Jump to content

6000 Λίτρα Αμερικης


thanasis76

Recommended Posts

Πραγματικα συνχαρητηρια. Παρα πολλα λιτρα, ωραια και προσεγμενη κατασκευη και πανεμορφα ψαρια. Εχω στοχο και εγω μολις περασω πανεπιστημιο να φτιαξω ενα τετοιο τερας αλλα με ΠΟΛΛΟΥΣ δισκους.

Έγινε επεξεργασία - antonium98
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα συνχαρητηρια. Παρα πολλα λιτρα, ωραια και προσεγμενη κατασκευη και πανεμορφα ψαρια. Εχω στοχο και εγω μολις περασω πανεπιστημιο να φτιαξω ενα τετοιο τερας αλλα με ΠΟΛΛΟΥΣ δισκους.

με το καλο να το φτιαξεις... και πιστεψε με δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ομορφα και μεγαλα ψαρια μπορει να συνηρπαξουν με τους δισκους....

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια!!! αυτο που θελω να πω ειναι οτι το χομπι μας δεν εχει ορια στα λιτρα για να ειναι ομορφο... ο καθε ενας μας αυτο που μπορει κανει... το καθε ενυδρειο ειναι ξεχωριστο και εχει την ομορφια του.

τα ψαρια που κραταει ο καθε ενας μας ειναι αυτα που μας καθοριζουν τι ενυδρειο χρειαζομαστε. εμενα με κερδισαν τα μεγαλα ψαρια οποτε αν ηθελα να ειμαι σωστος απεναντι τους, επρεπε να τους φτιαξω και το αναλογο ενυδρειο...

καποιος που του αρεσουν τα σκαλαρια, οι κιχλιδες αφρικης.... και πολλα αλλα... δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να κανει τοσο μεγαλες κατασκευες....

το παν ειναι να κανουμε οτι ειναι πιο καλο για τα ζωντανα που κραταμε!!!!

καλημεραααααα

+1000

Συγχαρητήρια Θανάση.

Link to comment
Share on other sites

Πολλα συγχαρητηρια και απο μενα!!!

Να χαιρεσαι τις ψαρουκλες σου!!! :)

Γιατι δεν προσπαθεις να τραβηξεις ενα βιντεακι βραδυ....με μονο τα φωτα του ενυδρειου ανοιχτα?Πλεον,νυχτωνει απο τις 6.... :)

:bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

Πολλα συγχαρητηρια και απο μενα!!!

Να χαιρεσαι τις ψαρουκλες σου!!! :)

Γιατι δεν προσπαθεις να τραβηξεις ενα βιντεακι βραδυ....με μονο τα φωτα του ενυδρειου ανοιχτα?Πλεον,νυχτωνει απο τις 6.... :)

:bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122:

θα τραβιξω παιδια. απλα επιδη το ενυδρειο ειναι στο μαγαζι και κλεινω κατα τις 4-5 δεν εχει νυχτωσει ακομη... με την πρωτη ευκαιρια που θα μπορεσω να κατσω στο μαγαζι παραπανω θα τραβιξω βιντεακια να σας ανεβασω...

Link to comment
Share on other sites

πωωωωωωωωωω ρε φιλε..

κάνε και ένα τέτοιο θάλασσα!! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! :) :) :) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Bass και σαλάχια βλέπω,υπέροχο!Ομόρφα και τα άλλα ψάρια,αλλά οι αδυναμίες είναι αδυναμίες...:D

Να δούμε τα μπας τι μέγεθος θα πιάσουν κ μακάρι να δείς κ κανένα καλό απο τα σαλάχια.Είναι ζευγάρι Θανάση;

Να το χαίρεσαι,περιμένουμε και νέο υλικό,καλη συνέχεια :)

Link to comment
Share on other sites

πωωωωωωωωωω ρε φιλε..

