Jump to content

Λαθος Συμπεριφορα!


Recommended Posts

Καλησπερα ,,,χτες ενα γνωστος μου πηρε ενα ψαρακι απο το καταστημα σας,,,αφου σας ενημερωσε οτι διαθετει ενυδρειο 40 λιτρων και εδειξε και φωτογραφιες απο το κινητο του,, ο υπαλληλος και υπευθυνος εκεινη την στιγμη τον προετρεψε να αγορασει ενα Copperband Butterflyfish το οποιο αν δεν κανω λαθος ειναι πολυ δυσκολο ψαρι και θελει πολλα λιτρααα,,...και λεω ,,,ειναι δυνατον????και σημερα μετα απο τηλεφωνο του στο καταστημα ο υπευθυνος του απαντησε κυριολεκτικα''τα φορουμ δεν ξερουν,,,εγω κρατησα ενα σε 20 λιτρα για 6 χρονια'',,,,,,,,,,,,,,,,,,,

η συνεχεια ηταν μετα απο προτροπες το ψαρακι να χαριστει σε αλλο χομπιστα με γυαλα 800 λιτρων,,,,

τα υπολοιπα σχολια τα αφηνω στο καταστημα,,,,,,,,,,

τα στοιχεια ονοματεπωνυμο και τηλεφωνο του γνωστου μου ειναι διαθεσιμα προς καθε παρεξηγηση,,,

post-12363-0-78941900-1417286007_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - thanos459
Link to comment
Share on other sites

Χίλια δίκια για το ποστ σου, αλλά μέρος της ευθύνης φέρει και ο φίλος σου, ο οποίος πήγε στο πετ σοπ χωρίς να ξέρει τι θέλει να αγοράσει και τελικά πήρε το πρώτο ψάρι που του προτάθηκε

Είχε την επιλογή, αφού δει μερικά ενδιαφέροντα ψάρια, να γυρίσει σπίτι, να ψάξει τα προφίλ τους και την ερχόμενη εβδομάδα να κάνει μια σωστή αγορά

Ο πωλητής και το κάθε πετ σοπ, συντηρείται απ τις πωλήσεις. Καλώς ή κακώς αν δεν πουλήσουν - μέχρι και φάλαινα σε 50λιτρο χωράνε!!! - τότε θα κλείσουν...

Αρα, πρέπει να πηγαίνουμε υποψιασμένοι και πάνω από όλα να ξερουμε τι θέλουμε να αγοράσουμε - Κι αυτό ισχύει όχι μόνο για τα ζωντανά, αλλά και για εξαρτήματα & τροφές

ΥΓ : Εννοείται οτι δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω οποιαδήποτε ανάλογη πώληση! (απλά κάποιες φορές η ευθύνη ειναι κοινή)

Έγινε επεξεργασία - Chocolate_Puma
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,,,χτες ενα γνωστος μου πηρε ενα ψαρακι απο το καταστημα σας,,,αφου σας ενημερωσε οτι διαθετει ενυδρειο 40 λιτρων και εδειξε και φωτογραφιες απο το κινητο του,, ο υπαλληλος και υπευθυνος εκεινη την στιγμη τον προετρεψε να αγορασει ενα Copperband Butterflyfish το οποιο αν δεν κανω λαθος ειναι πολυ δυσκολο ψαρι και θελει πολλα λιτρααα,,...και λεω ,,,ειναι δυνατον????και σημερα μετα απο τηλεφωνο του στο καταστημα ο υπευθυνος του απαντησε κυριολεκτικα''τα φορουμ δεν ξερουν,,,εγω κρατησα ενα σε 20 λιτρα για 6 χρονια'',,,,,,,,,,,,,,,,,,,

η συνεχεια ηταν μετα απο προτροπες το ψαρακι να χαριστει σε αλλο χομπιστα με γυαλα 800 λιτρων,,,,

τα υπολοιπα σχολια τα αφηνω στο καταστημα,,,,,,,,,,

τα στοιχεια ονοματεπωνυμο και τηλεφωνο του γνωστου μου ειναι διαθεσιμα προς καθε παρεξηγηση,,,

Φιλτατε!

Απ οτι δειχνεις με τη φωτο ο φιλος σου εχει θαλασσινο.

Ειναι τελιος αρχαριος με το χομπι?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά από τη στιγμή που ΔΕΝ άνοιξε το θέμα ο "παθών", τσάμπα κουβέντα θα γίνεται. Μπορεί το παλικάρι να μην ειναι μέλος του φόρουμ αλλα και δίκιο να έχει, ειναι άδικο για το κατάστημα να απαντήσει ή να απολογηθεί σε έναν τρίτο ή σε όλα τα μέλη του φόρουμ που θα παρακολουθήσουν το συγκεκριμενο θέμα. Εγω ξέρω πως εκείνος που έχει πρόβλημα το λύνει και με εκείνον που έχει πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Χίλια δίκια για το ποστ σου, αλλά μέρος της ευθύνης φέρει και ο φίλος σου, ο οποίος πήγε στο πετ σοπ χωρίς να ξέρει τι θέλει να αγοράσει και τελικά πήρε το πρώτο ψάρι που του προτάθηκε

Είχε την επιλογή, αφού δει μερικά ενδιαφέροντα ψάρια, να γυρίσει σπίτι, να ψάξει τα προφίλ τους και την ερχόμενη εβδομάδα να κάνει μια σωστή αγορά

Ο πωλητής και το κάθε πετ σοπ, συντηρείται απ τις πωλήσεις. Καλώς ή κακώς αν δεν πουλήσουν - μέχρι και φάλαινα σε 50λιτρο χωράνε!!! - τότε θα κλείσουν...

