Jump to content

Τι Θα Φερει Ο Αη Βασιλης?


Recommended Posts

Τι θα θελατε να σας φερει το 2015????

και τι θα ζητησουν οι μικροι απο τον Αη Βασίλη? huh.gif

Εμεις στολισαμε την Κυριακη και τα γραμματα ειναι ετοιμα,
δοθηκαν τρεις επιθυμιες με το Η' αναμεσα για να μην πιεζουμε τον Αγιο και να μπορεσει να μας φερει καποιο απο τα τρια επιλεγμενα... wink.gif
οποτε ξεκινησα την ερευνα για να βοηθησω στο εργο του τον Αη Βασιλη , και κινουμαι σε ιντερνετικα μαγαζια για να δω τιμες καθως και στο ebay...
Στην τοπικη κοινωνια της Θεσνίκης μας, να εχετε το νου σας οτι θα βγαλει ενα 30 % εκπτωση ο Μασουτης και ενα 40 % το Καρεφουρ , σε καποια φαση πριν τις γιορτες σε ολα τα παιχνιδια τους...
επισης ο Μουστακας για καποιο Σαββατο μια εκπτωση 20 %...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εσενα θα σου φερει την μπλουζα του ΑΖ και ευχομαι και υγεια για σεν ακαι την οικογενεια σου! :xmas_happy:

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο δηλαδη!Ευχαριστω φιλε υγεια για ολους!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις δεν εχουμε παιδια (ακομα εμεις ειμαστε παιδια) αλλα επειδη θεωρουμε πως ειναι πολυ σημαντικο να ελπιζουμε,αυτη ειναι αλλωστε και η σημασια της ευχης,θα γραψουμε και εμεις οι μεγαλοι γραμμα στον Αγιο Βασιλη και καποιος θα γραψει να του φερει ενα σετ ψαλιδι/τσιμπιδα φυτεματος.. :P

Και να σημειωσω οτι ειναι πολυ ομορφο να λαμπουν τα ματια των παιδιων σας οταν ελπιζουν οποτε μερικοι γονεις που θεωρουν πως δεν πρεπει να υπαρχει το εθυμο και τους το ξεφουρνιζετε να ξερετε οτι τους στερειτε την λαμψη αυτη ;)

Έγινε επεξεργασία - argy1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εμένα argy μου το ξεφούρνισε η αδερφή μου γιατί ψαχνόταν όλη την ώρα κ ένα βράδυ είδε το μπαμπά μου να βγάζει τα δώρα κρυφά από το αυτοκίνητο. οπότε ο σύγχρονος αρχιμήδης δεν κρατήθηκε και ανακοίνωσε δυνατά "αφού εσείς τα φέρνετε" (μάλλον επειδή το "εύρηκα" τότε γι'αυτήν ήταν ακόμα ένα καθαριστικό) :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως τα γράμματα των δυο παιδιών μου εχουν ήδη αποσταλεί στον Αγιο Βασίλη για να του δώσουμε και αρκετό χρόνο να τα κατασκευάσει. Τα παιδια ειναι πολυ ενθουσιασμένα όπως κάθε χρόνο που γίνεται αυτη η διαδικασία. Εγω προσωπικά ζήτησα απο τον Αγιο Βασίλη κάτι ανταλλακτικά για το αυτοκίνητο που πρεπει να αλλαχτούν και ειναι και αρκετά τα ρημάδια. Τελευταία δημιουργούσαν προβλήματα στη λειτουργία του αυτοκινήτου και με έπιανε η στεναχώρια και το άγχος. Έγραψα το γράμμα στον Αη Βασίλη όσο πιο ωραία μπορούσα, του έγραψα οτι ήμουν καλο παιδί όλο το χρόνο και δεν έκλαιγα ούτε ταλαιπωρούσα την οικογένειά μου και τελείωσα το γράμμα με μια όμορφη ζωγραφιά κινούμενη στο πνεύμα των Χριστουγέννων, γεμάτη χρωμα. Χθες έλαβα ενα γράμμα απο τον Αη Βασίλη. Ενας κόκκινος φάκελος με άσπρο περίγραμμα και ενα μεγάλο γραμματόσημο με ενα χριστουγεννιάτικο δέντρο. Το άνοιξα με ενα χαμόγελο ως τα αυτιά. Δε καταλάβαινα όμως τι έγραφε, έβλεπα αυτές τις λέξεις για πρώτη φορα και αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω το google translate για να βγάλω άκρη. Μέχρι να ανοίξει ο υπολογιστής ήμουν πολυ ενθουσιασμένος, τι να μου έγραφε άραγε ο αγαπημένος μου ντυμένος στα κόκκινα χοντρούλης; Σε δέκα λεπτα διάβαζα τα γραφόμενα του Άγιου.......μου ξεκαθάριζε οτι τα ανταλλακτικά θα του τα πληρώσω κανονικά......Christmas sucks!

