Jump to content

Συνδυασμός


Recommended Posts

εχω 2 σακουλάκια ψιλό και ενα χοντρό...και ποσες γαριδουλες θα μπορούσα να βαλω παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν οι γαρίδες μπαίνουν μόνο σε άμμο ή και σε ψιλό χαλίκι, ας μας πει κάποιος πιο έμπειρος. Αυτό όμως που ξέρω ότι είναι πρέπει πρώτα να στρώσει ο βυθός, δηλαδή να αφήσεις το ενυδρείο να τρέχει χωρίς γαρίδες για περίπου 3 μήνες. Ίσως αν ανέβαζες μία φωτογραφία του βυθού σου να βοηθούσε. :)

Link to comment
Share on other sites

Dεν νομιζω να εχεις προβλημα με το χαλικι και τις γαριδες αλλα δεν ξερω αν θα στις τσιμπανε τα γκαπυ!

Τα δυο μικρουλια φυτακια ειναι ανουμπιες; Αν ναι θελουν δεσιμο σε ξυλο ή πετρα και οχι φυτεμα!

Αλλη διακοσμηση δεν θα βαλεις;

Link to comment
Share on other sites

ναι anubies ειναι.. απλα απο το πετ μου είπαν οτι φυτεύονται και αυτοι ετσι τις ειχαν , θα βαλω και αλλη διακόσμηση παρήγγειλα μια κανάτα και ενα πλοίο με τρυπες για να κρυβονται τα ψαρακια

Link to comment
Share on other sites

ναι anubies ειναι.. απλα απο το πετ μου είπαν οτι φυτεύονται και αυτοι ετσι τις ειχαν , θα βαλω και αλλη διακόσμηση παρήγγειλα μια κανάτα και ενα πλοίο με τρυπες για να κρυβονται τα ψαρακια

Κανατα και πλοιο; Καλυτερα οχι! Δεν εχουν καμια σχεση με τον ομορφο και φυσικο βυθο που πας να φτιαξεις! Ασε που, οπως ολα τα συνθετικα υλικα, ετσι κι αυτα, με το καιρο θα ξεβαψουν και μαντεψε που θα παει το χρωμα!

Οπως εχει ειναι μια χαρα, με φυσικα φυτα, πετρες και ξυλα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το χαλικι σου ειναι χοντρουτσικο για γαριδες μικρες, αν βαλεις τις λεγομενες αμανο κατι γινεται.

Συνηθως τα στριφογυριζουν τα πετραδακια για να καθαρισουν ( φανε ).

Εγω αυτο που ειχα παρατηρηση στο δικο μου ,μολυ, πλατυ, ξιφοφοροι, τις γαριδες τις κυνηγαγαν να τις φανε οταν ηταν μικρες ( μωρα ).

Οταν κρυβοντουσαν και επαιρναν καποιο μεγεθος δεν ειχαν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...