Jump to content

540Lt Tanganyika Community Tank


johnbaggios

Recommended Posts

Οσως να το βαζες ξαπλα το κοχυλι και το εθαβες, αφηνωντας μονο το στομα του εξω να ηταν καλυτερα.

Γιανναρε, αν καταφερεις και βγαλεις trerocephalus, αφου δεν μπορω να βαλω φροντοζες, ισως να μου στειλεις μερικα απο αυτα.

Στάλθηκε από το LG-P710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαρίστως αλλα δεν σε κοβω να αλλαζεις τον Αμαζονιο.Εκαστως στο ειδος του...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαχα,ευχαριστώ!Θα ανεβασω κανα δυο βιντεακια.Τωρα εγω ή ο Strum,δεν εχει σημασια.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα,ευχαριστώ!Θα ανεβασω κανα δυο βιντεακια.Τωρα εγω ή ο Strum,δεν εχει σημασια.

Ασε τα πολιτικά "Θα" και ανέβαζε φωτο!!!

Χαχαχααα!!! Μπας παρουμε καμια ιδεα και μαθουμε και τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Εκ μερους του φιλου μου του Γιαννη που εχει τσακωθει με την τεχνολογια! ^_^

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία δουλεία φίλε Γιάννη , να το χαίρεσαι !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Θοδωρη!Ευχαριστω Μητσο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα είναι!!!! Μπράβο!!! Ειναι απο τα πιο όμορφα ενυδρεια που εχω δει ποτέ!!!

Link to comment
Share on other sites

Και τα ειχα για φλωρακια,μαλλον λογο ονοματος... αλλα αυτα εδω θα σπάσουν κανα κεφαλι στα βράχια... καλα οι καλβοι αν πιαστουν στομα με στόμα δεν λύνονται με τιποτα μιλαμε δαγκώνωνται ωρα...

Link to comment
Share on other sites

Σ υχαριστω πολύ Κιχλιδατε!Υπεροχα ψαρια οι καλβοι αλλα φοβάμαι να τους βαλω επειδή πιστευω θα μου τσακισουν τα νεογνα.Ο νικητης λελεουπι ενοχλεί συνεχεια τον ητημενο οποτε αν κανεις χρειαζεται αρσενικο ας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε Γιωργη,ταυτόχρονα γράφαμε.Κερναω καφε μπροστα στο ενυδρειο,χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Σ υχαριστω πολύ Κιχλιδατε!Υπεροχα ψαρια οι καλβοι αλλα φοβάμαι να τους βαλω επειδή πιστευω θα μου τσακισουν τα νεογνα.

Εχω κι εγω την εντύπωση οτι δεν αφήνουν ουτε αυγο γιατι τα μπριχαρντι δεν εχουν κανει ακομα τιποτα και τζουλιντοχρωμις δεν βλεπω μικρά.... και λεω να μεγαλώσω τις ομάδες μηπως αμυνθουν πιο σθεναρά!!!

Έγινε επεξεργασία - Irakles
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το 2ο βιντεο ειναι απιστευτο... Δηλαδη τσακωνοταν το λελεουπι με το τζουλι και επειδη αρχισε να οπισθοχωρει κ πηγε προστα μπρικαρντι εφαγα πισωπλατες αφου αυτα υπερασπιζονταν τα μικρα τους...

Κ στο τελος σκαει μυτη 2ο τζουλι (θηλυκο;;) και του λεει "νταξει επαιξες τωρα, παμε σπιτι εχω ορεξη για τρελιτσες!!!"

Και γινανε καπνος.....

Africa RULES!!!!!!!!!!

Sent using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι φιλε μου!Χαχαχα...

Link to comment
Share on other sites

Xaxaxaxa, τι εχεις κανει εκει μεσα. ρεεεεεε! Ειναι προμελετημενο σχεδιο; να εχουν μικρα ολα τα ειδη ωστε να μην ασχολουνται με των αλλων;

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα πανε καλα,φτυστε τα!Χαχα.Μια διαπιστωση μονο εκ μερους μου.Τα N.tretocephalus είναι οι πιο απρόσεχτοι γονεις με διαφορα απ οσα ειδη εχω φιλοξενησει.Επισης κ στα μικρα τους απουσιαζει σε μεγαλο βαθμο το αισθημα της επιβιωσης.Με το που μαθουν να κολυμπουν εγκαταλειπουν την φωλια τους προς οποιαδήποτε τυχαια κατευθυνση!Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει μ αυτά τα ψαρια.Γι αυτό φροντιζω να τα συλλεγω στην πρωτη βδομαδα της ζωης τους κ να τα μεγαλωνω εγω.Στο τελος του πρωτου βιντεο η γεννηστρα φιλοξεναι κυριως τρετοκαφαλους κ μπριχαρντι με λιγα τζουλιντοχρωμις.Σε 4-5 μερες θα μπει άλλη μια διπλα με τα νεογέννητα λελεουπι που φαινονται μες το κοραλι.Φροντιζω να αφηνω παντα ένα μικρο αριθμο νεογεννητων ψαριων στις φωλιες γιατι πιστευω ότι αυτό βοηθαει στη συνεχιση του "δεσμου" των ζευγαριων και κατά συνεπεια στις γεννες.Άλλη μια παρατηρηση είναι οτι ο αρσενικος τζουλιντοχρωμις εχει νεογνα με 4 ταυτοχρόνως θηλυκες ενώ ο αρσενικος τρετοκεφαλους εχει σταθερα ζευγαρώματα μονο με τι μια κ αγνοει παντελως/επιτιθεται στη δευτερη.Επισης στα μπριχαρντι στην αναπαραγωγικη διαδικασια συμμετειχαν οι δυο αρσενικοι με ένα θηλυκο στην αρχη κ το δευτερο θηληκο το αγνοουσαν,στη συνεχεια εκδιωχθηκε ο ενας απ τους αρσενικους κ σχηματισε ζευγαρι με το δευτερο θηλυκο με αποτέλεσμα να αρχισουν καποιες μικροαψιμαχιες μεταξυ των ζευγαριων κ αναγκαστηκα να απομακρυνω το ένα,που μεχρι στιγμης δεν ειχε καταφερι να βρει το χωρο του στο ενυδρειο κ να δωσει γεννες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα το πας. Σε λιγο θα προμηθευεις ολο το φορουμ. Φτου φτου.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...