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω του ζητησα μια δοσομετρικη και εναν μινι ριακτορ... για να δουμε :jig:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του ζήτησα να μου βγάλει τις άλγες από το θαλασσινό ενυδρείο !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του ζήτησα να μου βγάλει τις άλγες από το θαλασσινό ενυδρείο !!!!!!

Ρε Πάνο, ο Αγιος Βασίλης "φέρνει" δε "παίρνει"....λυπάμαι αλλα θα ζήσεις με τις άλγες!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα δώρα θα μου τα φέρει... η τσέπη μου. :P

Και σας προτείνω (σαν καλοί γονείς που θέλετε να είστε) να σταματήσετε να λέτε στα παιδιά σας ότι... αυτός ο κοκκινόασπρος χοντρός που δημιούργησε η coca-cola λέγετε Άη Βασίλης και φέρνει δώρα... γιατί ουδεμία σχέση έχει με την πραγματικότητα... άρα τα παραπλανάτε.- ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε Πάνο, ο Αγιος Βασίλης "φέρνει" δε "παίρνει"....λυπάμαι αλλα θα ζήσεις με τις άλγες!

εκτος κι αν η γυναίκα σου εχει πιστωτικη.... :thumbsu::thumbsu::thumbsu:

ο Αη Βασίλης υπαρχει αν το πιστεύουμε , μπορεί να μην ειναι κόκκινος χοντρομπαλάς όπως τον θέλει η κοκα κόλα , αλλα θα ζήσει για πολλά χρόνια ακόμη σαυτήν την χώρα όσο υπάρχει ελπίδα για κάτι καλύτερο...

τα παιδιά θα το μάθουν σιγα σιγά και όταν θα είναι έτοιμα.....

χωρίς το ξερό και απόλυτο Ο Αη Βασίλης δεν υπάρχει... :mom:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο κάτω από το δέντρο βάζουμε τα γράμματα για το τι θέλουμε να μας φέρει ο Άγιος Βασίλης. Στο δικό μου γράμμα ζήταγα ένα τορνάκι, ένα φρεζοδράπανο, ένα τρατσοψάλιδο και μια καινούρια ηλεκτροκόλληση και, και και…. Το επόμενο πρωί ενώ έλειπαν όλα τα γράμματα, υπήρχε απάντηση στο δικό μου που έγραφε.

Αγαπητό μου παιδί, προφανώς με αυτά που ζητάς καταλαβαίνω πως είσαι ντιπ για ντιπ ζαβό!! Φαντάζομε ότι δεν ξέρεις πως ο Άγιος Βασίλης κυκλοφορεί με έλκηθρο που το τραβούν μερικά ελαφάκια. Τα παραπάνω που ζητάς θα πρέπει να έρθουν με νταλίκα σε κοντέινερ και δυστυχώς εγώ δεν έχω τέτοιο δίπλωμα. Τώρα που έρχονται οι γιορτές ξεσκίζεται στα μπλόκα η τροχαία για να πάρει το δώρο του κάθε ταλαίπωρου εργαζόμενου. Οπότε δεν έχω καμιά διάθεση να το ρισκάρω. Εκτός αυτού, κανένα από αυτά που ζητάς δεν χωρά στον σάκο μου. Επίσης μην ξεχνάς ότι όλα αυτά που ζητάς έχουν πολύ μεγάλο κόστος. Τι να σου κάνω ο έρημος; Χήρος άνθρωπος είμαι και έχω να θρέψω καμιά διακοσαριά ξωτικά. Μια σύνταξη παίρνω και μου έκοψαν και το ΕΚΑΣ. Ήρθε και ο ΕΕΤΗΔΕ μαζί με τον λογαριασμό της ΔΕΗ και δεν με παίρνει καθόλου. Για την ώρα βολέψου με τις περσινές παντόφλες που σου έφερα και από του χρόνου βλέπουμε.

