Jump to content

Αρχαριος-Νεο Ενυδρειο Κ Σκαλαρια


Recommended Posts

καλησπερα παιδια κ καλως σας βρηκα.πριν ενα περιπου χρονο ειχα φτιαξει ενα ενυδρειο για ενα φιλο κ πριν 15 ημερες μου το επεστρεψε μαζι με τα ψαρια.


παντα μου αρεσαν να τα παρακολουθω αλλα ποτε δεν μπηκα στον κοπο να ασχοληθω με το αθλημα.


το ενυδρειο ειναι 120χ40χ60υψος.


ολες αυτες τις ημερες που ασχολουμε εχω φαει κολημα κ σημερα εφτιαξα αλλο ενα 80χ40χ60 διοτι απο οσα εχω διαβασει πρεπει να χωρισω μερικα απο ολα αυτα που εχει.


αν μπορει καποιος να με βοηθησει εχει καλως.


εχει μεσα 2 σκαλαρια 1 καμπυ κοκκινο 1 σιλβερ περιπου 15cm γυρω στα 20 μεγαλα κ μικρα γλυπτες ετσι μου τα ειπε,2 πορτοκαλι δεν ξερω πως τα λενε γυρω στα 8cm επισης ενα διαφανο Kryptopterus Bicirrhis,1 ξιφοφορο με πολυ μεγαλη μυτερη ουρα,1 καρχαρια μαυρο με πορτοκαλι ουρα κ 2 ασημι που δεν εχω ιδεα τι ειναι....ειναι σαν τσιπουρες 6 cm.


συγνωμη για την περιγραφη αλλα οσα βρηκα στο ιντερνετ σας τα εγραψα σωστα τα υπολοιπα δεν μπορω να τα βρω.ας βοηθησει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω.ευχαριστω.


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βάλε μας μια φωτογραφία όποτε μπορέσεις. Πρέπει να γίνουν κάποιες αλλαγές στην σύνθεση που έχεις αυτή τη στιγμή. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κ καλως σας βρηκα.πριν ενα περιπου χρονο ειχα φτιαξει ενα ενυδρειο για ενα φιλο κ πριν 15 ημερες μου το επεστρεψε μαζι με τα ψαρια.

παντα μου αρεσαν να τα παρακολουθω αλλα ποτε δεν μπηκα στον κοπο να ασχοληθω με το αθλημα.

το ενυδρειο ειναι 120χ40χ60υψος.

ολες αυτες τις ημερες που ασχολουμε εχω φαει κολημα κ σημερα εφτιαξα αλλο ενα 80χ40χ60 διοτι απο οσα εχω διαβασει πρεπει να χωρισω μερικα απο ολα αυτα που εχει.

αν μπορει καποιος να με βοηθησει εχει καλως.

εχει μεσα 2 σκαλαρια 1 καμπυ κοκκινο 1 σιλβερ περιπου 15cm γυρω στα 20 μεγαλα κ μικρα γλυπτες ετσι μου τα ειπε,2 πορτοκαλι δεν ξερω πως τα λενε γυρω στα 8cm επισης ενα διαφανο Kryptopterus Bicirrhis,1 ξιφοφορο με πολυ μεγαλη μυτερη ουρα,1 καρχαρια μαυρο με πορτοκαλι ουρα κ 2 ασημι που δεν εχω ιδεα τι ειναι....ειναι σαν τσιπουρες 6 cm.

συγνωμη για την περιγραφη αλλα οσα βρηκα στο ιντερνετ σας τα εγραψα σωστα τα υπολοιπα δεν μπορω να τα βρω.ας βοηθησει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω.ευχαριστω.

Eδω τι εννοεις, οτι εχεις 2 γκαπυ, ενα κοκκινο και ενα σιλβερ ή ενα κοκκινο γκαπυ και κατι αλλο σιλβερ γυρω στα 15 εκ;

Τα 20 μεγαλα και μικρα τι ειναι; Γλυφτες ( το πραγματικο τους ονομα ειναι αναλογα το ψαρι αλλα εμεις απο δω και στο εξης θα τα ονομαζουμε αλγοφαγα μεχρι να βρουμε ποια ειναι :) );

Φωτο οπωσδηποτε!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες και συνεχεια και απο δω.Με λιγα λογια ο φιλος σου σου αφησε μια ψαροσουπα με οτι λογης ψαρια.Βαλε οποτε μπορεσεις οσο πιο πολλες φωτο μπορεις απο τα ψαρακια σου για να τα αναγνωρισουμε και να σου πουμε τι πρεπει να κανεις ωστε να εχεις σωστα τα ενυδρεια σου.Καλο θα ηταν να ξεκινησεις διαβασμα απο εδω http://www.aquazone.gr/forums/topic/79915-c-dhnthoc-aadhaoeth-iaa-oi-aaioaenaassi/ και αλλα θεματακια για αρχαριους

Έγινε επεξεργασία - sailor247
Link to comment
Share on other sites

Eδω τι εννοεις, οτι εχεις 2 γκαπυ, ενα κοκκινο και ενα σιλβερ ή ενα κοκκινο γκαπυ και κατι αλλο σιλβερ γυρω στα 15 εκ;

Τα 20 μεγαλα και μικρα τι ειναι; Γλυφτες ( το πραγματικο τους ονομα ειναι αναλογα το ψαρι αλλα εμεις απο δω και στο εξης θα τα ονομαζουμε αλγοφαγα μεχρι να βρουμε ποια ειναι :) );

Φωτο οπωσδηποτε!

το σιλβερ ειναι καρχαριας τα υπολοιπα 20 μεγαλα μικρα ειναι μαυρα με κεραιες στο κεφαλι κ βγαινουν τα περισοτερα μολις κλεινω το φως το βραδυ.ενα κοκκινο μικρο εχω που νομιζω οτι ειναι γκαμπυ....θα βαλω φωτογραφιες το συντομοτερο για να μου πειτε τι να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Αντε βαλε να δουμε τι γινεται!

Α και ξεχασα, μπραβο σου που πηρες την αποφαση να φτιαξεις την ψαροσυνθεση σου και να φτιαξεις κι αλλο ενυδρειο!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αυτά τα ενυδρεία μπορούμε να τα λέμε πολυπολιτισμικά :icon_dance:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κυριοι ανεβαζω τις φωτο για να τις δειτε κ να μου πειτε τι να κανω...ευχαριστω.

attachicon.gifDSC_0085.jpgattachicon.gifDSC_0086.jpgattachicon.gifDSC_0097.jpgattachicon.gifDSC_0100.jpg

προσπαθησα να ανεβασω κ καποιες αλλες αλλα μου λεει οτι το αρχειο ειναι μεγαλο κ δεν ανεβαινει...θα ξαναπροσπαθησω...

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω για να βαλεις φωτο και προσπαθησε να εστιασεις σε καθε διαφορετικο ειδος για να κανουμε την αναγνωριση! Μετα αρχιζει η δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...