Jump to content

Τα Φώτα Σας Για Νέο Ενυδρείο.


ploumeria1

Recommended Posts

καλησπέρα σας,

είχα ένα 40αρι ενυδρειάκι , έχω προμηθευτεί τα πάντα για το νέο μου ξεκίνημα (την ερχόμενη εβδομάδα θα ξεκίνουσα το στρώσιμο κλπ) και τσουπ μου το σπάει η μικρή μου. πάλι μένω πίσω μέχρι να μπορέσω να πάρω άλλο.

σορι για το κουραστικο πρόλογο.

θέλω την αποψη σας ,

1. σκέφτομαι για ένα 60 χ 30 χ 35 ύψος diy - δεν έχω χώρο για βάση και το σύνθετο μου κατωείναι κρεμαστό, . Σαν διαστάσεις είναι καλο? και επειδή φοβάμαι οτι δε θα αντέξει το βάρος μπορώ με κάποιο τρόπο να το κρεμάσω στο τοίχο?

2.Fluval Edge 46l - εμπειρίες απο αυτο το ενυδρείο?

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το diy που ειπες αν και θα προτιμουσα να ειναι πλατυτερο παρα ψηλοτερο! Για μονομαχο ειναι;

Θα σε συμβουλευα να μην το βαλεις σε συνθετο ή οτιδηποτε δεν ειναι ικανο να αντεξει το βαρος του!

Το fluval ειναι μονο παπατζα και φουμαρα και ειναι πανακριβο και δυσχρηστο! Οχι οτι δεν ειναι καλο σαν ενυδρειο αλλα δεν υπαρχει ο λογος να δωσεις τοσα λεφτα ενω μπορεις να παρεις ενα απλο ενυδρειο και να κανεις τη δουλεια σου!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το diy που ειπες αν και θα προτιμουσα να ειναι πλατυτερο παρα ψηλοτερο! Για μονομαχο ειναι;

Θα σε συμβουλευα να μην το βαλεις σε συνθετο ή οτιδηποτε δεν ειναι ικανο να αντεξει το βαρος του!

Το fluval ειναι μονο παπατζα και φουμαρα και ειναι πανακριβο και δυσχρηστο! Οχι οτι δεν ειναι καλο σαν ενυδρειο αλλα δεν υπαρχει ο λογος να δωσεις τοσα λεφτα ενω μπορεις να παρεις ενα απλο ενυδρειο και να κανεις τη δουλεια σου!

+1 στον Θοδωρη.
Link to comment
Share on other sites

+1 και από μένα στον Στουρμ :)

Αλήθεια, τι ψαράκι(α) θα βάλεις;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. απο ψαράκια η νέον ή γκάπυ.

Μπορεί το diy να κρεμαστει με κάποιες βάσεις στο τοιχο ή δε θα αντέξει?

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα το κρεμαγα για να κοιμαμαι ησυχος! ;)

Τωρα για τα ψαρακια, εχω ενστασεις!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα το κρεμαγα για να κοιμαμαι ησυχος! ;)

Τωρα για τα ψαρακια, εχω ενστασεις!

Και εγώ. :) Τα νέον θα τα έβαζα σε ενυδρείο με μεγαλύτερο μήκος σίγουρα.

Τα guppies χρειάζονται και αυτά περισσότερο χώρο γιατί θα αποκτήσεις σύντομα υπερπληθυσμό. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...