Jump to content

Τι Θα Φερει Ο Αη Βασιλης?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω του ζητησα τα τελη κυκλοφοριας γιατί τελικά το κεντρικό κλείδωμα θα το πληρώσω μαναχος μ αλλα δεν τον βλεπω προθυμο.. Βλέπεις 12ταρανδο το έλκηθρο, καμιά 500ουρα θα είναι τα τέλη τα δικά του που να βρει για εμένα.. Τεσπα, αφήστε τα πιτσιρίκια σας να κρατησουν όσο πιο αγνο μπορούν το μυαλουδακι τους κ το πνεύμα τους στη σαπια κοινωνια που ζουμε.. Θα έρθει και η αλήθεια στην ώρα της ;-)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν υπάρχει Αγιος Βασίλης. Όπως επίσης νεράιδες και πρίγκηπες, ζώα που μιλούν (στους μύθους του Αισώπου και σε άλλα παραμύθια), κοκκινοσκουφιτσες, χιονατες και τόσες αλλες αμερικανιές... Αυτό σημαίνει οτι πρεπει να είμαστε ενάντια στην παιδική ηλικία και στην αθωότητά της; Αυτά ως εκπαιδευτικός/ψυχολόγος. Ο καθένας κανει τις επιλογές του βέβαια ανάλογα με την κρίση του.

Εμένα πάντως μου έφερε ηδη τις blue tiger που του ζήτησα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεν βλεπω να μου φερνει τιποτα και φετος! Τον ειχα κανει τσακωτο οταν ημουν 5 και απο τοτε μου κραταει μουτρα!

Παιδια, ξεκολλατε! Ο Αγιος Βασιλης ουδεμια σχεση εχει με τον Santa Klaus ή Santa Nicklaus! Βασικα ουτε αυτοι οι δυο εχουν καμια σχεση με τον Santa της κοκα κολα!

Ο Αγιος Βασιλης ειναι μια ιδεα και μια μορφη συγχρονη που φερνει δωρα και ζει με ξωτικα καπου στην Λαπωνια και οδηγαει ενα ιπταμενο ελκηθρο που το σερνουν ελαφια εκ των οποιων το ενα εχει κοκκινη μυτη και κανει τον γυρο του κοσμου σε μια νυχτα! Ενταξει ειναι τερμα παραλογο αλλα αυτη ειναι η μαγεια του! Δεν ανηκει ουτε στην κοκα κολα ουτε πουθενα! Ολοι εχετε λιγο δικιο και ξεκολλατε και μην χαλατε το θεμα!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεν βλεπω να μου φερνει τιποτα και φετος! Τον ειχα κανει τσακωτο οταν ημουν 5 και απο τοτε μου κραταει μουτρα!

Παιδια, ξεκολλατε! Ο Αγιος Βασιλης ουδεμια σχεση εχει με τον Santa Klaus ή Santa Nickaus! Βασικα ουτε αυτοι οι δυο εχουν καμια σχεση με τον Santa της κοκα κολα!

Ο Αγιος Βασιλης ειναι μια ιδεα και μια μορφη συγχρονη που φερνει δωρα και ζει με ξωτικα καπου στην Λαπωνια και οδηγαει ενα ιπταμενο ελκηθρο που το σερνουν ελαφια εκ των οποιων το ενα εχει κοκκινη μυτη και κανει τον γυρο του κοσμου σε μια νυχτα! Ενταξει ειναι τερμα παραλογο αλλα αυτη ειναι η μαγεια του! Δεν ανηκει ουτε στην κοκα κολα ουτε πουθενα! Ολοι εχετε λιγο δικιο και ξεκολλατε και μην χαλατε το θεμα!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Θοδωρή. Πανω απ' όλα η μαγεία που ζουν τα παιδιά (αλλά και εμείς βεβαίως βεβαίως).
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Θοδωρή. Πανω απ' όλα η μαγεία που ζουν τα παιδιά (αλλά και εμείς βεβαίως βεβαίως).

