Jump to content

Με γειά μου


Zeroboy

Recommended Posts

Απο προχτές καινούργιος κάτοικος στο ενυδρείο.Μ΄ άρεσε πολύ, ενδοιασμούς είχα πολλούς.Ρώτησα και 2 ανθρώπους που γνωρίζουν και τελικά μπήκε.Οι γαρίδες πρός το παρόν είναι μια χαρά καθώς και οι υπόλοιποι συγκάτοικοι.Ελπίζω ο κοκκινοδόντης να μην με καταστρέψει :bowdown::thumbup::D

Για όσους δεν τον ξέρουν : http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=147

Link to comment
Share on other sites

Να τον χαίρεσαι και να τον δεις όπως επιθυμείς. :thumbup:

Και εμένα μου αρέσει πολύ ο ατιμούλης :bowdown: , αλλά μάλλον δεν θα τον τολμήσω. Θα παρακολουθώ πάντως με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την πορεία του. Κράτα μας σε παρακαλώ ενήμερους.

edit: Ποίες και πόσες γαρίδες έχεις?

Έγινε επεξεργασία - trelllos
Link to comment
Share on other sites

Απο προχτές καινούργιος κάτοικος στο ενυδρείο.Μ΄ άρεσε πολύ, ενδοιασμούς είχα πολλούς.Ρώτησα και 2 ανθρώπους που γνωρίζουν και τελικά μπήκε.Οι γαρίδες πρός το παρόν είναι μια χαρά καθώς και οι υπόλοιποι συγκάτοικοι.Ελπίζω ο κοκκινοδόντης να μην με καταστρέψει :bowdown::thumbup::D

Για όσους δεν τον ξέρουν : http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=147

Εεεεμμμμ.....Τι μεγεθος εχει ο niger-trigger(πολυ αργκο ε?)? Γιατι το λεω...Αυτο που λεει το προφιλ δεν το λεει αδικα.

"Έχοντας παρατηρήσει αρκετά μεμονωμένα ψάρια σε διάφορα ενυδρεία από 400 έως 1000 λίτρα έχω να πω ότι η προσθήκη αυτού του ψαριού σε ένα reef ενυδρείο με ήρεμους συγκατοίκους θα είναι η αρχή του τέλους για τους περισσότερους που θα το επιχειρήσουν."

Αυτο το ψαρι μπορει να ειναι ηρεμο για καιρο και ξαφνικα να παρει μπροστα και να μην αφησει τιποτα σε μια νυχτα. Να σκοτωσει τα περισοτερα ψαρια με τρομακτικη ανεση.... Να μετακινησει τις μισες πετρες του ενυδρειου και ισως να κοψει και κανα καλωδιο απο θερμοστατη η αντλια αμα το ενοχλει. Για πλακα...

Ειναι απιστευτο και ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ψαρι αλλα τρομακτικος φονιας!! Μην επαναπαυεσε. Ειναι λαθος για ενυδρειο στα λιτρα σου και στο ειδος που φιλοξενεις-reef. Μολις δεις το παραμικρο βγαλτο. Αν και η επιλογη σου ειναι περα για περα λαθος. Ειναι θεμα χρονου να το δεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Να τον χαίρεσαι και να τον δεις όπως επιθυμείς. :D

Σ΄ ευχαριστώ Θανάση. ;) Επιθυμώ να τον βλέπω καλό παιδί :bowdown:

Και εμένα μου αρέσει πολύ ο ατιμούλης :thumbup: , αλλά μάλλον δεν θα τον τολμήσω. Θα παρακολουθώ πάντως με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την πορεία του. Κράτα μας σε παρακαλώ ενήμερους.

Αν αρχίσει θα προλάβω να το πώ?Θα χει μείνει μόνος του. ;);)

edit: Ποίες και πόσες γαρίδες έχεις?

2 Lysmata wurdemanni

3 Hermit blue legs

2 turbo snail

+ τα ψάρια

@Μάριε ειναι γύρω στα 12cm.Είμαι σε επαγρύπνηση τουλάχιστον τις ώρες που είμαι σπίτι.Και φροντίζω να μην μένει νηστικός.Οι κλόουν τον κοιτάζουν περίεργα και δυστυχώς κάνουν απόπειρες να τον χτυπήσουν. ;)

Στο προηγούμενο σπίτι του συγκατοικούσε μ' ένα μικρό six line.

Έγινε επεξεργασία - Zeroboy
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικος ο κοκκινοδοντηs Γιάννη,πολύ όμορφος ο μικρός :bowdown: πάντα σου άρεσαν η θηρευτές.

Έξαλλου στο αλάτι πέρασες από τα Piranha όλο και κάποιο καταλυπώ θα άφηναν! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει πανεμορφο ψαρι!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...