Jump to content

Που Μπορει Να Βρει Καποιος Φτηνο Ηλεκτρ. Μπαλαστ Για Τ5 Στην Αθηνα?


stanisalus18

Recommended Posts

Οπως λεει ο τιτλος παιδια, που μπορει να βρει καποιος εδω στη Αθηνα φτηνο ηλεκτρονικο μπαλαστ για Τ5 ? συγκεκριμενα ψαχνω για 1x14W . οπου ρωτησα αυτες τις μερες σε διαφορα καταστηματα τα πουλουσαν στα 10 με 15 ευρω ενω εχω βρει απο ενα καταστημα στη λαρισα που το δινει στα 4.5 ευρω. προτιμω να το αγορασω απο δω εγω ο ιδιος παρα να το παραγγειλω απο εκεινο το μαγαζι. ξερει καποιος απο δω αθηνα? απανταει οποιος ξερει εστω και σε PM θα το εκτιμουσα πολυ, ευχαριστω πολυ. γιαννης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου αυτό που ζητάς μπορείς να το βρεις σε καταστήματα με ηλεκτρικά ιδοι λάμπες και ότι ανταλλακτικά ζιτας ;)

Link to comment
Share on other sites

πιθανοτατα σε μεγαλα καταστηματα με ηλεκτρικα ειδη να βρεις την τιμη που θελεις ..παντως και ηρακλειο και σαλονικι απο ενα search που εκανα γυρω στο 5€ εχουν..googlare καταστηματα με ηλεκτρολογικα ειδη αθηνα και παρε τηλ και ρωτα τιμες και οποιο σου κανει πας...

Έγινε επεξεργασία - fantomas
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση γιατι θελω να βαλω ακομα μια λαμπα Τ5 και ειμα αχετος σε τι χρησιμεύει το ηλεκτρονικο μπαλαστ για Τ5?

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση γιατι θελω να βαλω ακομα μια λαμπα Τ5 και ειμα αχετος σε τι χρησιμεύει το ηλεκτρονικο μπαλαστ για Τ5?

Χωρις μπαλαστ πως θα αναβει η λαμπα.... :)

Link to comment
Share on other sites

Χωρις μπαλαστ πως θα αναβει η λαμπα.... :)

αυτο κουμπονει στο καπακι του ενυδρείου δλδ και μπαινει μεσα κ λαμπα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου αυτό που ζητάς μπορείς να το βρεις σε καταστήματα με ηλεκτρικά ιδοι λάμπες και ότι ανταλλακτικά ζιτας ;)

πιθανοτατα σε μεγαλα καταστηματα με ηλεκτρικα ειδη να βρεις την τιμη που θελεις ..παντως και ηρακλειο και σαλονικι απο ενα search που εκανα γυρω στο 5€ εχουν..googlare καταστηματα με ηλεκτρολογικα ειδη αθηνα και παρε τηλ και ρωτα τιμες και οποιο σου κανει πας...

εχω ρωτησει σε αρκετα μαγαζια παιδια, δεν βρηκα πουθενα τοσο φτηνα, σε δυο μαγαζια με ηλεκτρολογικα στην αθηνας, στου βενιερη κ στου σταυριανου στο περιστερι, στου καυκα στην καβαλας και σε 6-7 μαγαζια με ηλεκτρολογικο υλικο που πετυχα στον δρομο και στην γειτονια μου. τα μισα δεν ειχαν καν, τα αλλα μισα τα ειχαν στα 10 με 15 ευρω και ενα το ειχε στα 27 ευρω :(

εγω στον καφκα πηρα 1χ39watt 9 ευρω ρωτα και εκει

ρωτησα στον καυκα στην καβαλας την προηγουμενη βδομαδα, ειχαν ενα ηλεκτρονικο μπαλαστ για Τ5 που δεχεται ομως σε διαφορα μεγεθη 1x14-54W αν δεν κανω λαθος και το ειχε στα 12,50 ευρω

Link to comment
Share on other sites

θελω απλα ενα ηλ. μπαλαστ για μια λαμπα Τ5 των 14W δεν ζηταω κατι παραπανω. μου φαινεται λιγο περιεργο που το βρισκεις εκτος αθηνων τοσο φτηνα

Link to comment
Share on other sites

αυτο κουμπονει στο καπακι του ενυδρείου δλδ και μπαινει μεσα κ λαμπα?

Οχι ακριβως,σε αυτο καταληγουν τα καλωδια απο τα ακροφυσια που συγκρατουν την λαμπα και εχει και το καλωδιο που θα μπει στην μπριζα....

Οσο για φθηνο μπαλαστ....εγω δεν ξερω που μπορεις να βρεις....πριν λιγο καιρο χρειαστηκα κι εγω και αγορασα ομως αυτο που εχει και καλωδια και ακροφυσια γιατι δεν ειχα ουτε τετοια.....

Απο ebay μπορεις να αγορασεις?Εριξες εκει καμια ματια?

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay μπορεις να αγορασεις? Εριξες εκει καμια ματια?

προτιμω αν δεν βρω κατι εδω στη αθηνα να δωσω τα χρηματα μου στο μαγαζι στη λαρισα που το βρηκα στα 4.5 ευρω παρα στο eBay κ ας ψωνιζω συχνα απο κει. θανκς παντως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση γιατι θελω να βαλω ακομα μια λαμπα Τ5 και ειμα αχετος σε τι χρησιμεύει το ηλεκτρονικο μπαλαστ για Τ5?

μπαλαστ = τροφοδοτικό,μετασχηματιστής

ηλεκτρονικο = χωρίς στάρτερ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για 2x39w το είχα πάρει στα 7€ απο www.eco-lamps.gr

Πολυ καλή και γρήγορη εξυπηρέτηση. Εσυ που είσαι και Αθήνα, ακόμα πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη... με το μηχανάκι μπορείς να πας (ΔΕΝ θυμάμαι που μένεις) ;

Είναι απέναντι από το Super Market Σκλαβενήτης το "ΗΛΕΚΤΡΟΝ"... (πες του Γιώργου... ότι σε έστειλα εγώ) - ;)

http://www.ploigos.gr/?sessionid=0ca87d50c895a475dc7a99640ec91250

Link to comment
Share on other sites

Θα ροτισω και εγώ έναν που είναι κοντά μου και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη... με το μηχανάκι μπορείς να πας (ΔΕΝ θυμάμαι που μένεις) ;

Είναι απέναντι από το Super Market Σκλαβενήτης το "ΗΛΕΚΤΡΟΝ"... (πες του Γιώργου... ότι σε έστειλα εγώ) - ;)

http://www.ploigos.gr/?sessionid=0ca87d50c895a475dc7a99640ec91250

εγινε θα παω να ρωτησω εκει την δευτερα το πρωι (δεν θα προλαβω αυριο) σε ευχαριστω πολυ νικο

Θα ροτισω και εγώ έναν που είναι κοντά μου και θα σου πω

να εισαι καλα φιλε μου δεν χρειαζεται ομως δεν υπαρχει λογος να το κανεις εσυ, θα το ψαξω εγω, θα βρω καπου φτηνο μπαλαστ εδω στη αθηνα, δεν μπορει να μην βρω, καπου θα εχει :)

καλο βραδυ παιδια σας ευχαριστω ολους

Link to comment
Share on other sites

Στο είπα... γιατί έχει φτηνά... έχω πάρει.- ;)

ΥΓ. Παρακαλώ.-

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...