Jump to content

Αποστολή Ενυδρείου-Συσκευασία


dim84

Recommended Posts

Για να στείλω ένα ενυδρείο (όχι μεγάλο) σε μια άλλη περιοχή με μεταφορική, πλοίο κλπ πώς πρέπει και με τί υλικό να το συσκευάσω για να είναι οκ σε όλο το ταξίδι? Αν το στείλω έτσι σκέτο υπάρχει φόβος για ζημιά? Αν γνωρίζει κάποιος ας δώσει καμιά πληροφορία γιατί δεν έχω ξαναστείλει ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου είχαν στείλει ένα ενυδρείο (30αρι) με ΚΤΕΛ, το είχαν περιτυλύξει με χαρτόνι, και από μεσα είχε χοντρό φελιζόλ..

Δες εδώ στις δύο πρώτες φώτο για να καταλάβεις τι εννοώ..

:)

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολύ καλό φαίνεται. Μου ηρθαν ίδεες τώρα. Εμένα βέβια δεν είναι μόνο γυαλί, είναι βασικα το ενυδρείο της boyu τo 60αρι.

Link to comment
Share on other sites

Είχα σύρει κι εγω ενα 160άρι σε ενα παλικάρι απο Γιάννενα στη Θεσσαλονίκη με μεταφορική. Είχα βάλει γύρο απο το ενυδρειο φελιζόλ και το είχα τυλίξει δυο φορές με χοντρό χαρτόνι γύρω-γύρω αλλα και κάτω-πάνω. Ταινία περιμετρικά να φάνε κι οι κότες, ενδείξεις "ΕΥΘΡΑΥΣΤΟ", "ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟ" με εντονα κόκκινα γράμματα και στο φορτηγό το πετούσα κι απο το μπαλκόνι άμα λάχει. Ούτε γρατσουνιά, ούτε τίποτα.....βέβαια πριν το δρομολόγιο ενημερώνεισς τον οδηγό για το είδος του φορτίου και οτι σε περίπτωση που πάθει κάτι, αυτό θα ειναι και το τελευταίο του δρομολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Είχα σύρει κι εγω ενα 160άρι σε ενα παλικάρι απο Γιάννενα στη Θεσσαλονίκη με μεταφορική. Είχα βάλει γύρο απο το ενυδρειο φελιζόλ και το είχα τυλίξει δυο φορές με χοντρό χαρτόνι γύρω-γύρω αλλα και κάτω-πάνω. Ταινία περιμετρικά να φάνε κι οι κότες, ενδείξεις "ΕΥΘΡΑΥΣΤΟ", "ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟ" με εντονα κόκκινα γράμματα και στο φορτηγό το πετούσα κι απο το μπαλκόνι άμα λάχει. Ούτε γρατσουνιά, ούτε τίποτα.....βέβαια πριν το δρομολόγιο ενημερώνεισς τον οδηγό για το είδος του φορτίου και οτι σε περίπτωση που πάθει κάτι, αυτό θα ειναι και το τελευταίο του δρομολόγιο.

αυτο επαιξε ρολο τα αλλα τα ακουω βερεσε... :zoro:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...