended Posts

Best Of Discus 2014

Το μεγαλύτερο ενυδρειακό γεγονός έριξε τις αυλαίες του για δεύτερη φορά, ανεβάζοντας κατά πολή την ποιότητα τόσο σε ψάρια όσο και στην όλη διοργάνωση.

Ένα μεγάλο μπράβο στον Nidal Rezek για την όλη διοργάνωση που χωρίς αυτόν δέν θα υπήρχε, στην συνδιοργανώτρια εταιρία Welldone Ltd, καθώς και σε όλους τους συμμετέχοντες που έλαβαν μέρος.

Ήταν όλα τέλεια από κάθε άποψη και η διοργάνωση ξεπέρασε σε αρτιότητα πολλές αντίστοιχες του εξωτερικού.

Ευχαριστούμε πολύ το μέλος και φίλο ReBeLos, ιδιοκτήτη του DiscusAddicts για την παραχώρηση των φωτογραφιών.

Τα υπέροχα, πρωτότυπα και χειροποίητα βραβεία:


trophies.jpg

Ο Grand Champion του διαγωνισμού:

grand_champion.jpg

Κατηγορία 'Solid Blue':

blue_a.jpg
blue_b.jpg
blue_c.jpg

Κατηγορία 'Coarse Brown Base':

coarse_brown_a.jpg
coarse_brown_b.jpg
coarse_brown_c.jpg

Κατηγορία 'Solid Red':

red_a.jpg
red_b.jpg
red_c.jpg

Κατηγορία 'Spotted':

spotted_a.jpg
spotted_b.jpg
spotted_c.jpg

Κατηγορία 'Stipped Brown Base':

striped_brown_a.jpg
striped_brown_b.jpg
striped_brown_c.jpg

Κατηγορία 'Stipped Yellow Base':

striped_yellow_a.jpg
striped_yellow_b.jpg
striped_yellow_c.jpg

Κατηγορία 'Unclassified':

unclassified_a.jpg
unclassified_b.jpg
unclassified_c.jpg

Κατηγορία 'Wild':

wild_a.jpg
wild_b.jpg
wild_c.jpg

Βίντεο από το event:


  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει γίνει λάθος στους "άγριους"... με επιφύλαξη το γράφω... ο 3ος είναι 2ος και αντίστροφα;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει γίνει λάθος στους "άγριους"... με επιφύλαξη το γράφω... ο 3ος είναι 2ος και αντίστροφα;

Να μην κανω και εγω ενα λαθος ρε Νικολα?

Οπως εχω ενημερωσει και στους Addicts, σε κανενα διωρο θα διορθωθει.... ;)

Για τα περι διαγωνισμου:

Να πω και εγω με την σειρα μου οτι η διοργανωση ηταν αρτια.

Για το Νινταλ που ολοι τον γνωριζετε να πω ενα μεγαλο μπραβο για το κουραγιο του και την προσπαθεια του αλλα και σε οσους τον βοηθησαν.

Αντε και του παραχρονου....

Link to comment
Share on other sites

Είδες ότι... το έβαλα με ερωτηματικό... ΔΕΝ ήμουν σίγουρος. Και τα λάθη... ανθρώπινα. ;)

Τα αρνητικά του διαγωνισμού... ποία ήταν;

Link to comment
Share on other sites

Είδες ότι... το έβαλα με ερωτηματικό... ΔΕΝ ήμουν σίγουρος. Και τα λάθη... ανθρώπινα. ;)

Τα αρνητικά του διαγωνισμού... ποία ήταν;

Για μενα σαν θεατης δεν ειδα κατι αρνητικο..,

Εσεις οι διαγωνιζομενοι θα πρεπει να μας ενημερωσετε αν υπηρξαν αρνητικα ωστε να διαβαστουν και να διορθωθουν για το μελλον....

