Jump to content

Διαφορά Μεταξύ Jebao Wp 60 Και Rw 20


Recommended Posts

Καλησπέρα στο φόρουμ. ..ποια η διαφορά μεταξύ των δύο; σε ένα ενυδρείο 1000-1200λίτρα fish only,δύο wp 60 με κοντρολερ, ή δύο RW 20 ;

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα το μπατζετ θα ελεγα, εχουν μια μικρη διαφορα στην τιμη εαν θυμαμαι καλα, να σου πω την αληθεια απ οτι εχω καταλαβει η βασικη διαφορα τους ειναι στο στομιο/γρυλια που στις rw μοιαζουν με των vortech, πολυ αξιοπιστα μοντελα και τα δυο... Τωρα αυτο με το wireless στις rw δεν το εχω καταλαβει, ενω στις wp ο κοντρολερ ειναι κουτσικος και αρκετα λειτουργικος και ευκολος στην χρηση...

Ελπιζω να βοηθεισα με τα λιγα που ξερω :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστώ, πήρα μια ιδέα απ αυτά που έγραψες,ψάχνομαι τι ακριβώς να πάρω και ψάχνω γιατί να υπάρχουν δύο μοντέλα της ίδιας εταιρίας που κάνουν ίδια δουλειά. ..

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου φιλε μου δεν θα το σκεφτόμουνα καν και θα πηγενα σε αγορα της RW20.

Οι Βασικοί λογοι γιαυτό δεν ειναι μονο η νεα σχεδίαση άλλα καποια πράγματα πολυ βασικά οπως οτι ο νεος controller ρυθμιζει την ένταση της αντλίας απο 10% εως 100% κατι που δεν κανει το παλιότερο μοντέλο και φυσικά η ασύρματη λειτουργιά μεταξύ 2 RW20....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ΤΑΝ ...για την ασύρματη λειτουργία τι ακριβώς χρειάζεται? ο καθε rw 20 έχει δικό του κοντρολερ και μετά αυτά τα δύο μπορούν και συνδέονται μεταξύ τους. ?

Link to comment
Share on other sites

Οι RW ειναι ΤΕΡΑΤΑ (!) ροης και συνηστατε 100%, αλλα το wireless δεν δουλευει τοσο καλα απο οσο εχω δει καθότι εχω δυο rw15 και ειναι λιγο περιεργο το sync. Θεωρητικά το κανει αμέσως αλλα δεν ανταποκρίνονται παντα οι slave αντλιες στην master.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...