Jump to content

Τρελή Οφθαλμαπάτη


Recommended Posts

Όσοι δεν ξέρουν το κόλπο θα δυσκολευτούν πολύ

Link to comment
Share on other sites

Οταν το είχα πρωτοδει, το είχα δει με σοκολάτα (με τα κομμάτια της). Είχα πάθει πλάκα. Προσπαθούσα να καταλάβω τι γίνεται και το αντιλήφθηκα μετα απο μισή ωρα. Ειναι πιο εύκολο να το καταλάβεις αν είσαι κοντά και όχι μέσα απο μια οθόνη. Καλη μαγκιά όμως!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τη σοκολάτα είχα δεί αλλά εδώ δέν είναι ακριβώς το ίδιο.Είναι περίπου το ίδιο αλλά έχει περιςςότερα κομμάτια και τα βάζει στο ίδιο πλαίςιο μετά.Αυτό έχει άλλο τρόπο λύσης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το πλαίσιο έχει άλλο κενο περιμετρικά στην αρχή και άλλο στο τέλος ;)

Ουσιαστικά η λύση ειναι μια.

Link to comment
Share on other sites

Χα χα. Νωρίς είναι ακόμη για τη λύση.

Safarpn έτσι νόμιζα και εγώ που ήξερα τη σοκολάτα.Επειδή όμως εδώ ο τύπος τα βάζει πάλι στοιχιςμένα τα κομμάτια σε πλαίςιο νομίζω ότι κάνει κάτι άλλο πονηρό που δέ φαίνεται γιατί το βίντεο κόβεται στιγμιαία σε ένα σημείο και δέν το καταλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε δεν είναι οφθαλμαπάτη αλλα σκέτη απάτη. Αν το βίντεο κόβεται, μπορεί να εμφανίσει και ελέφαντα ακόμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε φίλε.Γράφω νομίζω ότι κόβεται γιατί δέν είμαι σίγουρος.Ο τύπος κάνει πολύ αργές κινήσεις.Έτυχε να δώ μία άλλη λύση στο συγκεκριμένο που προϋποθέτει ή ότι κάποια στιγμή κάνει μία πολύ γρήγορη κίνηση που δέ φαίνεται ώστε να αναποδογυρίςει ένα συγκεκριμένο κομμάτι ή ότι το κάνει με τρόπο και εκεί είναι το μυστικό.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο κολπο!

Σκαλωσα κι εγω....

Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι οταν βγαζει τα κομματια απο το πλαισιο.....με καποιο περιεργο τροπο και χωρις να ξερω πως το κανει......τα κομματια πανω στο τραπεζι δεν σχηματιζουν καθαρα τετραγωνακια οπως οταν ειναι μεσα στο πλαισιο.......εκει πρεπει να ειναι το μυστικο.......

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι Γιώργο και συμβαίνει δύο φορές στη διάρκεια του βίντεο. Δέν βάζει άλλα κομμάτια ούτε και βγάζει πέρα από αυτά που έχει από την αρχή.

Απλά κάνει μία κίνηση 2 φορές στο βίντεο με ένα συγκεκριμένο κομμάτι που έχει μία ιδιαιτερότητα...η οποία κίνηση άν την κάνει επαγγελματίας δεν το καταλαβαίνεις.

Επειδή ξέρω το τρίκ είδα 2 σημεία στο βίντεο που φαίνεται να υπάρχει από μισό δεύτερο κενό.Ο τύπος προφανώς δεν φαίνεται για επαγγελματίας και μάλλον γι΄αυτό τις έκανε χωρίς να το δείξει.

Η κόλπο πάντως είναι να ανακαλύψεις πώς μπορεί να γίνει χωρίς να μεταβληθεί η περίμετρος καθόλου.΄Εχει και δόση γεωμετρίας η απάντηση και όπως είπα πρίν ένα συγκεκριμένο κομμάτι πρέπει να το αναποδογυρίσει...

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξετε στο you tube εχει βιντεο που εξηγουν τον τροπο. Ειναι πονηρο.....Το ειδα...

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξετε στο you tube εχει βιντεο που εξηγουν τον τροπο. Ειναι πονηρο.....Το ειδα...

Link to comment
Share on other sites

Δωσε link

Να το πάρει το ποτάμι;

Έγινε επεξεργασία - pptom
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο κομμάτι από την πάνω και την κάτω πλευρά (εκεί που ενώνεται με τα άλλα κομμάτια δηλαδή ) άν το δείς άπατο πλάι κατά πλάτος(πάχος) δέν είναι κομμένο κάθετα αλλά διαγώνια.Φαντάσου το σάν τραπέζιο δηλαδή.Και οι 2 πλευρές του είναι σχεδιασμένες αλλά επειδή είναι διαγώνια κομμένο η μία πιάνει μικρότερη επιφάνεια απ΄την άλλη.Όταν έχει και τα 3 κομμάτια μέσα βλέπεις την μικρή επιφάνεια ενώ όταν τα αφαιρεί το περιστρέφει με τρόπο και βάζει την μεγάλη.Πάντως είναι πολύ έξυπνο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...