Jump to content

Τρυπημα Σε Πατο Μικρου Ενυδρειου


stanisalus18

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα την γνωμη σας στο τρυπημα του πατου σε ενα μικρο Heto HT400B


Ειναι δυνατο να γινει κατι τετοιο? Ή ειναι ρισκο μιας και ειναι κολλημενο το ενυδρειο? απο καποιον που εχει μια σχετικη εμπειρια με τα τζαμια ειναι εφικτο να κανει μια τρυπα, με διαμετρο μαλλον Φ32, χωρις να το ραγισει ή να δημιουργησει προβλημα γενικα στο ενυδρειο?


Και αφου γινει η τρυπα να μπει ενας συνδεσμος δεξαμενης οπως αυτος ή αυτος ή αυτος και να δημιουργηθει η υποδομη για sump με ενα απλο σωληνα υπερχειλησης? Χρειαζεται ο συνδεσμος δεξαμενης ετσι?


σας παραθετω και καποιες φωτογραφιες που τραβηξα ετσι ωστε να καταλαβετε για τι λεω:


DSC00826.jpg


DSC00827.jpg


DSC00828.jpg


DSC00829.jpg


υπαρχει καποιο παιδι εδω στο φορουμ που θα εκανε με ανεση κατι τετοιο? ή καποιος που να ξερει εναν τζαμα που θα αναλαμβανε κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

ευκολο ειναι αρκει να μην ειναι ψημενο το τζάμι

πως μπορω να ξερω αν ειναι ή δεν ειναι ψημενο το τζαμι?

ευκολο για καποιον που δεν εχει ξανακανει τρυπα ή για εναν εμπειρο τζαμα? δεν υπαρχει καθολου η πιθανοτητα να ραγισει?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να ξερω αν ειναι ή δεν ειναι ψημενο το τζαμι?

ευκολο για καποιον που δεν εχει ξανακανει τρυπα ή για εναν εμπειρο τζαμα? δεν υπαρχει καθολου η πιθανοτητα να ραγισει?

απο εκει που το πήρες μπορει να ξερουν η ρωτας με mail τον κατασκευαστή η τρυπα ειναι ευκολη για καποιων που εχει κανει οχι για κάποιον που δεν ξερει καθόλου δες και εδω ενα βίντεο απο το αρχείο του aquazone

http://www.aquazone.gr/forums/topic/83224-60/

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τροπος να αναγνωρισουμε αν ειναι ψημενο??

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι ψημενο,στοιχιζει παρα πολυ αυτη η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο και πήγαινε σε ένα τζαμά να στο τρυπήσει, παραπάνω από 3€ δεν θα σου πάρει. Όπως σου είπε και ο Λυκούργος, αν είναι ψημένο θα σπάσει την ώρα του τρυπήματος. Εγώ πιστεύω ότι αποκλείεται να είναι ψημένο. Πρώτον γιατί αυτό στοιχίζει, όπως είπε και ο Μιχάλης και δεύτερον το ψημένο τζάμι αν σπάσει γίνεται θρύψαλα. Είναι κουτό να γίνει κατασκευή ενυδρείου με τέτοιο τζάμι.

Έγινε επεξεργασία - bouboulas
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το θυμηθηκα παιδια, εψαξα και βρηκα καποιες φωτογραφιες που ειχα οταν μου το πρωτοδωσανε το ενυδρειο. μου το δωσανε ραγισμενο μεσα στο κουτι, ουτε αυτοι ηξεραν γιατι ουτε εγω το ειχα χτυπησει οταν το πηγα στο σπιτι. ειδα το ραγισμα οταν πρωτοανοιξα το κουτι. λενε τιποτα οι φωτογραφιες για το ειδος του γυαλιου? αν ηταν ψημενο δεν θα ειχε σπασει αλλιως ετσι? τελικα το πηγα πισω και μου το αλλαξανε με αλλο, το βλεπετε και με την διαφορα του χρωματος, δεν ειχε αλλο σε μαυρο.

IMAG0021.jpg

IMAG0030.jpg

IMAG0032.jpg

γνωριζετε καποιον καλο τζαμα που να εχει σχεση με τα ενυδρεια και να ηταν προθυμος να μου κανει την τρυπα που ζητω? εχετε να προτεινετε καποιον? η εστω καποιον συνχομπιστα? με το αζημιωτο φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ψημένο. :)

Συμφωνώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...