Jump to content

Co2


paris soroni

Recommended Posts

Mα γι αυτό ακριβώς προσπαθώ και εγώ να σε προβληματίσω με ερωτήσεις. . .

Επίσης αυτό του takis_gt είναι καλή περίπτωση αλλά πάλι το όλα σε ένα με προβληματίζει λίγο.

Έγινε επεξεργασία - rastaman
Link to comment
Share on other sites

Mα γι αυτό ακριβώς προσπαθώ και εγώ να σε προβληματίσω με ερωτήσεις. . .

Επίσης αυτό του takis_gt είναι καλή περίπτωση αλλά πάλι το όλα σε ένα με προβληματίζει λίγο.

Επειδη δεν εχω ξαναδουλεψει σηστημα co2 ποσο ευκολο ειναι να χαλασει το ενα απο τα δυο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν χαλάνε και τόσο εύκολα, εκτος αν είσαι άτυχος, το συγκεκριμένο το έχω 1 χρόνο και δεν έχω κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Aυτό νομίζω οτι δεν μπορεί να σου το απαντήσει κανείς.

Τουλάχιστον τα όργανα είναι κάτι που θα σου μείνει για πάντα οπότε και να τα πληρώσεις λίγο παραπάνω νομίζω οτι θα τα βγάλουν τα λεφτα τους.

Μικρομετρική βρίσκεις και με 15-20 ευρώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό νομίζω οτι δεν μπορεί να σου το απαντήσει κανείς.

Τουλάχιστον τα όργανα είναι κάτι που θα σου μείνει για πάντα οπότε και να τα πληρώσεις λίγο παραπάνω νομίζω οτι θα τα βγάλουν τα λεφτα τους.

Μικρομετρική βρίσκεις και με 15-20 ευρώ πάντως.

Αν ξερεις καποιο μαγαζι που εχει μικρομετρικη στειλε μου π.μ. απο ελλαδα παντα γιατι εδω που ειμαι δεν υπαρχει πουθενα
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερεις καποιο μαγαζι που εχει μικρομετρικη στειλε μου π.μ. απο ελλαδα παντα γιατι εδω που ειμαι δεν υπαρχει πουθενα

Μικρομετρική ή αλλιώς βελονοειδή σκέτη τι να τη κάνεις ; αυτή μόνο αν έχεις DIY CO2 με μαγια και ζάχαρη ή σόδα και ξύδι μπορείς να τη χρειαστείς, με μπουκάλα σου είναι άχρηστη

Link to comment
Share on other sites

Μικρομετρική ή αλλιώς βελονοειδή σκέτη τι να τη κάνεις ; αυτή μόνο αν έχεις DIY CO2 με μαγια και ζάχαρη ή σόδα και ξύδι μπορείς να τη χρειαστείς, με μπουκάλα σου είναι άχρηστη

Δεν ειναι αχρηστη χωρις μικρομετρικη πως θα ρυθμησης την ποσοτητα οταν ενα μανομετρο απο μονο του το λιγοτερο που μπορει να σου δωσει ειναι 1 bar;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αχρηστη χωρις μικρομετρικη πως θα ρυθμησης την ποσοτητα οταν ενα μανομετρο απο μονο του το λιγοτερο που μπορει να σου δωσει ειναι 1 bar;

Μα τα μανόμετρα έχουν και μικρομετρικη επάνω τους

173-thickbox_default.jpg

αυτό που είναι δεξια στη φωτο μετά την έξοδο που μπαινει το σωληνάκι

Link to comment
Share on other sites

Μα τα μανόμετρα έχουν και μικρομετρικη επάνω τους

173-thickbox_default.jpg

αυτό που είναι δεξια στη φωτο μετά την έξοδο που μπαινει το σωληνάκι

Ξερω ποια ειναι η μικρομετρικη και δεν εχουν ολα τα μανομετρα

Και δεν μπορω να καταλαβω γιατι λες οτι ειναι αχρηστη και χρειαζετε μονο αν εχεις diy διοξιδιο

Link to comment
Share on other sites

Ξερω ποια ειναι η μικρομετρικη και δεν εχουν ολα τα μανομετρα

Και δεν μπορω να καταλαβω γιατι λες οτι ειναι αχρηστη και χρειαζετε μονο αν εχεις diy διοξιδιο

Εννοώ πως αν έχεις ρυθμιστή δεν την χρειάζεσαι, και δεν αξίζει το κόπο να πάρεις ρυθμιστή χωρίς μικρομετρική

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...