Link to comment
Share on other sites

Παντως καλο ειναι να αρκεστουμε στο παρον θεμα στις φωτογραφιες για να μπορει ο κοσμος να ενημερωθει για τα ψαρια που βραβευτηκαν και να τα απολαυσει.

Με εκανες και εγραψα ρε τρελε φαν....

Link to comment
Share on other sites

Εξιζει ενα μεγαλο μπραβο στους διοργανωτες και συνχαρητηρια στα παιδια που πηραν μερος στον διαγωνισμο αλλα και σε αυτους που βραβεφτικαν

Να ειστε καλα για να δουμε του αντιχρονου ακομα καλυτερα και παλι μπραβο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι από εμένα πολλά μπράβο στον Νιντάλ, στους διοργανωτές και σε όλους όσους βοήθησαν!!!

Ευχομαι να ξαναγίνει ο διαγωνισμός και να έχει περισσότερο ανταγωνισμό... (για να είναι... διαγωνισμός...)

Έγινε επεξεργασία - Σταύρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα ...

Να πω κι εγω με την σειρα μου ενα μεγαλο μπραβο στους διοργανωτες και ιδιαιτερα στον φιλο μου τον Νινταλ αλλα και σε ολα τα παιδια που βοηθησαν

σε αυτο που ειδαμε...

Τωρα οσο αφορα το διαγωνιστικο κομματι δυστηχως απογοητευτηκα....

Θα το ονομαζα περισσοτερο εκθεση παρα σαν διαγωνισμο....

Δηλαδη να το πω και απλα λαικα<< δεν ειχε γουστο....>>

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο μπράβο στον Nidal και οσους βοήθησαν.

Χωρις αυτόν τον άνθρωπο δεν θα υπήρχε διαγωνισμός ουτε πρόπερσι ουτε και φέτος....

Υ.Γ

Νικόλα ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες.........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο μπράβο στον Nidal και οσους βοήθησαν.

Χωρις αυτόν τον άνθρωπο δεν θα υπήρχε διαγωνισμός ουτε πρόπερσι ουτε και φέτος....

Υ.Γ

Νικόλα ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες.........

+1

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο μπράβο στον Nidal και οσους βοήθησαν.

Χωρις αυτόν τον άνθρωπο δεν θα υπήρχε διαγωνισμός ουτε πρόπερσι ουτε και φέτος....

Υ.Γ

Νικόλα ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες.........

+10000000000000000000000

Link to comment
Share on other sites

Παντως καλο ειναι να αρκεστουμε στο παρον θεμα στις φωτογραφιες για να μπορει ο κοσμος να ενημερωθει για τα ψαρια που βραβευτηκαν και να τα απολαυσει.

Με εκανες και εγραψα ρε τρελε φαν....

Αυτο ισως ειναι μια αρχη να σας ξαναδουμε σε αυτο το χωρο.

Η αφορμη ωστε να μας μεταλαμπαδεψετε τις γνωσεις σας και οπως ειπε ο FAN σε αλλο ποστ να διορθωθουν καποιες

ανακριβειες σε καποια θεματα.

Ευχαριστουμε πολυ για το φωτογραφικο υλικο και το βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισως ειναι μια αρχη να σας ξαναδουμε σε αυτο το χωρο.

Η αφορμη ωστε να μας μεταλαμπαδεψετε τις γνωσεις σας και οπως ειπε ο FAN σε αλλο ποστ να διορθωθουν καποιες

ανακριβειες σε καποια θεματα.

Ευχαριστουμε πολυ για το φωτογραφικο υλικο και το βιντεο.

Καταρχας δεν πρεπει να μου μιλας στον πληθυντικο.... εκτος αν γερασα και δεν το καταλαβα ;)

Οσον αφορα τις γνωσεις κτλ. δεν νομιζω οτι ειμαι ο καταληλος να μεταδωσω τιποτα περα απο τις εμπειριες που αποκτω καθημερινα πανω στα δικα μου ψαρια.

Δεν εφυγα ποτε απο το χωρο φιλε μου απλα εκανα ενα μεγαααααλο διαλειμα.