Εγω σου ειπα, δεν ζω καμια μαγεια! Ο μπαγασας εχει να μου φερει δωρο απο τα 5 μου! :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι του ζητησα να μου φερει

ενα ενυδρειο 400 λιτρα , με πληρες εξοπλισμο για

reef και πηρα δυο απαντησεις

"Αγαπητο μου παιδακι

φετος ησουν πολυ καλο παιδι και το δωρο

που διαλεξες ειναι πολυ ενδοιαφερον και ξεχωριστω

αλλα δυστηχως , τα μεταφορικα ειναι υπερβολικα για την Ελλαδα

επισης οι μηχανες κατασκευεις skimmer και κυκλοφοριτων

εχουν χαλασει . Ετσι θα σου φερω αυτο που επιθυμεις

σε μια μεγαλη αφισα για να την βαλεις στον τοιχο σου

Ο Αγιος Βασιλης"

"Περνα πρωτα της πανελληνιες και

μπες Αθηνα εκει που θες (αν και ετσι οπως

διαβαζεις ουτε σκουπιδιαρης δεν μπαινεις)

και μετα πηγαινε ενοικιασε ενα σπιτι

να το συντηρεις με δικα σου χρηματα (θα πρεπει

να βρεις δουλεια)

και φτοιαξε οσο μεγαλο ενυδρειο θες

εμενα μην με ανακατευεις

Με πολυ αγαπη η μαμα

ΥΓ αν τολμησει και στο φερει ο πατερα σου

βρειτε χαλακια να κοιμηθειτε"

Περα απο την πλακα

σκεφτομαι να του πω να μου φερει

ενα ωραιοτατο skimmer (coral box skimmer d500)

και μια jebao wp-10

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω σου ειπα, δεν ζω καμια μαγεια! Ο μπαγασας εχει να μου φερει δωρο απο τα 5 μου! :P

Αμα δεν εισαι καλο παιδι

λογικο :P :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου ειπα, δεν ζω καμια μαγεια! Ο μπαγασας εχει να μου φερει δωρο απο τα 5 μου! :P

Ε μα ήσουν και σκατοπαιδο.. Δεν κοιμοσουν.. :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν εισαι καλο παιδι

λογικο :P :P

Ε μα ήσουν και σκατοπαιδο.. Δεν κοιμοσουν.. :)

Α οτι ημουν σκατοπαιδο, ημουν! Αυτη ειναι η αληθεια!

Γιαυτο κι εγω την πρωτοχρονια, πινω ολη την κοκα κολα, κρυβω τα κουλουρακια, μελομακαρονα και κουραμπιεδες και αναβω φωτια στο τζακι! Για να δουμε, ποιος ειναι πιο μαγκας!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Α οτι ημουν σκατοπαιδο, ημουν! Αυτη ειναι η αληθεια!

Γιαυτο κι εγω την πρωτοχρονια, πινω ολη την κοκα κολα, κρυβω τα κουλουρακια, μελομακαρονα και κουραμπιεδες και αναβω φωτια στο τζακι! Για να δουμε, ποιος ειναι πιο μαγκας!

:hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δεν παλευεστε!κι εγω περισυ ζητησα μια τραπεζαρια για την γυναικα αλλα δεν μου την εφερε μαλλον γιατι ηθελα να ειναι και μπιλιαρδο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν παλευεστε!κι εγω περισυ ζητησα μια τραπεζαρια για την γυναικα αλλα δεν μου την εφερε μαλλον γιατι ηθελα να ειναι και μπιλιαρδο!

Κάτι θα του ψιθύρισε η γυναίκα σου, δεν εξηγείτε αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

περυσι που ζητησα 100.000.000.000.000 ευρω δεν μου τα εφερε

Ο Αγιος δεν ασχολητε με ψιλα...

