Jump to content

540Lt Tanganyika Community Tank


johnbaggios

Recommended Posts

Υπέροχο ενυδρείο, ωραίο στήσιμο και όμορφα ψαράκια!

Να τα χαίρεσαι φίλε!!!

Link to comment
Share on other sites

[utube]

[/utube]

νομίζω ότι πρέπει να το δηλώσεις ως δημόσιο γιατί μου βγάζει ότι είναι ιδιωτικό

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι τωρα τα διρθωσα...

Link to comment
Share on other sites

Τα τρετοκεφαλους ειναι ολα τα λεφτα! Το ενυδρειο ειναι εντυπωσιακο και πανεμορφο και θυμιζει λιγο αφρικανικο iwagami αν μου επιτρεπεται η εκφραση! Ειναι πρακτικο ομως;

Να σου ζησουν τα μωρα!

Βγαλε επιτελους τον κλοουν!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Θοδωρη,ειναι πρακτικο και εξυπηρετει πολυ στην μειωση της επιθετηκοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ όμορφο ενυδρείο με πολύ ενδιαφέρουσα σύνθεση..!

Η μπλε λάμπα νομίζω οτι στην Tanganyika "κολλάει" πολύ όμορφα αν δεν υπάρχουν θέματα με άλγες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Σταθη!Το μονο που θα θελα να χω διαφορετικο ειναι η κοκομετρια της αμμου αλλα λογο της απωλειας των malawi απο βουλωμενη αντλια φοβηθηκα και εβαλα λιγο πιο χοντρη με αποτελεσμα με δυσκολια να την πιπιλιζουν στα βραγχια τους.Την αναβω καποιες ωρες το βραδυ.Το ενυδρειο τρεχει κανα μηνα με αυτο το aquascape.Η αληθεια ειναι οτι στην κορηφη των βραχων εχει αρχισει να σχηματιζεται καφε αλγη οποτε θα περιορισω την λειτουργια της.Ξερεις αν οφελει την αλγη ακομη κ οταν ειναι σε λειτουργια μονη της το βραδυ ή μονο συνδιαστηκα μαζι με τις 2 λευκες?

Link to comment
Share on other sites

Το φόντο είναι μέσα στο ενυδρείο; Πως το έχεις φτιάξει; Πολύ ωραίο το ενυδρείο σου και τα ψαράκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ενυδρειάρα ! :)

Έγινε επεξεργασία - dpap
Link to comment
Share on other sites

Το φόντο είναι μέσα στο ενυδρείο; Πως το έχεις φτιάξει; Πολύ ωραίο το ενυδρείο σου και τα ψαράκια!!!

Ναι,ειναι πλατες τις jewel κολημενες εσωτερικα με σιλικονη.Σ ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ενυδρειάρα ! :)

Με χαροποιουν ιδιαιτερως τα καλα σχολια των εμπειρων Αφρικανοφιλων!

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι φανταστικό το ενυδρείο σου και απο κοντά που είχα την τύχη να το δώ και χθές ακόμα καλύτερο.Να το χαίρεσαι και με το καλό απόγονους.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ Γιωργη!Αν δεν ισουν και συ να με βοηθεισεις για την παρουσιαση μονο απο κοντα θα μπορουσες να το βλεπες...Χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Σορυ που αργησα να γραψω φιλαρακι....

Αγορι δεν εχω να πω και πολλα το ενυδρειο απλα τα σπαει!!!

Συγχαρητηρια να το χαιρεσαι και στην πορεια να δεις και γεννες....

μου εκανε πολυ εντυπωση οπως σου ειχα πει και τοτε οτι το νερο ειναι πεντακαθαρο....

τον κλοουν σιγα να μην τον βγαλει.....

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα...Θα τον βγαλω ρε,καποια στιγμη,γιατι θα μου τρωει ολα τ αυγα.Κοιτα και το νερο ειναι πεντακαθαρο αλλα εχεις και συ φωτογραφικο χερι ρε φιλος!Θενκς για ολα...

