Jump to content

Τί βρήσκουν πιο νόστιμο οι Αφρικάνες σας?


Recommended Posts

:bowdown: Δεν καταλαβαινω γιατι κοροιδευετε. Ζητησατε την αποψη οσων εχουν αφρικανες. Εκτος και αν περιμενατε απαντησεις απο συγκεκριμενα ατομα οποτε λαθος δικο μου.

Τωρα οσον αφορα την "διαιτα" εγω προσωπικα δεν ταιζω μια φορα την εβδομαδα σε τυχαια μερα. Τις υπολοιπες μερες προσπαθω να ταιζω 2-3 φορες σε μικρες ποσοτητες.

Εχω την ευχερια να μην ειναι φυτεμενο το ενυδριο μου οποτε δεν μου τρωνε τα φυτα.

Ουτε γινεται πανικος την ημερα που δεν ταιζονται.

Αν καποιος εχει διαφορετικη αποψη θα ενδιαφερομουν να την ακουσω.

σε καμια περιπτωση δεν ειπα κατι ειρωνικα,ή με σκοπο να κορο'ι'δεψω κατι ή καποιον..

αλλωστε,νομιζω πως διευκρινιζω:νομιζω πως ο φιλοι aramis και filrou εχουν δικιο..το εχω διαβασει ξανα..

και αναφερομαι στην μια μερα διαιτας τη βδομαδα.. :thumbup:

το σχολιο για την διαιτα της παπιας,πηγαινε προς το φιλο in the pond,συνεχιζοντας το δικο του σχολιο,το οποιο σαφως και δεν αναφεροταν στις δικες σας υποδειξεις και παραθεσεις εμπειριων..

ζητησαμε τις γνωμες και τις εμπειριες σας,επειδη τις σεβομαστε και επειδη θελουμε πραγματικα να μαθουμε απο αυτες..

ζητω και εγω συγγνωμη,αν απο τα λεγομενα μου βγηκε προς τα εξω οτι ειχα τετοια διαθεση..πιστεψ'τε με,καμια σχεση!! :D

σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες που δινεται σε ολους εμας τους πιο νεους στο "αθλημα".. ;)

παντα φιλικα,Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

σε καμια περιπτωση δεν ειπα κατι ειρωνικα,ή με σκοπο να κορο'ι'δεψω κατι ή καποιον..

αλλωστε,νομιζω πως διευκρινιζω:νομιζω πως ο φιλοι aramis και filrou εχουν δικιο..το εχω διαβασει ξανα..

και αναφερομαι στην μια μερα διαιτας τη βδομαδα.. :bowdown:

το σχολιο για την διαιτα της παπιας,πηγαινε προς το φιλο in the pond,συνεχιζοντας το δικο του σχολιο,το οποιο σαφως και δεν αναφεροταν στις δικες σας υποδειξεις και παραθεσεις εμπειριων..

ζητησαμε τις γνωμες και τις εμπειριες σας,επειδη τις σεβομαστε και επειδη θελουμε πραγματικα να μαθουμε απο αυτες..

ζητω και εγω συγγνωμη,αν απο τα λεγομενα μου βγηκε προς τα εξω οτι ειχα τετοια διαθεση..πιστεψ'τε με,καμια σχεση!! :thumbup:

σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες που δινεται σε ολους εμας τους πιο νεους στο "αθλημα".. :D

παντα φιλικα,Γιαννης

Αυτό ακριβώς! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρώτα από όλα να διευκρινίσω ότι οι αφρικάνες μου είναι mbuna & tropheus.

Χωρίς να είμαι ειδικός, η δίαιτα προέκυψε μετά από πολύ διάβασμα σχετικών βιβλίων και

άντλιση πληροφοριών από το internet.

Τα συγκεκριμένα είδη μπορεί στα ενυδρεία να τρώνε σχεδόν τα πάντα, στο φυσικό τους περιβάλλον

όμως τρέφονται με φυτικές τροφές και εκεί είναι προσανατολισμένο το πεπτικό - εντερικό τους σύστημα.

Ζωικές και πλούσιες τροφές κάνουν το malawi bloat να θερίζει.

Φίλοι μου σε αυτή την άποψη έχω καταλήξει - χωρίς να το μετανοιώσω μια και 2 χρόνια τώρα δεν μου έχει αρρωστήσει ούτε ένα ψάρι - ψάξτε το και σχηματίστε την δική σας.

Υ.Γ. Ούτε εγώ έχω φυτά στο ενυδρείο, μόνο άλγη στις πέτρες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...