Jump to content

Καλησπερα :) (Αποριουλα )


Irena

Recommended Posts

Kαλησπερα σας,

Ειπα να πω και εγω ενα γεια γραπτως. Διαβαζω το φορουμ σας σχεδον καθημερινα τους τελευταιους 2 μηνες ( απο τοτε που πηρα ενυδρειο) και με εχει βοηθησει αρκετα σε πολλα θεματα.

Εχω και εγω λοιπον μια αποριουλα.

Εχω ενα 60 Ltr και αυτη τη στιγμη φιλοξενει 4 guppies που μου εδωσε φιλος απο δικες του γεννες. Τα 2 ειναι αρσενικα το 1 θυληκο και το 1 πολυ μικρο για να φανει ακομα. Eπειδη θελω ενα πολυχρωμο και "κινητικο" ενυδρειο σκεφτομουν να κρατησω μονο αρσενικα guppies ( 4-5) και να βαλω και ενα κοπαδακι (4-5) Pseudomugil gertrudae aru ii καθως θελω να αποφυγω γεννητουρια και ψαξιμο να δωσω τα μωρα κτλ γιατι ο χρονος μου παραειναι περιορισμενος.

Προβληματιζομαι σχετικα με το εαν τα 4-5 αρσενικα guppies απο τη στιγμη που δε θα εχουν θυληκες, μηπως γινουν επιθετικα μεταξυ τους ή προς τα pseydomugil. Διαβασα διαφορα αρθρα σας εδω για αρσενικα guppies που απομονωνουν καποιο απο το κοπαδι και γενικα γινονται επιθετικα.

Αυταα!

Υ.Γ Οποιος θελει τη θυληκια guppina μπορει να μου το πει κριμα ειναι να την παω σε Pet shop!

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες στην παρέα επειδη εδω ειναι για το καλωσόρισμα και κλεινει σε λιγες μερες ανοιξε ενα θεμα στην αναλογη κατηγορία

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! :-)

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

Άνοιξε ενα νεο θέμα όπως όπως είπε κι ο Λυκούργος...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην ενυδρειοπαρέα μας :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες.

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...