κάνε και ένα τέτοιο θάλασσα!! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! :) :) :) :) :) :) :)

Αμα το κανω θαλασσα θα πρεπει να πεσω να πνιγω....χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Bass και σαλάχια βλέπω,υπέροχο!Ομόρφα και τα άλλα ψάρια,αλλά οι αδυναμίες είναι αδυναμίες... :D

Να δούμε τα μπας τι μέγεθος θα πιάσουν κ μακάρι να δείς κ κανένα καλό απο τα σαλάχια.Είναι ζευγάρι Θανάση;

Να το χαίρεσαι,περιμένουμε και νέο υλικό,καλη συνέχεια :)

σε ευχαριστω πολυ!!! τα Bass ειναι γυρο στα 50+ και βλεπουμε.

τα σαλαχια μου ειναι ζευγαρι ναι... και θα χαιρομουν πολυ να δω και κανα καλο απο αυτα απο ολες τις πλευρες... χεχε...

Link to comment
Share on other sites

Τα λόγια περιτά...απίστευτη κατασκευή πιστεύω άξιζε η υπομονή τόσο καιρό Θανάση!

Τα ψάρια είναι πολύ τυχερά!

Έχεις σκεφτεί να βάλεις κάποιο άλλο ψάρι?

Link to comment
Share on other sites

Τα λόγια περιτά...απίστευτη κατασκευή πιστεύω άξιζε η υπομονή τόσο καιρό Θανάση!

Τα ψάρια είναι πολύ τυχερά!

Έχεις σκεφτεί να βάλεις κάποιο άλλο ψάρι?

σε ευχαριστω πολυ!!!! για την ωρα αυτα + 2 ασιατικες αροουανες που μεγαλωνω...

τωρα ξεκιναω το θαλασσινο και θελει ευρωωωωωω

πιο πισω σιγουρα θα μπει 1-2 θυληκα σαλαχακια, αλλα για την ωρα αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Θανάση με την ενυδρειάρα σου!!!!!!! :bow: :bow: :bow:

Link to comment
Share on other sites

Λόγο οτι εχω κάνει πολλά σχόλια στο θέμα του φίλου Θανάση (ελπίζω να τον λενε ετσι τον άνθρωπο) και δεν τον εχω γνωρίσει απο κοντά!

Θα ήθελα του εκφράσω τον αληθινό θαυμασμό μου για το δημιούργημα του!

Ολα τα σχόλια μου ειναι καλοπροαίρετα και δεν έχουν ίχνος ειρωνείας η χλευασμού!

Όπως εχω ξαναπεί δεν εχω ανάλογη εμπειρία διότι ειναι η πρώτη μου φορά που γράφω σε φόρουμ και ίσως κάποιες φόρες παρεξηγηθώ!

Παρακαλώ αν κάποιος ενοχλείτε απο τα σχόλια μου, να μου το πει αμέσως χωρίς δεύτερη σκέψη!

Το ίδιο ισχύει και για τούς συντονιστές των θεμάτων!

Θανάση το ενυδρείο σου ειναι εντυπωσιακό, δείχνει άνθρωπο με μεράκι και μεγάλη μαγκιά που το τόλμησε!

Αν κάτι απ αυτά που γράφω σε ενόχλησε, ζητάω εκ τον προτέρων συγνώμη!

Φιλικά Πάντα :bigemo_harabe_net-162:

Διονύσης

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Θανάση με την ενυδρειάρα σου!!!!!!! :bow: :bow: :bow:

γεια σου φιλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

Λόγο οτι εχω κάνει πολλά σχόλια στο θέμα του φίλου Θανάση (ελπίζω να τον λενε ετσι τον άνθρωπο) και δεν τον εχω γνωρίσει απο κοντά!

Θα ήθελα του εκφράσω τον αληθινό θαυμασμό μου για το δημιούργημα του!

Ολα τα σχόλια μου ειναι καλοπροαίρετα και δεν έχουν ίχνος ειρωνείας η χλευασμού!

Όπως εχω ξαναπεί δεν εχω ανάλογη εμπειρία διότι ειναι η πρώτη μου φορά που γράφω σε φόρουμ και ίσως κάποιες φόρες παρεξηγηθώ!

Παρακαλώ αν κάποιος ενοχλείτε απο τα σχόλια μου, να μου το πει αμέσως χωρίς δεύτερη σκέψη!

