Jump to content

Διορθωση Βυθού? Προβλημα Με Φυτα.


Recommended Posts

TA ταισα το πρωι ελαχιστα...( επανερχετε και το χρωμα τους σταδιακα) αλλα οτν πλησιαζω τα πιανει παλι πανικος οπως στις αρχες , μπορω να πω οτι εχει καθαρισει σε πολυ καλο σημειο ...μετρησεις ειπα να μην ττη κανω σημερα να κανω αυριο μιας και οπως δειχνει αυριο θα ειναι καθαρο..το αλλαξα ηδη απο το πρωι ..

Link to comment
Share on other sites

κρινοντας τον χρονο καθαρισματος ( στην ουσια καθεται φανταζομαι ) αλλα αλλου θελω να καταληξω πως καταλαβαινουμε οτι το φιλτρο ειναι επαρκες σε ενα ενυδρειο?

ας πουμε το δικο ειναι το εσωτερικου του ενυδρειου με 3 θηκες οπου στην πρωτη εχω τον θερμοστατη στην μεση εχω τα βιο υλικα : δυχτακι με μακαρονι σφουγγαρι και filterwool και στην τριτη τον κυκλοφορητη ... ποτε λοιπον καταλαβαινουμε οτι ειμαστε οκ απο το υπαρχον φιλτρο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ολα καλα προς το παρων στο ενυδρειο με αισθητη διαφορα στο θολομα του νερου πλεον

φωτεινη δες εδω http://www.aquazone.gr/forums/topic/97996-eadhaee-ioeeii-10030/

το μονο που προσθεσα ηταν αλουμινοταινια στα κενα γιατι για καποιο λογο μου μπηκε οτι εχει διαφορα φωτισμου στα σημεια που δν ειχε ανακλαστηρα η λαμπα,και μεχρι να ερθει ο ανακλαστηρας που εχω παραγγειλει δεν μπορουσα να το αφησω ετσι ..

wGtuEPa.jpg

Καλο να υπαρχουν και μερικα πιο σκοτεινα κομματια στο ενυδρειο!

Link to comment
Share on other sites

μιας και η μικρη μου αποφασισε οτι δν θα κοιμηθουμε αλλο σημερα ..(ωρα εγερτηριου 6:15)

εκανα ενα καφεδακι και ξεκινησα μετρησεις

υγρα τεστ aquili

ph : 7.5 (ισως και εναν τονο πιο κατω αν ας πουμε εδειχνε θα το ελεγα 7,3

kh : 14

gh : 7

no² :0

no³: 0 ή κατι μη μετρησιμο .(δν ξερω αν με γελαει το ματι μου ειναι και 7:30 το πρωι αλλα μου φαινεται πως δν ειναι διαφανο 100% δν ειναι ομως και σε καμια περιπτωση τοσο οσο ειναι ο χρωματισμος της πρωτης σκαλας .. το βαζω 0 και θα το επαναλαβω σε 1-2 μερες απο περιεργεια

αμμωνια :0 --> μετρηση με tropic marine

Link to comment
Share on other sites

kh - gh μήπως είναι ανάποδα οι τιμές ??

ps Δεν την έχεις εκπαιδεύσει καλά την μικρή :( . . . και την μαμά :P

Link to comment
Share on other sites

ουο γιεςς...αναποδα ειναι ,... ειπαμε 7:30 το πρωι ...καψα κι εγω να κανω μετρησεις ...

Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε και καλα η μαμα νυσταζε,.... η μικρη μου απαντησε οταν της ειπα ελα να κοιμηθουμε μαζι ....δεν ειμαι συμφωνη ...ετων 3,5

Έγινε επεξεργασία - fantomas
Link to comment
Share on other sites

Μι χαρα εγινε και με μερικα φυτακια θα ειναι ακομα καλυτερο!

Αλλα ρε αδερφακι μου,αυτες οι κοκκινες πετρες με χαλανε λιγο..:P

Εγω θα προτειμουσα μαυρες λαβας! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...