Jump to content

Γαριδες


Recommended Posts

καλημερα παιδια θελω πληροφορίες για γαριδες , για να βαλω στο 120 λιτρα ενυδρείο μου, εχω χαλικι και το εχω φυτεμένο ειμαι αναμεσα σε amano και red cherry τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω πληροφορίες για γαριδες , για να βαλω στο 120 λιτρα ενυδρείο μου, εχω χαλικι και το εχω φυτεμένο ειμαι αναμεσα σε amano και red cherry τι προτείνετε?

Μπορείς να βάλεις και τα δυο. Οι αμάνο είναι οι γαρίδες που θα κάνουν αισθητή την παρουσία τους και με το μέγεθός τους αλλά και με την συμπεριφορά τους. Από την άλλη οι ρεντ έχουν το αβαντάζ ότι μπορούν να αναπαραχθούν στο ενυδρείο, αν επιλέξεις σωστά έχουν ωραίο χρώμα αλλά σε τόσα λίτρα χρειάζεσαι πολύ μεγάλο πληθυσμό για να τις βλέπεις. Οι αμάνο πιστεύω πως κάνουν καλύτερη δουλεία στον καθαρισμό του ενυδρείου λόγω του μεγέθους τους κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

Τι ψάρια έχεις μέσα?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βάλει ακομα αλλα σκέφτομαι για ενα χαρεμι gabby και ενα χαρεμι platy δηλαδη για 8 ψαρακια συνολο με την προϋπόθεση οτι θα εχω αύξηση πληθυσμού... ποσες γαριδες λέτε να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να βάλεις 5-6 amano για να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο (δεν θα τις πειράξουν τα ψάρια), και θα τις βλέπεις να βολτάρουν συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Τις ανούμπιες δεν τις φυτεύουμε γιατί σαπίζουν. Καλύτερα να τις δέσεις σε κάποια πέτρα η ξύλο που θα προσθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...