Jump to content

Παρουσίαση Ενυδρείου Και Ερώτηση Για Ψηλά Νιτρικά..


heliades

Recommended Posts

Ευχαριστώ, θα το δω το Ph όσο πιο άμεσα μπορώ, δυστυχώς δεν έχω αυτή τη στιγμή test...Θα πάρω μεθαύριο. Κανένα εύκολο και αξιόπιστο έχετε να προτείνετε;

Επίσης να δώσω και δύο φωτό που έβγαλα το blue tang και φαίνονται τα σχισιματάκια που έχει στα πάνω και κάτω πτερύγια στην πρώτη και στην ουρά στην δεύτερη. Και στις δύο επίσης φαίνεται και η αλλοίωση στο δέρμα που έχει αρκετό καιρό τώρα πάνω απο τα μάτια που ευτυχώς έχει σταθεροποιηθεί αλλά δεν υποχωρεί!

Επίσης, στην δεύτερη κυρίως, φαίνεται και η πράσινη άλγη εκεί που τελειώνει το υπόστρωμα η οποία δεν καθαρίζει καθόλου εύκολα, ούτε με τον μαγνήτη σαν να είναι κοραλίνη. Δεν καθαρίζω έντονα τόσο χαμηλά βέβαια διότι ο αραγωνίτης σηκώνεται σαν σύννεφο...post-51031-0-68068200-1421169546_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω προβλημα στο Tang!

Δοκιμασε το Salifert η ενα ηλεκτρονικο πεχαμετρο!

Δεν ειναι ακριβα!

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχείς άδικα και κάνεις καμιά στραβή και διαταράξεις τη βιολογία του ενυδρείου σου. .το blue tang δεν έχει απολύτως τίποτα. .τα σχισίματα που έχει στην ουρά δεν είναι τίποτα άλλο απο ψιλοδαγκωματιες..Όσο για το κεφάλι του,έτσι είναι τα blue tang,όταν μεγαλώνουν το κεφάλι τους περνει κάτι τέτοια σχέδια (δεν εννοώ τα hol heads που είναι πάθηση των blue tang)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω της tropic marin, γρηγορο και οικονομικο, θελει μια σταγονα μονο για να δειξη το ph, τα ηλεκτρονικα ειναι ψιλο μπελας καθως θελουν συχνο καλιμπραρισμα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα αν και αρχαριος νομιζω πως αν βγαλεις τωρα τον αραγωνιτη μπορει να ανεβουν τα νιτρικα παλι αστο να σταθεροποιηθει πρωτα και μετα αλλαζεις λιγολιγο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...