Jump to content

Ερωτησεις


Recommended Posts

καλησπερα πηρα εχτες ενα ενυδρειο 30 λιτρων κι θελω να βαλω ενα μονομαχο μεσα.εχω ηδη ενα μεγαλο 300 λιτρα με κιχλιδες και ρωταω αν παρω και τα 30 λιτρα απο το μεγαλο ενυδρειο και τα ριξω στο μικρο χρειαζομαι και μπολι η να τρεξει περισσοτερο καιρο το ενυδρειο αδειο?το φιλτρακι ειναι ενα εσωτερικο hailea mini το οποιο γραφει για ροη 250λιτρα οποτε μια χαρα ειμαι ετσι?και επισης αν εργοτερα που στρωθει ο βυθος μπορω να βαλω και καμια γαριδα μεσα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρα εχτες ενα ενυδρειο 30 λιτρων κι θελω να βαλω ενα μονομαχο μεσα.εχω ηδη ενα μεγαλο 300 λιτρα με κιχλιδες και ρωταω αν παρω και τα 30 λιτρα απο το μεγαλο ενυδρειο και τα ριξω στο μικρο χρειαζομαι και μπολι η να τρεξει περισσοτερο καιρο το ενυδρειο αδειο?το φιλτρακι ειναι ενα εσωτερικο hailea mini το οποιο γραφει για ροη 250λιτρα οποτε μια χαρα ειμαι ετσι?και επισης αν εργοτερα που στρωθει ο βυθος μπορω να βαλω και καμια γαριδα μεσα?

Οχι δεν θα εισαι ενταξει παιρνοντας μονο νερο απο το αλλο ενυδρειο.Μπολι ειναι το στρωμενο βιολογικο υλικο.Οπωτε,παρε βιολογικο υλικο απο το φιλτρο του μεγαλου σου ενυδρειου και βαλτο στο φιλτρο του μικρου και βαλε την επομενη μερα τον μονομαχο.

Το φιλτρο που εχεις στο μικρο μπορει να ενοχλει τον μονομαχο σου,αν δεις κατι τετοιο,γυρνα το spray bar να χτυπα το τζαμι.

Οσον αφορα τις γαριδες,οι μικρες γαριδες σαν τις ρεντ τσερυ μπορει να γινουν γευμα απο τον μονομαχο σου,ειναι στο χαρακτηρα του ψαριου αυτο.Βαλε Αμανο καλυτερα που ειναι πιο μεγαλες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...