Υπογραφή

Ο Άγιος Βασίλης

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο κάτω από το δέντρο βάζουμε τα γράμματα για το τι θέλουμε να μας φέρει ο Άγιος Βασίλης. Στο δικό μου γράμμα ζήταγα ένα τορνάκι, ένα φρεζοδράπανο, ένα τρατσοψάλιδο και μια καινούρια ηλεκτροκόλληση και, και και…. Το επόμενο πρωί ενώ έλειπαν όλα τα γράμματα, υπήρχε απάντηση στο δικό μου που έγραφε.

Αγαπητό μου παιδί, προφανώς με αυτά που ζητάς καταλαβαίνω πως είσαι ντιπ για ντιπ ζαβό!! Φαντάζομε ότι δεν ξέρεις πως ο Άγιος Βασίλης κυκλοφορεί με έλκηθρο που το τραβούν μερικά ελαφάκια. Τα παραπάνω που ζητάς θα πρέπει να έρθουν με νταλίκα σε κοντέινερ και δυστυχώς εγώ δεν έχω τέτοιο δίπλωμα. Τώρα που έρχονται οι γιορτές ξεσκίζεται στα μπλόκα η τροχαία για να πάρει το δώρο του κάθε ταλαίπωρου εργαζόμενου. Οπότε δεν έχω καμιά διάθεση να το ρισκάρω. Εκτός αυτού, κανένα από αυτά που ζητάς δεν χωρά στον σάκο μου. Επίσης μην ξεχνάς ότι όλα αυτά που ζητάς έχουν πολύ μεγάλο κόστος. Τι να σου κάνω ο έρημος; Χήρος άνθρωπος είμαι και έχω να θρέψω καμιά διακοσαριά ξωτικά. Μια σύνταξη παίρνω και μου έκοψαν και το ΕΚΑΣ. Ήρθε και ο ΕΕΤΗΔΕ μαζί με τον λογαριασμό της ΔΕΗ και δεν με παίρνει καθόλου. Για την ώρα βολέψου με τις περσινές παντόφλες που σου έφερα και από του χρόνου βλέπουμε.

Υπογραφή

Ο Άγιος Βασίλης

Κριμα και μεγεια οι παντουφλες!!!! :ChristmasTree: :ChristmasTree: :ChristmasTree:

Link to comment
Share on other sites

εκτος κι αν η γυναίκα σου εχει πιστωτικη.... :thumbsu::thumbsu::thumbsu:

ο Αη Βασίλης υπαρχει αν το πιστεύουμε , μπορεί να μην ειναι κόκκινος χοντρομπαλάς όπως τον θέλει η κοκα κόλα , αλλα θα ζήσει για πολλά χρόνια ακόμη σαυτήν την χώρα όσο υπάρχει ελπίδα για κάτι καλύτερο...

τα παιδιά θα το μάθουν σιγα σιγά και όταν θα είναι έτοιμα.....

χωρίς το ξερό και απόλυτο Ο Αη Βασίλης δεν υπάρχει... :mom:

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου. Δεν έχω σκοπό να δημιουργήσω προβληματισμό, στεναχώρια και άρνηση στα 5 και 3 ετών παιδια μου γκρεμίζοντας το μύθο γύρω απο τον Αγιο Βασίλη, τον "Αγιο των παιδιών". Όχι φίλε, δε θα χαλάσω τη μαγεία των Χριστουγέννων για τα δυο μου παιδιά που περιμένουν αυτη τη γιορτή πως και πως κάθε χρόνο, απλα για να είμαι δήθεν "ειλικρινής" απέναντί τους και "καλός γονιός". Ειλικρινής είμαι και με το παραπάνω αλλα είμαι και "μπαμπάς" και σαν μπαμπάς θέλω να βλέπω χαμόγελα στα πρόσωπα των παιδιών μου είτε αυτά προκαλούνται απο τα δώρα που θα τους φέρει ο κοκκινόασπρος χοντρός που πετάει με ελκυθρο, είτε απο ενα μπαλάκι που πήρα απο γνωστό παιχνιδάδικο με 0.5€ επειδή δεν είχα αλλα χρήματα. Κακούς γονείς μας κανουν αλλα πράγματα, όχι το οτι δε λέμε στα παιδιά μας "Ξυπνήστε, δεν υπάρχει Αγιος Βασίλης", ίσα ίσα θα έλεγα οτι κάτι τέτοιο σε κάνει λίγο "κακούλη". Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα.....
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

