Jump to content

My Reef Story


dimtsok

Recommended Posts

χαχαχα

ελα θα ερθω και εγω για βοηθεια

εγω θα φερω τις σακουλες ;)

Η μαύρη λίστα μεγαλώνει.... :bigemo_harabe_net-66: :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

Η μαύρη λίστα μεγαλώνει.... :bigemo_harabe_net-66: :bigemo_harabe_net-66:

χαχαχαχα

Θα σου αφησουμε αν ειναι κατι

δεν θα σου τα παρουμε ολα

Τις βασεις απο τις acropora :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όπως πολύ σωστά επισήμανε ο paul.asty, τα sps είχαν στηθεί πολύ κοντά το ένα με το άλλο και ειλικρινά δεν περίμενα ότι τόσο γρήγορα θα αναγκαστώ να τους αλλάξω θέση...πράγματι άρχισαν να πλησιάζουν επικίνδυνα μεταξύ τους και έτσι για να μη βρεθώ σε δυσάρεστες καταστάσεις έγιναν οι

απαραίτητες αλλαγές χθες το βράδυ.Το αποτέλεσμα ικανοποιητικό νομίζω τόσο χωροταξικά όσο και αισθητικά.Ευκαρία για φωτός λοιπόν...

010.jpg

012.jpg

013.jpg

011.jpg

014.jpg

016.jpg

017.jpg

018.jpg

019.jpg

020.jpg

021.jpg

023.jpg
picture share

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο.....μπράβο...

Link to comment
Share on other sites

Τα κοράλλια υγιέστατα και με έντονο χρώμα....

Μπράβο σου Γιατρέ μου...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία δουλειά μπράβο φίλε μου!

Φοβερός ο "mini" ύφαλος σου!!!Να το χαίρεσαι :thumbsu:

Πολύ όμορφο.....μπράβο...

Ωραίο το αποτέλεσμα μπράβο σου!

Τα κοράλλια υγιέστατα και με έντονο χρώμα....

Μπράβο σου Γιατρέ μου...

καθαροτατο υγειεστατο και πανεμορφο!! συνχαρητηριαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καθαρό φοβερά χρώματα και αεράτο. Μπράβο!!

Πανεμορφο και αερατο οπως λεει και ο Λουκας!!

Φανταστικο, Μπραβο σου :bigemo_harabe_net-122: !

Παίδες ευχαριστώ, να είστε καλά. Και μερικές ακόμα....

001.jpg

free uploader

003.jpg

upload images

004.jpg

windows screen capture

005.jpg

upload images free

006.jpg

free screenshot software

008.jpg

photo uploading

010.jpg

image hosting over 10mb

013.jpg

image upload no limit

015.jpg

image hosting site no sign up

016.jpg

images hosting

Link to comment
Share on other sites

ετοιμάζω τα νυστέρια γιατρέ!!! :P :p

απο την ώρα που μπήκε το φώς έχει αλλάξει πολύ το ενυδρείο και επειδή έχω την τύχη να το βλέπω συχνά, η ανάπτυξη είναι τρομερή!!

Link to comment
Share on other sites

ετοιμάζω τα νυστέρια γιατρέ!!! :P :P

απο την ώρα που μπήκε το φώς έχει αλλάξει πολύ το ενυδρείο και επειδή έχω την τύχη να το βλέπω συχνά, η ανάπτυξη είναι τρομερή!!

Πανο ακουσες εεεε

αργησαν να πλησιαζουν το ενα στο αλλο

δηλαδη εχουν αναπτυξει

Που σημαινει πως το αλλο σαββατοκυριακο φερνω το σφυρι

και παμε μια βολτα απο εκει :P :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παύλο, το ενυδρείο χθες έκλεισε τον πρώτο χρόνο ζωής του......οπότε τις επόμενες ημέρες θα υπάρξουν κάποιες επετειακές φωτογραφίες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Να τα εκατοστήσει!!

Link to comment
Share on other sites

αχου τι ρομαστικόοοοοο...

 

πάρε μπύρες και θα ρθω να το γιορτάσουμε!