Το ίδιο ισχύει και για τούς συντονιστές των θεμάτων!

Θανάση το ενυδρείο σου ειναι εντυπωσιακό, δείχνει άνθρωπο με μεράκι και μεγάλη μαγκιά που το τόλμησε!

Αν κάτι απ αυτά που γράφω σε ενόχλησε, ζητάω εκ τον προτέρων συγνώμη!

Φιλικά Πάντα :bigemo_harabe_net-162:

Διονύσης

Διονυση ειμαι ανθρωπος της πλακας και του χαβαλε... μου αρεσει κι εμενα να πειραζω κοσμο και γενικα δεν ενοχλουμε ευκολα...

Απο την μερια μου ειμαστε οκ... αν δεν κανουμε και λιγη πλακα θα παιθανουμε γρηγορα....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θανάση, γράφεις οτι το ενυδρειο σου ειναι σε μαγαζί. Τι μαγαζί ειναι και σε ποιο χώρο του καταστήματος το έχεις αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Θανάση, γράφεις οτι το ενυδρειο σου ειναι σε μαγαζί. Τι μαγαζί ειναι και σε ποιο χώρο του καταστήματος το έχεις αν επιτρέπεται;

εχω συνεργειο αυτοκινητων και εμποριο σε ανταλλακτικα αυτοκινητων, αξεσουαρ, ελαστικα... το ενυδρειο το εχω στην εκθεση με τα αξεσουαρ... το οποιο μονο εκθεση δεν ειναι τωρα.... εχω και τον σκυλο εκει... φυλαει το ενυδρειο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι ήχοι απο το συνεργείο που όπως αντιλαμβάνομαι θα ειναι έντονοι και συχνοί, δεν επιρρεάζουν - στρεσσάρουν τα ψάρια ή εκει που ειναι εχουν σχετική ησυχία;

Link to comment
Share on other sites

Οι ήχοι απο το συνεργείο που όπως αντιλαμβάνομαι θα ειναι έντονοι και συχνοί, δεν επιρρεάζουν - στρεσσάρουν τα ψάρια ή εκει που ειναι εχουν σχετική ησυχία;

οχι δεν εχει φασαρια εκει. υπαρχει αποσταση και τοιχους ενδιαμεσα....

Link to comment
Share on other sites

Παντως.....πλάκα,πλάκα......εγω παιζει να εβαζα θαλασσα μεσα σε τοσο μεγαλο χωρο......και τιποτα σαργους,τσιπουρες κλπ...! :D

Πολυ πιο συνηθισμενα ψαρια βεβαια απο αυτα που εχεις τωρα εσυ που και σπανια ειναι και πολυ ομορφα!

Link to comment
Share on other sites

Παντως.....πλάκα,πλάκα......εγω παιζει να εβαζα θαλασσα μεσα σε τοσο μεγαλο χωρο......και τιποτα σαργους,τσιπουρες κλπ...! :D

Πολυ πιο συνηθισμενα ψαρια βεβαια απο αυτα που εχεις τωρα εσυ που και σπανια ειναι και πολυ ομορφα!

τσιπουρες και σαγρους θα τους εβαζα μονο αν ηθελα να τους εμπορευμαι...

χεχε...

Link to comment
Share on other sites

Διονυση ειμαι ανθρωπος της πλακας και του χαβαλε... μου αρεσει κι εμενα να πειραζω κοσμο και γενικα δεν ενοχλουμε ευκολα...

Απο την μερια μου ειμαστε οκ... αν δεν κανουμε και λιγη πλακα θα παιθανουμε γρηγορα....

Θανάση μην ανησυχείς δεν αρρώστησα !

Ο λόγος που με έπιασε αυτη η εντονη τάση αυτοκριτικής ήταν γιατι χθες καθώς προσπαθούσα να αποφύγω το θέμα

σου επεσα σε μια συζήτηση δισκαδων με πολλές αντιπαραθεσεις και διαξιφισμούς !

Νόμιζα οτι οι θαλασσινοί ειναι πιο ευέξαπτοι αλλα και εσείς μια χαρά πάτε!