εκτος κι αν η γυναίκα σου εχει πιστωτικη.... :thumbsu::thumbsu::thumbsu:

ο Αη Βασίλης υπαρχει αν το πιστεύουμε , μπορεί να μην ειναι κόκκινος χοντρομπαλάς όπως τον θέλει η κοκα κόλα , αλλα θα ζήσει για πολλά χρόνια ακόμη σαυτήν την χώρα όσο υπάρχει ελπίδα για κάτι καλύτερο...

τα παιδιά θα το μάθουν σιγα σιγά και όταν θα είναι έτοιμα.....

χωρίς το ξερό και απόλυτο Ο Αη Βασίλης δεν υπάρχει... :mom:

Κάτι μάλλον ΔΕΝ κατάλαβες... για να ΜΗΝ γράψω ότι παρεξήγησες.

Ο Άη Βασίλης... έγραψα ότι ΔΕΝ έχει καμία σχέση με τον... Santa Claus (κάνει και Αγγλικά... το παιδί; ).

Έχεις κάθε δικαίωμα να επιλέξεις να λες... "ψέμματα" στο παιδί σου... μάθημα είναι κι αυτό.

Έχεις επίσης το απόλυτο δικαίωμα... να παίρνει τα ευχαριστώ του ο χοντρομπαλάς... αντί για σένα (αυτά ισχύουν και για τον κάθε σαν εσένα... ΔΕΝ είναι προσωπική αιχμή και ελπίζω να ΜΗΝ το παρεξηγήσεις... όπως το περιγράφω χοντροκομμένα (στο μέγεθος του Santa).- ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου. Δεν έχω σκοπό να δημιουργήσω προβληματισμό, στεναχώρια και άρνηση στα 5 και 3 ετών παιδια μου γκρεμίζοντας το μύθο γύρω απο τον Αγιο Βασίλη, τον "Αγιο των παιδιών". Όχι φίλε, δε θα χαλάσω τη μαγεία των Χριστουγέννων για τα δυο μου παιδιά που περιμένουν αυτη τη γιορτή πως και πως κάθε χρόνο, απλα για να είμαι δήθεν "ειλικρινής" απέναντί τους και "καλός γονιός". Ειλικρινής είμαι και με το παραπάνω αλλα είμαι και "μπαμπάς" και σαν μπαμπάς θέλω να βλέπω χαμόγελα στα πρόσωπα των παιδιών μου είτε αυτά προκαλούνται απο τα δώρα που θα τους φέρει ο κοκκινόασπρος χοντρός που πετάει με ελκυθρο, είτε απο ενα μπαλάκι που πήρα απο γνωστό παιχνιδάδικο με 0.5€ επειδή δεν είχα αλλα χρήματα. Κακούς γονείς μας κανουν αλλα πράγματα, όχι το οτι δε λέμε στα παιδιά μας "Ξυπνήστε, δεν υπάρχει Αγιος Βασίλης", ίσα ίσα θα έλεγα οτι κάτι τέτοιο σε κάνει λίγο "κακούλη". Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα.....

Κι εσύ παρεξήγησες.

Εκτός των άλλων... τι σχέση έχει η γέννηση του Χριστού (Χριστούγεννα) με τον χοντρομπαλά που υποτίθεται έρχεται την πρωτοχρονιά;

Κάλαντα ΔΕΝ βγήκατε να πείτε... ποτέ;

Πως γίνετε... να τα μπλέκετε;

Δηλαδή εγώ το δικό μου παιδί... ήθελα να το βλέπω κλαμένο;

Τέλος πάντων... ας ΜΗΝ το "τραβήξουμε" κι αυτό. το θέμα.-

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ παρεξήγησες.

