Jump to content

Κατάλληλα Ψάρια!!!


Recommended Posts

Μου αρέσει που το ξεκινάς σωστά !!Πρώτα διαβάζεις και ρωτάς και μετάς αγοράζεις!!

Καλό θα είναι να το συνεχίσεις έτσι λοιπόν για να μην ξοδεύεις άσκοπα χρήματα ;)

Περί βυθού λοιπόν ρίξε μια ματιά στο παρακάτω άρθρο

Φυτεμένο ενυδρείο και βυθός

Καλώς ήρθες και από εμένα :)

Puma εγώ σε ευχαριστώ για οοοολα φίλε μου :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που το ξεκινάς σωστά !!Πρώτα διαβάζεις και ρωτάς και μετάς αγοράζεις!!

Καλό θα είναι να το συνεχίσεις έτσι λοιπόν για να μην ξοδεύεις άσκοπα χρήματα ;)

Περί βυθού λοιπόν ρίξε μια ματιά στο παρακάτω άρθρο

Φυτεμένο ενυδρείο και βυθός

Καλώς ήρθες και από εμένα :)

Puma εγώ σε ευχαριστώ για οοοολα φίλε μου

γεία σου φίλε , ευχάριστω για το άρθρο

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες κι απο μενα!

Οι αφρικανες δεν θελουν φυτα και ο βυθος παει αναλιγα με τα ψαρια και οχι με τα φυτα! Με λιγα λογια οι ερωτησεις που πρεπει να σκεφτεις ειναι οι εξης: α) Θα μαλακωνεις το νερο ή οχι; Τα περισσοτερα ψαρια Αμαζονιου, Ασιας και Αυστραλιας θελουν μαλακο νερακι και οχι βρυσης! β) Σου αρεσουν τα φυτα και τα ξυλα σην διακοσμηση ή πετρες σκετες; Το αφρικανικο στησιμο προυποθετει νταμαρια απο πετρες και οχι φυτα ( ενταξει αν θες βαζεις μερικα συγκεκριμενα ) ενω τα υπολοιπα ειδη θελουν φυτακια και ξυλα. γ) Τα ψαρια που θα βαλεις θα ειναι βυθοψαρα ή θα κινουνται στα μεσαι και επιφανειακα στρωματα του ενυδρειου; Αν το ψαρι κινειται και τρεφεται απο τον, το πιο πιθανο ειναι να φιλτραρει την τροφη μεσα απο τα βραγχια του, παιρνοντας στο στομα του κομματια απο τον βυθο. Οποτε αν εχεις τετοια ψαρια θες οπωσδηποτε αμμο και οχι χαλικι!

Και παλι μην βιαστεις να κανεις τις επιλογες και προ παντων μη βιαστεις να το γεμισεις. Στρωσε πρωτα το φιλτρο σου, φτιαξε την διακοσηση σου και μετα οταν ολα ειναι ετοιμα βαλε και τα ψαρια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...