 

και αν δε βάλεις φώτο και δεν πεις τις αλχημείες σου, θα σε δώσω εγω!! ετσι για να ήμαστε πάτσι ;)

 

Link to comment
Share on other sites

039.jpg
 

038.jpg
 

040.jpg
 

035.jpg
 

036.jpg
 

041.jpg
 

043.jpg
 

Ένας χρόνος πέρασε από τότε που γέμισε με νερό το ενυδρείο, ένας χρόνος κυρίως με  ευχάριστες στιγμές και με λίγα ευτυχώς προβλήματα, τα περισσότερα αναμενόμενα σε ένα νέο ενυδρείο. Από την τελευταία φορά, δεν έχουν γίνει προσθήκες ζωντανών με εξαίρεση ενός κάβουρα ο οποίος όμως ήταν αρκετά άτακτος και κατέληξε στο σαμπ...Άλλαξαν κάποιες θέσεις στα κοράλια, κάποια παραμένουν προσωρινά μέχρι να δοθούν όπως η μόντι πάνω στο βράχο και κάποια φραγκάκια στον αραγωνίτη και μετά από τρεις μήνες με το καινούριο φωτιστικό , καταλαβαίνω πλέον γιατί το σωστό φως θεωρείται και είναι βασικό συστατικό για ένα reef ενυδρείο.Η μεγάλη αλλαγή που έχει γίνει είναι ότι το ενυδρείο εδώ και τρεις εβδομάδες τρέχει με πλήρη μέθοδο Zeovit....Ο ριάκτορας που είχα τον αντιφω μετατράπηκε για τον ζεόλιθο και έχω ξεκινήσει τις βασικές προσθήκες, δηλ. άνθρακα και βακτήρια. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα μέχρι τώρα ήταν η έμφάνιση κυανοβακτηρίου το οποίο όμως τις τελευταίες 3-4 ημέρες μειώνεται σταθερά. Κατά τα άλλα τηρώ κατά γράμμα τις οδηγίες της μεθόδου, με τις ελάχιστες δοσολογίες για την ώρα και ελπίζω σε βάθος χρόνου να έχω ενα καλό αποτέλεσμα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

039.jpg

 

038.jpg

 

040.jpg

 

035.jpg

 

036.jpg

 

041.jpg

 

043.jpg

 

Ένας χρόνος πέρασε από τότε που γέμισε με νερό το ενυδρείο, ένας χρόνος κυρίως με  ευχάριστες στιγμές και με λίγα ευτυχώς προβλήματα, τα περισσότερα αναμενόμενα σε ένα νέο ενυδρείο. Από την τελευταία φορά, δεν έχουν γίνει προσθήκες ζωντανών με εξαίρεση ενός κάβουρα ο οποίος όμως ήταν αρκετά άτακτος και κατέληξε στο σαμπ...Άλλαξαν κάποιες θέσεις στα κοράλια, κάποια παραμένουν προσωρινά μέχρι να δοθούν όπως η μόντι πάνω στο βράχο και κάποια φραγκάκια στον αραγωνίτη και μετά από τρεις μήνες με το καινούριο φωτιστικό , καταλαβαίνω πλέον γιατί το σωστό φως θεωρείται και είναι βασικό συστατικό για ένα reef ενυδρείο.Η μεγάλη αλλαγή που έχει γίνει είναι ότι το ενυδρείο εδώ και τρεις εβδομάδες τρέχει με πλήρη μέθοδο Zeovit....Ο ριάκτορας που είχα τον αντιφω μετατράπηκε για τον ζεόλιθο και έχω ξεκινήσει τις βασικές προσθήκες, δηλ. άνθρακα και βακτήρια. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα μέχρι τώρα ήταν η έμφάνιση κυανοβακτηρίου το οποίο όμως τις τελευταίες 3-4 ημέρες μειώνεται σταθερά. Κατά τα άλλα τηρώ κατά γράμμα τις οδηγίες της μεθόδου, με τις ελάχιστες δοσολογίες για την ώρα και ελπίζω σε βάθος χρόνου να έχω ενα καλό αποτέλεσμα....

Πολυ ομορφο μπραβο σου ,επειδη με ενδιαφερει η μεθοδος γινε λιγο ποιο σαφης και περιληπτικος,υποθετω οτι το kh σου δε ειναι παραπανω απο 8,να το χαιρεσε φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...