Εκτός των άλλων... τι σχέση έχει η γέννηση του Χριστού (Χριστούγεννα) με τον χοντρομπαλά που υποτίθεται έρχεται την πρωτοχρονιά;

Κάλαντα ΔΕΝ βγήκατε να πείτε... ποτέ;

Πως γίνετε... να τα μπλέκετε;

Δηλαδή εγώ το δικό μου παιδί... ήθελα να το βλέπω κλαμένο;

Τέλος πάντων... ας ΜΗΝ το "τραβήξουμε" κι αυτό. το θέμα.-

Νίκο όπως το έγραψες παραπάνω ακούγεται λίγο <<σκληρό>> Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου και συμφωνώ απόλυτα. Από την άλλη πάνω σε αυτό, είτε χοντρός, είτε κοκαλιάρης, είτε κόκκινος, είτε πράσινος υπάρχει από πίσω αυτή η μαγεία του παραμυθιού που ξετρελαίνει τα πιτσιρίκια. Κάποια στιγμή θα το μάθουν, όπως το έμαθα και εγώ, όπως το έμαθε ο καθένας μας.

Κριμα και μεγεια οι παντουφλες!!!! :ChristmasTree: :ChristmasTree: :ChristmasTree:

Τι με γεια ρε συ, οι περσινές είναι….

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι μου αυτο ακριβώς λεω κι εγω οτι ο Αη Βασίλης δεν ειναι αυτος που μας πουλησε η Κοκα Κόλα....

και ότι μια μέρα θα τους πω πραγματικα ότι ο Αη Βασίλης ειναι αυτός που παραδέχεται η εκκλησία και γιορτάζει στις 1 Ιαν....

δεν θα τους πω οτι δεν υπαρχει αφου υπαρχει, αλλα στο μυαλο ενος παιδιου ολα ειναι αγγελικα πλασμενα και σαυτην την ηλικια δεν εχει σημασια το πως μοιαζει ή εμοιαζε πως ντύνεται και αν μπαίνει από το τζάκι ή εχει έλκηθρο...

ένας άγιος περνάει και απο τοίχους είναι αόρατος και πνεύμα, κάποτε έκανε ένα θαύμα με την προσευχη του και σαυτη την ανάμνηση τον τιμάμε...

εννοείται δεν ειμαι ούτε αμερικάνος ούτε βόρειος δεν τον λέω Σαντα Κλαους -Αγιο Νικόλα ....

στην ηλικία που είναι τα παιδιά δεν τους λες κάποια πράγματα όπως τα βλέπεις εσυ ενας ενήλικος αλλα καπως αλλιως...

πχ για το πως γίνονται τα παιδια δεν θα τους μιλησω για την σεξουαλική πραξη αλλα για το τι μπορουν να κανουν δυο ανθρωποι που αγαπούνται πολυ...

ασε με λοιπον να ξερω τι και πότε θα πω κατι στα παιδιά μου και να γνωριζω τι είναι σωστο λάθος και τι αληθινό γι αυτα....

εντελώς φιλικά και για να μην χαλάσει το κλίμα του θέματος αν δεν εχεις αντίρηση ας σβησει κάποιος διαχειριστης αργότερα όλα τα ακυρα στο θέμα.... :thumbsu:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να τονισω και εγω πως ολη αυτη η ιστορια εχει σκοπο να μαθουν τα παιδια να ελπιζουν σε κατι και να πιστευουν σε αυτο.Εμεις την ελπιδα την χανουμε ολο και περισσοτερο με τις υποχρεωσεις και το αγχος της επιβιωσης.Ενα παιδι ομως εχει καθε δικαιωμα να ελπιζει να πιστευει σε κατι καλυτερο.Δυστυχως λεγοντας την αληθεια (σε αυτο το θεμα) στο παιδι του στερεις την ελπιδα και τα ονειρα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι μου αυτο ακριβώς λεω κι εγω οτι ο Αη Βασίλης δεν ειναι αυτος που μας πουλησε η Κοκα Κόλα....

και ότι μια μέρα θα τους πω πραγματικα ότι ο Αη Βασίλης ειναι αυτός που παραδέχεται η εκκλησία και γιορτάζει στις 1 Ιαν....

δεν θα τους πω οτι δεν υπαρχει αφου υπαρχει, αλλα στο μυαλο ενος παιδιου ολα ειναι αγγελικα πλασμενα και σαυτην την ηλικια δεν εχει σημασια το πως μοιαζει ή εμοιαζε πως ντύνεται και αν μπαίνει από το τζάκι ή εχει έλκηθρο...

ένας άγιος περνάει και απο τοίχους είναι αόρατος και πνεύμα, κάποτε έκανε ένα θαύμα με την προσευχη του και σαυτη την ανάμνηση τον τιμάμε...

