Jump to content

Χωματεχνικη : Ασβεστολικη?χαλαζιακη?μη Ασβεστολιθικη?


Recommended Posts

δηλαδη οσοι θελουμε μαυρο βυθο η θα πρεπει να ρισκαρουμε με διαφορα χαλικακια τυπου χωματοτεχνικης και αν μας βγουνε η να χρυσοπληρωσουμε το seachem flourite!

Link to comment
Share on other sites

Ρίξει μια ματιά στα Καταστήματα που έχουν βήμα στο forum και πάρε τηλ.

Μπορείς επίσης να ανοίξεις ένα θέμα εδώ Αναζήτηση προϊόντων

Link to comment
Share on other sites

αν σας κανει αυτο ,υπαρχει στα καταστηματα του κεντρου με τιμη 9-10 € το δεκακιλο!εχει δοκιμαστει σε γαριδαδικα και οχι μονο χωρις κανενα προβλημα!

Έγινε επεξεργασία - polyagkistro
Link to comment
Share on other sites

αν σας κανει αυτο ,υπαρχει στα καταστηματα του κεντρου με τιμη 9-10 € το δεκακιλο!εχει δοκιμαστει σε γαριδαδικα και οχι μονο χωρις κανενα προβλημα!

εχουμε καποιο τηλεφωνο γιατι κατοικω στην λημνο και ειναι λιγακι δυσκολο?

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποιο τηλεφωνο γιατι κατοικω στην λημνο και ειναι λιγακι δυσκολο?

ευχαριστω!!

εχεις πμ!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ασπρα χαλικακια που εχει το σακουλακι κανουν τη ζημια... Αν μπορεις να τα βγαλεις οπου τα βλεπεις δεν θα εχεις προβλημα. Παντως μαυρος χαλαζιας δεν υπαρχει. Το χαλικι\αμμος που δινει η χωματοτεχνικη ειναι βαλσατης...

Ξερω. Το να βγαλεις τα ασπρα χαλικακια ειναι σαν να ψαχνεις ψυλλο στα αχυρα...

Link to comment
Share on other sites

Για την μπεζ απο χωματεχνικη ξέρει κανείς αν έχει πρόβλημα; την πάτησα μου φαίνεται και εγώ. Έχω τεστ της Sera οου μετράει ανα μισή μονάδα (6-6.5-7.7.5...) και είμαι ανάμεσα στο 7.5 - 8. Δεν μπορώ να πω ακριβώς αν είναι στο ενα η στο άλλο. Θα ξανά μετρησω σήμερα να δω. Η βρύση έχει 7.5. Και κάτι άλλο... Ο κύριος έκανε "προσφορά"... Και; Τι πάει να πεί αυτό; Που ακουστικε " έκανε λάθος ο υπαλληλος, πληρωσατε λάθος προϊόν, σας έφυγε ο πάτος να στεισετε και χασατε ψάρια και θα πρέπει να ξανά ξεστησετε για να βγαλατε την λάθος που σας πούλησε το ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ, και όχι ο υπάλληλος (όπου πάλι φταίει το κατάστημα αν ηταν λάθος του υπαλλήλου. Αυτός τον έχει εκεί. Δεν του τον επέβαλε κανείς) και να ΞΑΝΑ πληρωσετε σε εμένα για να πάρετε την σωστή; Δηλαδή ξεπούλησε 30 κιλά μαπας, να ξεπουλησει άλλα 30 καλής; Όχι μίστερ... Δεν παει έτσι... Σου την φέρνω πίσω μέχρι και τον τελευταίο κόκκο στην τελική ζύγισε την αν λείπει ποσότητα και χρέωσε με (αλλά να ζυγησει και την κλειστή να δούμε αν είναι όντως 10 κιλά τα σακια) και την καινούργια τζάμπα... Εγώ πληρωσα με βάση αυτό που διαφημίζει, χαλαζιακη ΜΗ ασβεστολιθικη... Άκου εκεί σας κάνω χάρη να την πάρετε 3€... Θα έλεγα τι 3 πρέπει να πάρει αυτός. Και συγνώμη κιόλας αλλα έλεος...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν ηδη αγορασει λαθος δινει πισω την σωστη χωρις χρεωση!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν ηδη αγορασει λαθος δινει πισω την σωστη χωρις χρεωση!

Α.. Νόμιζα οτι την δίνει 3€...

Link to comment
Share on other sites

Την μπεζ τη χρησιμοποιω και δεν εχω προβλημα. Και την δοκιμασα με ακουαφορτε...δεν εκανε καμια αντιδραση.

Link to comment
Share on other sites

Την μπεζ τη χρησιμοποιω και δεν εχω προβλημα. Και την δοκιμασα με ακουαφορτε...δεν εκανε καμια αντιδραση.

Τώρα γυρισα σπίτι και εκανα τέστ και στη βρύση και στο ενυδρείο και είναι ίδια... 7.5

Απλά τρελάθηκα εχτες και μάλλον έβλεπα οτι ήθελα... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...