Jump to content

Malawi 450 Λίτρα


INTERPET

Recommended Posts

Γενική κατηγορία ενυδρείου 
ΜΑΛΑWI

Γενικές Πληροφορίες
150X51X62
Συνολικά Λίτρα:450 MEIKTA


Οργανισμοί
Φυτά:-
Ψάρια:AΦΡΙΚΑΝΕΣ MBUNA
Άλλα είδη:-

Διακοσμητικά υλικά
Φόντο:ΜΠΛΕ ΑΦΙΣΑ
Πέτρες:ΑΣΒΕΣΤΟΛΥΘΙΚΕΣ
Βυθός::ΑΡΑΓΩΝΙΤΗΣ,ΧΑΛΑΖΙΑΚΗ ΑΜΜΟΣ,ΑΜΜΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ

Φωτισμός
Πηγές φωτισμού (πλήθος και τύπος):2ΧΤ8 ΜΙΑ ΛΕΥΚΗ ΜΙΑ ΜΩΒ
Διάρκεια φωτισμού:9 ΩΡΕΣ

Υποστήριξη οργανισμών 
Φίλτρανση:TO ΦΙΛΤΡΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΗΣ JUWEL ΜΕ 1500 ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΤΗ

ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ FLUVAL 406 ΣΥΝΟΛΟ 2100 ΠΕΡΙΠΟΥ ΛΙΤΡΑ ΑΝΑ ΩΡΑ
Θέρμανση/ Ψύξη:ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ JAGER 300W

Διατροφή:ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΤΗΣ TROPICAL ,OMEGA ONE,OCEAN NUTRITION,OMEGA ONE(ΦΕΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ VIDEO


Παράμετροι
pH:8,2
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ):12
Αμμωνία (ΝΗ3):0
Νιτρώδη (ΝΟ2):0
Νιτρικά (ΝΟ3):10
Μέση Θερμοκρασία (°C):26

Συντήρηση
Αλλαγές νερού:MIΣΟ ΝΕΡΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ
Προετοιμασία νερού/πρόσθετα:ΜALAWI BUFFER 
Άλλες ρουτίνες συντήρησης: 

Φωτογραφίες:


Βίντεο: 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Μπορείς να μας πεις πιο αναλυτικά ποια είδη έχεις και σε τι αριθμό το κάθε είδος;

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 55 ψαρια ειναι συνολο,μη περιμενεις να θυμαμαι τι ακριβως ειναι.ειναι αρκετα ηδη απο labido,metriaclima,cynotilapia,pseudotropheus,maylandia,melanochromis,labeotropheus,iodotropheus,καμια σχεση με χαρεμια,απο 2-5 ψαρια στο καθε ειδος.και τσακωμοι Ο

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρό τρέχει το ενυδρειο με αυτα τα ψάρια; Προσωπικά είμαι αντίθετος με τα ενυδρεια αυτού του είδους (αμερικάνικα) όπως συνηθίζεται να λέγονται και προτιμώ εκείνα με χαρέμια, με τις γέννες τους κτλ. Βέβαια ειναι η προσωπική μου άποψη και φυσικά σέβομαι τις απόψεις των άλλων και τις επιθυμίες τους. Μακάρι να μην έχεις ούτε τσακωμούς ούτε απώλειες και να το χαίρεσαι πραγματικά. Τα λίτρα σου τα ζηλεύω όμως!

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο τρεχει γυρω στα 15 και μετα απο απειρες αλλαγες σε βιοτοπους κατεληξε σε malawi.απο τσακωμους λογο μεγαλης ιχθιοφορτωσης δεν υπαρχουν οποτε ουτε θανατοι.ολα κυλανε ηρεμα.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας και μονο που εχει καμποσα ψαρια που καποτε κολυμπουσαν στα ευλογημενα αφρικανικα μου νερα δε χρειαζεται κατι αλλο!!! Χοχοχοχο!!!! Περα απο τη πλακα μητσαρα ειναι επος.... ΕΠΟΣ!!!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Thanks Νικολαρα

Το μονο που θα εβγαζα... ξερεις πιο ειναι. Στο εχω πει 150 εκατομμυρια φορες! :P

Link to comment
Share on other sites

Το καθ ενα εχει κ την τροφη του ε!Χαχα!Χαμος.Παιρνεις καμια γεννα εκει μεσα κ αν ναι καταφερνει να επιβιωσει κανα ψαρακι?Κ οταν λες οτι το ενυδρειο τρεχει γυρω στα 15 τι εννοεις?Αν θες πες μας κ ποιο σου εχει προταθει 150000000 φορες να βαλεις?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...