Υ.γ.:αφου το ειπαμε,θα φερουμε την ταγκανιικα στον Ευοσμο!

Link to comment
Share on other sites

πανεμορφο ενυδρειο με πολυ καλη επιλογη ψαριων...

μια επισυμανση... μεγαλονοντας λιγο τα φροντοζα, ισως να χρειαστεις να βαλεις λιγες πετρες ακομη και να δημιουργησεις κι αλλες κρυψωνες...

κατα τα αλλα πολυ σουπερ ενυδρειο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Σταθη!Το μονο που θα θελα να χω διαφορετικο ειναι η κοκομετρια της αμμου αλλα λογο της απωλειας των malawi απο βουλωμενη αντλια φοβηθηκα και εβαλα λιγο πιο χοντρη με αποτελεσμα με δυσκολια να την πιπιλιζουν στα βραγχια τους.Την αναβω καποιες ωρες το βραδυ.Το ενυδρειο τρεχει κανα μηνα με αυτο το aquascape.Η αληθεια ειναι οτι στην κορηφη των βραχων εχει αρχισει να σχηματιζεται καφε αλγη οποτε θα περιορισω την λειτουργια της.Ξερεις αν οφελει την αλγη ακομη κ οταν ειναι σε λειτουργια μονη της το βραδυ ή μονο συνδιαστηκα μαζι με τις 2 λευκες?

Πιστεύω οτι αν είναι λίγες ώρες(1-2) μόνη της, δεν επηρεάζει.

Η καφέ άλγη είναι λογικά επειδή το ενυδρείο δεν τρέχει καιρό.

Link to comment
Share on other sites

πανεμορφο ενυδρειο με πολυ καλη επιλογη ψαριων...

μια επισυμανση... μεγαλονοντας λιγο τα φροντοζα, ισως να χρειαστεις να βαλεις λιγες πετρες ακομη και να δημιουργησεις κι αλλες κρυψωνες...

κατα τα αλλα πολυ σουπερ ενυδρειο!!!!

Θαναση αν και ολοιδια δεν ειναι φροντοζακια!ΕΙναι τα neolamprologus tretocephalus.Καποιοι τα χαρακτηριζουν οι φροντοζα του φτωχου αλλα η ονομασια τα αδικει...

Link to comment
Share on other sites

μοιαζουν παρα πολυ κι εγω την πατησα...πρεπει να εισαι γνωστης ειναι να ειχες για να τα ξεχωρισεις...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι αν είναι λίγες ώρες(1-2) μόνη της, δεν επηρεάζει.

Η καφέ άλγη είναι λογικά επειδή το ενυδρείο δεν τρέχει καιρό.

Θενκς!Το ενυδρειο τρεχει λιγο καιρο με το νεο aquascape.Κατα τ αλλα τρεχει ακαταπαυστα απο τοτε που το ειχα malawi (αυτο εδω:http://www.aquazone.gr/forums/topic/91253-aaioaenaassi-malawi-540-eo/page-1 )

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο.... η βιασυνη βλεπεις κανει λαθη...

οντως τα δικα σου ειναι πιο στενομακρα....

Link to comment
Share on other sites

Θενκς!Το ενυδρειο τρεχει λιγο καιρο με το νεο aquascape.Κατα τ αλλα τρεχει ακαταπαυστα απο τοτε που το ειχα malawi (αυτο εδω:http://www.aquazone.gr/forums/topic/91253-aaioaenaassi-malawi-540-eo/page-1 )

Η παραμικρή αλλαγή μπορεί να προκαλέσει την έξαρση της. Όπως αν πχ αλλάξεις λάμπες ή αν παλιωσουν οι λάμπες, καθώς και αν αλλάξεις την ποσότητα της τροφής. Τα περίσσια δηλαδή θρεπτικά συστατικά.

Πολλά παίζουν αλλά το καλό είναι ότι αντιμετωπιζεται εύκολα.

Αστην λίγο καιρό και λογικά θα φύγει φιλαρακι. ;)

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...