εννοείται δεν ειμαι ούτε αμερικάνος ούτε βόρειος δεν τον λέω Σαντα Κλαους -Αγιο Νικόλα ....

στην ηλικία που είναι τα παιδιά δεν τους λες κάποια πράγματα όπως τα βλέπεις εσυ ενας ενήλικος αλλα καπως αλλιως...

πχ για το πως γίνονται τα παιδια δεν θα τους μιλησω για την σεξουαλική πραξη αλλα για το τι μπορουν να κανουν δυο ανθρωποι που αγαπούνται πολυ...

ασε με λοιπον να ξερω τι και πότε θα πω κατι στα παιδιά μου και να γνωριζω τι είναι σωστο λάθος και τι αληθινό γι αυτα....

εντελώς φιλικά και για να μην χαλάσει το κλίμα του θέματος αν δεν εχεις αντίρηση ας σβησει κάποιος διαχειριστης αργότερα όλα τα ακυρα στο θέμα.... :thumbsu:

ΔΕΝ προσπάθησα να σου τι θα κάνεις... πρότεινα. Αναφέρθηκα και στο δικό μου παιδί... όταν ήταν ακόμα παιδί (αν και στα 29 του πλέον... εγώ ακόμα παιδί το βλέπω).

Μιας και το ανέφερες... όταν ήταν 5 χρονών του είχα κάνει δώρο... βιβλίο (ανάλογο της ηλικίας του) για το θέμα.

Διάβαζε ολόκληρο το κείμενο που γράφω... και κάνε μια προσπάθεια να καταλάβεις το νόημα... έχω την εντύπωση ότι... μένεις στις λέξεις που ΔΕΝ σου αρέσουν.- ;)

ΥΓ. ΔΕΝ ξέρω αν όντως είναι "άκυρα" (ομιλείς και εις την βαρβαρικήν)... αλλά το "μακρύναμε" σίγουρα... (μπορεί όμως για άλλους... να είναι ενδιαφέροντα). Εγώ ότι είχα να πω... το είπα.-

Link to comment
Share on other sites

Νίκο όπως το έγραψες παραπάνω ακούγεται λίγο <<σκληρό>> Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου και συμφωνώ απόλυτα. Από την άλλη πάνω σε αυτό, είτε χοντρός, είτε κοκαλιάρης, είτε κόκκινος, είτε πράσινος υπάρχει από πίσω αυτή η μαγεία του παραμυθιού που ξετρελαίνει τα πιτσιρίκια. Κάποια στιγμή θα το μάθουν, όπως το έμαθα και εγώ, όπως το έμαθε ο καθένας μας.

Τι με γεια ρε συ, οι περσινές είναι….

1. :thumbsu:

2. Εμμμ... του έκανες κι εσύ τη ζωή δύσκολη... αυτός φταίει; Ξέρεις πόσο πάει πλέον το δίπλωμα... νταλίκας; :kookoo:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι!δεν ειναι κακο να του λες καλες ιστοριες,περνας μηνυματα και του αποδεικνυεις οτι οι κοποι των καλων ανταμοιβονται,οτι υπαρχει δικαιοσυνη!

Αλλο αν στην κοινωνια μας που ειναι ολοι λογικοι ενηλικες και ωριμοι ,ανθρωποι που δεν πιστευουν στον Αη Βασιλη δεν δινουν σημασια για το καλο και την δικαιοσυνη..πχ πολιτικοι!

Επισης δεν μπορω να θυμηθω ποτε ακριβως μου ειπαν οτι δεν υπαρχει οι γονεις μου και να μου εμεινε ψυχολογικο τραυμα,γιατι ήμουν κοτα στην εκκλησια και δεν μου φανηκε οτι καποτε σταματησε να υπαρχει...κρατηστε την μαγεια και την ατμοσφαιρα των γιορτων ζωντανη!

Link to comment
Share on other sites

2 καλασνικον,5 χειροβομβιδες,δυο ξυφη,πολυβολο,ελεφαντα,ρουκετα,τυραννοσαυρο,σπινοσαυρο,ταραντουλα,2 κομπρες,αεροπλανο,2 τιργεις,καραμπινα,εναν σκλαβο,παρασαυρολοφο,εληκοπτερο,1 τσιρκο,την βαρβακειο αγορα,τον λευκο οικο και την Αμερικη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...