Jump to content

Jebao Auto Dosing Pump Dp-4


Recommended Posts

γεια σας σε ολους ανοιγω αυτο το θεμα για την δοσομετρηκη της jedao την εχει δουλεψει καποιος??? για την τιμη της και 4πλη και jedao φαινεται και ακουγεται καλη!! την εμπειρια σας.....

Link to comment
Share on other sites

Τωρα την πηρα εγω

και πιστευω μεσα στην επομενη βδομαδα

να την βαλω σε λειτουργια

τα σχολια ειναι θετικα (για το νεο μοντελο , εχω δει)

Αλλα και πλεον η jebao εχει ανεβει πολυ

και εχει γινει αρκετα ανταγωνιστικη

Εγω σου να την παρεις οπωσδηποτε

μιας και ειναι και φθηνη

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι 4πλη και μετραει σε ml..ετσι δεν ειναι?και εχει κ μπαταρια για να μην χανει ρυθμησεις? Και απο οτι ειδα υπαρχει κ σε κατσστημα εντος αθηνων με ελαχιστη διαφορα χρηματων..για να μην καταφηγουμε στο fish street ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας πεις σε ποιο μαγαζι την βρηκες;; Ειναι και εγω υποψηφιος αγοραστης της...

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

http://oceantech.gr/shop/jebao-dosing-pump-dp-4-δοσομετρική-αντλία/

Τωρα δεμ ξερω τη παιζει με ανταλακτηκα -αναλωσημα. Εαν ας χαλαση καποιο εξαρτημα που μπορουμαι να τα βρουμαι.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά Πέτρο. Αρκετοί εχουμε τη συγκεκριμενη περιστατικη αλλα επειδη ειναι καινούργια δεν μπορει κανεις να σου πει αν θα εχει αξιοπιστία στο μελλον, προς το παρον μια χαρα ειναι παντως και ΔΕΝ χάνει τις ρυθμίσεις και την ωρα σε διακοπη ρευματος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι 4πλη και μετραει σε ml..ετσι δεν ειναι?και εχει κ μπαταρια για να μην χανει ρυθμησεις? Και απο οτι ειδα υπαρχει κ σε κατσστημα εντος αθηνων με ελαχιστη διαφορα χρηματων..για να μην καταφηγουμε στο fish street ;)

Ναι μπορει να ριξει απο 1 εως 9999 ml

και τι ρυθμησεις τις κραταει

Η διαφορα ειναι περιπου 25-30 ευρω

αλλα δεν ξερω αν αυτο το μοντελο που πουλανε εδω ειναι

το καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

Παύλο δεν ειχε αλλο μοντέλο περιστατικης αντλίας η Jebao. Αυτη που έβγαλε τωρα (εδω και λίγους μηνες) ειναι το μονο της μοντέλο.

Για ανταλακτικα στο fish-street δεν λεει κατι. Ειναι ενα θεμα αυτο μην γελειομαστε, αλλα αν το σκεφτείς λιγο ποιο σφαιρικά κοστίζει τοσο χαμηλά σε σχεση με τον ανταγωνισμό που περνεις προκαταβολικά μια δεύτερη και εχεις ανταλακτικα για μια ζωη. Θεωρητικά ετσι θα παει σε ολους μας. Τωρα αν βγει ποιο εύθραυστη απο οσο νομίζαμε.. Ο χρόνος θα δείξει. Ειναι ενα ρίσκο που το περνεις γνωρίζοντας ολες τις παραμέτρους, η σχεδον ολες. :)

http://www.fish-street.com/jebao_auto_dosing_pump_dp-4

Μια ερώτηση και απο εμενα τωρα. Ολα καλα τα μενου της jebao. Αυτο το interval ειναι λιγο περιεργο. Ποιο ειναι το σωστο να το εχεις να δουλευει καθε ημερα. 0 ή 1;

Έγινε επεξεργασία - Discos
Link to comment
Share on other sites

Μαριε

αποσο εχω καταλαβει εχει βγαλει

νεα εκδοση (απο τον Αυγουστο)

Για τα ανταλλακτικα εχεις απολυτο δικιο

Link to comment
Share on other sites

Μαριε

αποσο εχω καταλαβει εχει βγαλει

νεα εκδοση (απο τον Αυγουστο)

Για τα ανταλλακτικα εχεις απολυτο δικιο

Μπα, δεν πρεπει να εχει βγάλει αλλο μοντέλο. Εμενα μου ηλθε Ιούνιο και ειναι το ιδιο, μαλιστα τοτε την ειχε πρωτοβσλει γενικα, χοντρικα την άνοιξη προς το καλοκαιρι.

Παντως αν μετράει σωστα,σε βαθος χρονου και ψιλό-αντεχει θα κανει θραύση, αλλα μια πρωτη εικόνα θα εχουμε απο το νεο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει νεο μοντελο της jebao τον αυγουστο το DP4 D1.1! Οπτικα μπορει να μην υπαρχει αλλαγη αλλα εχει αλλη πλακετα και αλλα μοτερ!

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει νεο μοντελο της jebao τον αυγουστο το DP4 D1.1! Οπτικα μπορει να μην υπαρχει αλλαγη αλλα εχει αλλη πλακετα και αλλα μοτερ!

Οντως το πρόσεξα στη λίστα τωρα που το είπες, μου ξέφυγε.. Μπορεις να μου δώσεις καποιο link σχετικα με ποιες αλλαγές εχουν γινει ακριβώς; Εδω στο www.jebao.com δεν βρηκα κατι.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω κατα τυχη το διαβασα

απο κατω

Αλλα δεν γνωριζω τις διαφορες που

εχουν

Link to comment
Share on other sites

Τις διάφορες τις διάβασα απο κάποιον που τα κανει εισαγωγή και τα πουλάει στην Αμερική και το ανέφερε σε ενα ξένο φόρουμ, στο επισημο site δεν λέει κάτι ενω στο fish street λέει μονο οτι έχει βγει νεο μοντελο..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας, από σήμερα και για λίγα μόνο κομμάτια η Jebao DP4 Dosing Pump σε προσφορά στα € 89.99

Είναι η νέα έκδοση με το αναβαθμισμένο chipset.

Ευχαριστούμε πολύ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...