Link to comment
Share on other sites

περυσι που ζητησα 100.000.000.000.000 ευρω δεν μου τα εφερε

Πω πω ρε Πετράν, φαντάσου πόσα σκουλήκια και προνύμφες θα αγόραζες με τόσα λεφτα!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως τα γράμματα των δυο παιδιών μου εχουν ήδη αποσταλεί στον Αγιο Βασίλη για να του δώσουμε και αρκετό χρόνο να τα κατασκευάσει. Τα παιδια ειναι πολυ ενθουσιασμένα όπως κάθε χρόνο που γίνεται αυτη η διαδικασία. Εγω προσωπικά ζήτησα απο τον Αγιο Βασίλη κάτι ανταλλακτικά για το αυτοκίνητο που πρεπει να αλλαχτούν και ειναι και αρκετά τα ρημάδια. Τελευταία δημιουργούσαν προβλήματα στη λειτουργία του αυτοκινήτου και με έπιανε η στεναχώρια και το άγχος. Έγραψα το γράμμα στον Αη Βασίλη όσο πιο ωραία μπορούσα, του έγραψα οτι ήμουν καλο παιδί όλο το χρόνο και δεν έκλαιγα ούτε ταλαιπωρούσα την οικογένειά μου και τελείωσα το γράμμα με μια όμορφη ζωγραφιά κινούμενη στο πνεύμα των Χριστουγέννων, γεμάτη χρωμα. Χθες έλαβα ενα γράμμα απο τον Αη Βασίλη. Ενας κόκκινος φάκελος με άσπρο περίγραμμα και ενα μεγάλο γραμματόσημο με ενα χριστουγεννιάτικο δέντρο. Το άνοιξα με ενα χαμόγελο ως τα αυτιά. Δε καταλάβαινα όμως τι έγραφε, έβλεπα αυτές τις λέξεις για πρώτη φορα και αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω το google translate για να βγάλω άκρη. Μέχρι να ανοίξει ο υπολογιστής ήμουν πολυ ενθουσιασμένος, τι να μου έγραφε άραγε ο αγαπημένος μου ντυμένος στα κόκκινα χοντρούλης; Σε δέκα λεπτα διάβαζα τα γραφόμενα του Άγιου.......μου ξεκαθάριζε οτι τα ανταλλακτικά θα του τα πληρώσω κανονικά......Christmas sucks!

Καλόοοοοο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Πάνο, ο Αγιος Βασίλης "φέρνει" δε "παίρνει"....λυπάμαι αλλα θα ζήσεις με τις άλγες!

Συμφωνώ.Βρές κάτι να σου φέρει.Ολο και κατι θα σου λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.Βρές κάτι να σου φέρει.Ολο και κατι θα σου λείπει....

.....κανά σπάνιο είδος άλγης! Αααααχαχαχαχα!!!!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θέμα βρέ παιδιά, και επίκαιρο.Εμείς σήμερα πήραμε το δώρο της μικρής, κρυφά εννοείτε.......και σύντομα θα γράψουμε και γράμμα, στον Αγιο.

Φυσικά την ψαρέψαμε πρώτα, μην πάνε χαράμι τα λεφτά.

Οσο για εμάς, με την χαρά του παιδιού θα την βγάλουμε......

Και ναι, θα συμφωνήσω με τους περισσότερους, αφήστε τα παιδάκια μας να ζήσουν την μαγεία, όπως και εμείς άλλωστε.

Εχουν καιρό για σκοτούρες.......

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

.....κανά σπάνιο είδος άλγης! Αααααχαχαχαχα!!!!

Σωστό.. Κατι συνδυαστικο με τη σοβαρότητα του κυανου και την συχνότητα της καφε αλγης.. Πολυ σατανικό θα ελεγα

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω εξελιξει λιγο το θεμα... Εχω ανοικτη επικοινωνια με τον αγιο, τις νεραιδες και ολα τα ξωτικα. Βεβαια η μεγαλη τα εχει ξεπερασει αυτα αλλα ο μικρος τα καταπινει αμασητα (οχι για πολυ βεβαια).....

Τα γραμματα θα τα γραψουμε την αλλη εβδομαδα... Αλλα αυτη τη φορα λεω να του κανω εγω ενα δωρακι. Να του χαρισω τις αλγες μου για να εχει και εκεινος λιγη πρασιναδα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω το πηρα τα πηρα τα δωρα μου σημερα και θα παρω και αλλα λιγα αυριο! Δυστυχως ομως δεν γινεται να τα βαλω κατω απο το δεντρο.... :devil:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω το πηρα τα πηρα τα δωρα μου σημερα και θα παρω και αλλα λιγα αυριο! Δυστυχως ομως δεν γινεται να τα βαλω κατω απο το δεντρο.... :devil:

Αν τα βάλεις κάτω από το δέντρο, βλέπω να έρχεται η γιορτή καμιά 30αριά μέρες νωρίτερα.

Πιο παιδί κρατιέται, ούτε εμείς που είμαστε μεγάλοι δεν μπορούμε να κρατηθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...