Jump to content

Συνδεσμολογια Ballast


maniac

Recommended Posts

Μπορω να συνδεσω σε μπαλαστ 2χ39 λαμπα 80βατ και πως;
Μου ειπαν καποτε πως γινεται αλλα δεν εχω την συνδεσμολογια.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε φώτο το ballast ωστε να φαίνεται καθαρά το σχεδιάγραμμα για να μπορέσει κάποιος να σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πανω σε ολα τα καινούργια ηλεκτρονικα μπαλαστ υπαρχει πινακας συνδεσμολογιας! Ανεβασε μια φωτο του μπαλλαστ να το δω και να σου κανω εν σχεδιαγραμα γιατι πριν κανα μηνα έφτιαξα το δικο μ κ το εχω φρεσκο! Πανεύκολο ειναι 5 λεπτα δουλίτσα

Link to comment
Share on other sites

Τα ηλεκτρονικά μπαλαστ εεχουν λιγο πιο περιπλοκη συνδεσμολογια οταν ειναι διπλα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγραψα παραπανω πως μιλαω για Τ5.

Το μπαλαστ δεν το εχω αγορασει ακομα. Πριν το αγορασω ηθελα να βεβαιωθω πως μπορει να γινει κατι τετοιο.

Θελω να βαλω μια 80βατ που να την ανοιγω ξεχωριστα αλλα δεν βρισκω μπαλαστ 1χ80 και γιαυτο ψαχνω αυτη την λυση.

Τωρα αν χρειαζεται το σχεδιαγραμμα του μπαλαστ οπωσδηποτε για να βγαλουμε ακρη θα δω τι μπορω να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το μπάλαστ http://www.ergo-tel.gr/product_info.php?cPath=342_390_734&products_id=8364 5€ είναι τα μεταφορικά και έχει και εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το μπάλαστ http://www.ergo-tel.gr/product_info.php?cPath=342_390_734&products_id=8364 5€ είναι τα μεταφορικά και έχει και εγγύηση.

Μια χαρα φαινεται και σε καλη τιμη. Κοιταγα μονο Αθηνα στα γνωστα μεγαλα καταστηματα ηλεκτρολογικων που σε καποιες περιπτωσεις δεν εχουν ΤΙΠΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φαινεται και σε καλη τιμη. Κοιταγα μονο Αθηνα στα γνωστα μεγαλα καταστηματα ηλεκτρολογικων που σε καποιες περιπτωσεις δεν εχουν ΤΙΠΟΤΑ.

Όταν έψαχνα για μπάλστ εδώ στην Αθήνα και στον Πειραιά δεν έβρισκα με τίποτα. Και όσα βρήκα μου ζητούσαν ένα σκασμό λεφτά. Τα πείρα από ergotel και ξεμπέρδεψα. Με ένα που δεν μου δούλευε, τους το έστειλα και μου το αντικατέστησαν χωρίς να γίνει το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησες σε Καυκά; Εγω απο εκει παίρνω και εχουν πάντα τωρα για λάμπα 80w παρε ενα τηλεφωνο πριν πας να σου πούνε.

και εγώ απο εκει τα πήρα!!!

Link to comment
Share on other sites

οριστε και η συνδεσμολογια !

screenshot_www_olympia_electronics_gr_20

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησες σε Καυκά; Εγω απο εκει παίρνω και εχουν πάντα τωρα για λάμπα 80w παρε ενα τηλεφωνο πριν πας να σου πούνε.

Πριν μερικους μηνες πηρα απο Καυκα το τελευταιο 1χ80w, τωρα δεν εχει.

Εχει 2χ80βατ 27 ευρω!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τόσα μεγάλα καταστήματα ηλεκτρικών παντού βρίσκεις (ακόμα στις γειτονιάς)... πχ. Κωνσταντακάτος, Proton... εκτός του Καυκά.

Πάρε καλύτερα τηλέφωνο... αντί να κάνεις βόλτες (για σιγουριά).-

ΥΓ. Το σχέδιο στο #12... πολύπλοκο το βλέπω... τα δικά μου ΔΕΝ τα έχω συνδέσει έτσι.-

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...