Για να μην νομίζεται οτι περνώ θέση δεν εχω ιδεα απο δίσκους! Eγω είμαι παιδί των CD's :dj:

Επειδή ο γραπτός λογος παρεξηγείτε εύκολα γι αυτο ηθελα να ξεκαθαρίσω την θεση μου!

Όπως εχεις αντιληφθεί τισ τελευταίες δυο μέρες αποφεύγω να γράψω στο θεμα σου και να σταθώ στο υψος των

περιστάσεων και του Φόρουμ!

Παραταυτα δεν σου κρύβω οτι καθε φορα που μπαίνω στο αγαπημένο ΜΟΥ AQUAZONE τα μάτια μου πέφτουν στην

παρουσίαση του ενυδρείου σου και παντα μου τριβελίζουν το μυαλό μου ερωτήσεις του στυλ:

Όταν κάνεις αλλαγές νερού ..... το νησί έχει λειψυδρία?????

Η΄

Πώς τροφοδοτείς τον εξοπλισμό σου????? .................... Με πυρηνικό αντιδραστήρα??? :icon_dance:

Και δεκάδες άλλες που η παρουσίαση σου θα έφταναν της 101 σελίδες του ΝικΝικ σε χρόνο μηδέν!!!

Link to comment
Share on other sites

Θανάση μην ανησυχείς δεν αρρώστησα !

Ο λόγος που με έπιασε αυτη η εντονη τάση αυτοκριτικής ήταν γιατι χθες καθώς προσπαθούσα να αποφύγω το θέμα

σου επεσα σε μια συζήτηση δισκαδων με πολλές αντιπαραθεσεις και διαξιφισμούς !

Νόμιζα οτι οι θαλασσινοί ειναι πιο ευέξαπτοι αλλα και εσείς μια χαρά πάτε!

Για να μην νομίζεται οτι περνώ θέση δεν εχω ιδεα απο δίσκους! Eγω είμαι παιδί των CD's :dj:

Επειδή ο γραπτός λογος παρεξηγείτε εύκολα γι αυτο ηθελα να ξεκαθαρίσω την θεση μου!

Όπως εχεις αντιληφθεί τισ τελευταίες δυο μέρες αποφεύγω να γράψω στο θεμα σου και να σταθώ στο υψος των

περιστάσεων και του Φόρουμ!

Παραταυτα δεν σου κρύβω οτι καθε φορα που μπαίνω στο αγαπημένο ΜΟΥ AQUAZONE τα μάτια μου πέφτουν στην

παρουσίαση του ενυδρείου σου και παντα μου τριβελίζουν το μυαλό μου ερωτήσεις του στυλ:

Όταν κάνεις αλλαγές νερού ..... το νησί έχει λειψυδρία?????

Η΄

Πώς τροφοδοτείς τον εξοπλισμό σου????? .................... Με πυρηνικό αντιδραστήρα??? :icon_dance:

Και δεκάδες άλλες που η παρουσίαση σου θα έφταναν της 101 σελίδες του ΝικΝικ σε χρόνο μηδέν!!!

αυτο που μπορω σιγουρα να σου πω ειναι πως οταν κανω αλλαγη νερου πλημμυριζει ο δρομος καμια 500αρια μετρα και μπερδευονται και ψαχνουν που εχει σπασει σωλινας... αχαχχχαχ

Link to comment
Share on other sites

αυτο που μπορω σιγουρα να σου πω ειναι πως οταν κανω αλλαγη νερου πλημμυριζει ο δρομος καμια 500αρια μετρα και μπερδευονται και ψαχνουν που εχει σπασει σωλινας... αχαχχχαχ

Χαχαχαχα..... την Κυριακή που έκανα αλλαγη νερού, μια ηλικιωμένη από την απέναντι οικοδομή μου είπε: "μπράβο ρε παλικάρι μου, σε βλέπω κάθε τόσο να πλένεις το μπαλκόνι με το λάστιχο και σε χαίρομαι"!
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θανάση, το βλέπω και δεν το χορταίνω.

ΜΠΡΑΒΟ!!

Τέτοιες προσπάθειες δείχνουν μεράκι και είναι άξιες συγχαρητηρίων!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...