Jump to content

Spy74 Reef


Spy74

Recommended Posts

Νεο αγαπημενο κοραλακι

 

Πολύ όμορφο να σου ζήσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σπυρο και απο εμενα!!πολυ ομορφο ενυδρειο (λατρευω τα lps) !!η δικη μου αποψη για το φως ειναι..πως ολα ειναι φως!!οσο για τ5 και λεντ πρωτιμο της τ5..

οσο για την ροη που πολυ σωστα λεει ο νικολας απαλα και χαλαρα πραματα.. καντους κ target με κανα pellet ;) και no3 5 10 εισσι μια χαρα !!υπεροχα τα LPS!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω Νίκο έτσι και αλλιώς εγω στο Ενυδρειο δεν εχω και την τρελή Ροη παίζω με δυο jebao 10 όσο για νιτρικά και φωσφορικά το τελευταίο 10 ήμερο έχουν αρχίσει και μου φεύγουν λιγο ο λόγος η αγορα ενός puffer και το ταΐζω δυο με τρεις φορές την ημέρα κατεψυγμένο χθες άρχισα να ρίχνω no pox έβαλα αντιφοσφωρο και βλέπω τι κάνω .Πετραν όσο για τον άνθρακα δεν εχει λήψει ούτε μια μέρα απο τότε που τρέχει το Ενυδρειο απλός κατα καιρούς αλαζω την ποσότητα για να μην το στεγνοσω τέλειος

Link to comment
Share on other sites

Όσο Πέτρο μετάξι led και τ5 το κάθε ένα απο τα δυο εχει τα υπέρ και τα κατα του. Πιστεύω ότι στο χώρο του ενυδρειου τα led ακόμα ειναι σε νηπιακό στάδιο σε σχέση με άλλους χώρους .το κάθε πράγμα θέλει τον χρόνο του και βλέπω σιγά σιγά ότι ο χρόνος των τ5 τελειώνει περιμένω να δω στα επόμενα δυο με τρία χρόνια την εξέλιξη των φωτιστικών είδη κανα δυο εταιρίες σοβαρές ο κατάλογος του 2015 εχει μονο led

Link to comment
Share on other sites

Ο ανθρακας δεεν στεγνωνει το ενυδρειο σπυρο, δεν επιρεαζει και δεν κυνδυνευεις εξαιτιας του να στεγνωση απο θρεπτικα οσο για τα λεντ φυσικα ακομα τα μαθαινουμε.

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλαρακι ευχαριστω νεος στο αθλημα εχω ακομα να μαθω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια γιατην ωρα το ενυδρειο θα τρεξει μονο του για 5-6 μερες λογω λιγοημερων διακοπων ακολουθει φοτω

post-60016-0-56686900-1433951040_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια γιατην ωρα το ενυδρειο θα τρεξει μονο του για 5-6 μερες λογω λιγοημερων διακοπων ακολουθει φοτω

Ωραιος!!!!Καλα να περασεις και οταν με το καλο γυρισεις να τα βρεις καλυτερα απο οτι τα αφησες!!

 

Link to comment
Share on other sites

Φετος στον εξοπλισμο προσθεσα και μια ip camera αλλη αισθηση μπορω και ελενχο το τι γινεται με το ενυδρειο καλο και χρισημο θα ηταν να την βαζουμε ολοι σιγα σιγα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικα και εσυ 

lps-καμμενος (σαν τον Πετρο)

 

Αγαπημενο κοραλι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πες μας λεπτομέρειες , τιμές κτλ !

Link to comment
Share on other sites

Απο μετεησεις ειμαι ca και mg στα φυσιολογικα επιπεδα εχω τον τελευταιο καιρο ανεβασμενα λιγο τα no3 10ppm και φωσφορικα στο 0.1 αυτα οφείλονται σε συχνα ταισματα με κατεψυγμενο(2 φορες την ημερα) σε ενα puffer που εβαλα πριν 15 μερες και ειναι λιγο δυσκολο στο φαι εχω ξεκινισει τον αντιφωσφορο και το nopox πιστευω οτι σε λιγο θα ερθουν σε φυσιολογικα επιπεδα.Αλατοτητα ειμαι 1025 θερμοκρασια 25.5 kh 8

Link to comment
Share on other sites

Απο μετεησεις ειμαι ca και mg στα φυσιολογικα επιπεδα εχω τον τελευταιο καιρο ανεβασμενα λιγο τα no3 10ppm και φωσφορικα στο 0.1 αυτα οφείλονται σε συχνα ταισματα με κατεψυγμενο(2 φορες την ημερα) σε ενα puffer που εβαλα πριν 15 μερες και ειναι λιγο δυσκολο στο φαι εχω ξεκινισει τον αντιφωσφορο και το nopox πιστευω οτι σε λιγο θα ερθουν σε φυσιολογικα επιπεδα.Αλατοτητα ειμαι 1025 θερμοκρασια 25.5 kh 8

Σε μια βδομαδα το πολυ με το nopox τα νιτρικα σου θα εχουν πεσει!!μην το παρακανεις ομως σπυρο μην το στεγνωσεις τελειος τα lps θελουν λιγα νιτρικα τουσ αρεσει!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πανεμορφα Σπυρο ειδικα το yellow eye ειναι απο τα αγαπημενα μου.

Έγινε επεξεργασία - mouseman
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...