Αν μπορω να βοηθησω καπου θα το κανω, απλα περιμενω το καταληλο κλιμα εδω και πολυ καιρο.....

Οσο για το φωτογραφικο υλικο ειναι υποχρεωση οποιουδηποτε θελει να βοηθησει στην ενημερωση να το κανει και εφοσον καταφερα και εβγαλα καποιες φωτογραφιες γιατι να μην τις διαθεσω και στο AZ ?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας δεν πρεπει να μου μιλας στον πληθυντικο.... εκτος αν γερασα και δεν το καταλαβα ;)

Οσον αφορα τις γνωσεις κτλ. δεν νομιζω οτι ειμαι ο καταληλος να μεταδωσω τιποτα περα απο τις εμπειριες που αποκτω καθημερινα πανω στα δικα μου ψαρια.

Δεν εφυγα ποτε απο το χωρο φιλε μου απλα εκανα ενα μεγαααααλο διαλειμα.

Αν μπορω να βοηθησω καπου θα το κανω, απλα περιμενω το καταληλο κλιμα εδω και πολυ καιρο.....

Οσο για το φωτογραφικο υλικο ειναι υποχρεωση οποιουδηποτε θελει να βοηθησει στην ενημερωση να το κανει και εφοσον καταφερα και εβγαλα καποιες φωτογραφιες γιατι να μην τις διαθεσω και στο AZ ?

Για το πρωτο σκελος, αναφερομαι και για τους δυο σας ( Νικο - Νικο ) γι αυτο ο πληθυντικος.

Μα η εμπειρια δεν ειναι γνωση?

Θα χαρω αφανταστα να σε εχουμε παλι κοντα μας οπως και αλλα μελη που κανουν και αυτοι ενα μεγαλο διαλειμα!

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο σκελος, αναφερομαι και για τους δυο σας ( Νικο - Νικο ) γι αυτο ο πληθυντικος. Ειπα και εγω :D

Μα η εμπειρια δεν ειναι γνωση? Ειναι οταν εχεις απεναντι σου ανθρωπους που μπορουν να ακουσουν ....

Θα χαρω αφανταστα να σε εχουμε παλι κοντα μας οπως και αλλα μελη που κανουν και αυτοι ενα μεγαλο διαλειμα! Οταν βρεθει το καταληλο κλιμα θα το καταλαβεις...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να ευχαριστησω απο μεριας μου ολους οσους σπαταλησαν τον πολυτιμο ελευθερο χρονο τους για να βοηθησουν στην προετοιμασια αλλα και στο στησιμο αυτου του μεγαλου Event, οπως επισης και σε ολους οσους συμμετειχαν μονο και μονο για τη χαρα της συμμετοχης!!!

Να ειστε ολοι καλα....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πολλα συχαρητηρια για την ΤΕΡΑΣΤΙΑ διοργανωση. Μπαινοντας στο χωρο πραγματικα δεν πιστευα στα ματια μου απο το πληθος των ενυδρειων που αντικρυσα. Οσο για τα ψαρια στις γυαλες ηταν πραγματικα διαμαντια!!!! Πολλα μπραβο σε σενα και τους φιλους που βοηθησαν να στηθει ολο το event και στα παιδια που συμμετειχαν. Ηταν μια διαφημιση για ολους μας στην Ελλαδα που αγαπαμε τα ενυδρεια και ζηταμε κατι καλυτερο. Μακαρι να μπορεσεις να το επαναλαβεις στο μελλον.... Και παλι μπραβο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη Νίκο, αν δεν κάνω λάθος... λείπει μια κατηγορία από τις φωτογραφίες; Νομίζω ήταν 9... αλλά δεν ξέρω την ονομασία της κατηγορίας που λείπει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αναλυτικη παρουσιαση και νικητες του διαγωνισμου:

http://www.fanatik-discus.com/2014/10/les-discus-champions-en-grece/

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...