Αρα, πρέπει να πηγαίνουμε υποψιασμένοι και πάνω από όλα να ξερουμε τι θέλουμε να αγοράσουμε - Κι αυτό ισχύει όχι μόνο για τα ζωντανά, αλλά και για εξαρτήματα & τροφές

ΥΓ : Εννοείται οτι δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω οποιαδήποτε ανάλογη πώληση! (απλά κάποιες φορές η ευθύνη ειναι κοινή)

Συμφωνώ κατά 90% μαζί σου.Φυσικά έχουμε και εμείς ευθύνη,αλλά η πώληση περαν κάθε λογικής,που βλάπτει το ζωντανό ή και το σύνολο του ενυδρειου δεν δικαιολογείται με τπτ!Φυσικά και η πώληση του κρατά ανοικτους,αλλά είναι δυνατόν καποιος να μελετά τον άτλα πριν μπεί στο πετ σοπ;Θα καταλάβαινα την πώληση,έαν έδειχνε χαλαρότητα στα όρια λίτρων,ή αν στόχευες σε κάτι επιπέον,που άμεσα ο πελάτης δεν το έχει ανάγκη,ή δεν το είχε σκεφτεί καν.Αλλωστε ο καλος πωλητής παντού σου γεμίζει το καλάθι αγορων.Δεν σου σκοτώνει όμως τις προηγούμενες αγορές,ουτε στέλνει σε ''εκτέλεση ''το ζωντανο.Εκει δεν υπάρχει η λέξη πώληση.Αλλωστε τέτοιες κινήσεις κατεστρεψαν σε βαθος χρόνου μαγαζια.Αλλα σιγουρα ξανασυμφωνώ,εχουμε και εμεις ευθυνη. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κατά 90% μαζί σου. :)

Μια χαρά ποσοστό είναι!!! :)

Γενικά ειμαι της άποψης : Βλέπω τι μου αρέσει, ρωτάω και μαθαίνω γι αυτό που μου αρέσει και την επόμενη φορά αγοράζω

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να έχουμε μελετήσει και πριν.

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην ολοι εχουνε μεριδιο ευθυνης,,,,αλλα υπαρχει και ενα οριο,,,,οταν γυριζει και του λεει ο ανθρωπος που δουλευει οτι μια χαρα ταιριαζει στα 40 λιτρα και οτι εκεινος το ειχε 6 χρονια σε 20 λιτρα,,,,ε τοτε τι να πω??????νομιζω οτι η κοροιδια εχει και ενα οριο

και φυσικα το μαγαζι θα πρεπει να πουλησει,,,και φυσικα εχουν μεριδιο οσοι πανε ανυποψιαστοι να αγορασουν,,,,αλλα εδω μιλαμε για τον επαγγελματισμο,,,,,,,,,,,

Έγινε επεξεργασία - thanos459
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε!

Απ οτι δειχνεις με τη φωτο ο φιλος σου εχει θαλασσινο.

Ειναι τελιος αρχαριος με το χομπι?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ποσοστό είναι!!! :)

Γενικά ειμαι της άποψης : Βλέπω τι μου αρέσει, ρωτάω και μαθαίνω γι αυτό που μου αρέσει και την επόμενη φορά αγοράζω

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε!

Απ οτι δειχνεις με τη φωτο ο φιλος σου εχει θαλασσινο.

Ειναι τελιος αρχαριος με το χομπι?

....άλλη μια!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πελατης του καταστηματος χρονια και δεν εχω το παραμικρο προβλημα

Ο υπευθηνος του καταστηματος ειναι αψογος επαγγελματιας και οι υπαλληλοι καλα παιδια και εξυπηρετικοι

Νομιζω προκειται περι παρεξηγησεως και επρεπε να λυθει το θεμα μεταξυ τους

Φιλικα Βασιλης :thumbsu:

Το ψαρι αυτο δεν θελει και τα "πολλααα λιτραααα' οπως τονιζεις

Link to comment
Share on other sites

Και σε ενυδρείο 200 λίτρα να μπει,πάλι θα μεγαλώσει.

Δύσκολο είναι να φάει και πολλές φορές θα πεθάνει από ασιτία.

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην ολοι εχουνε μεριδιο ευθυνης,,,,αλλα υπαρχει και ενα οριο,,,,οταν γυριζει και του λεει ο ανθρωπος που δουλευει οτι μια χαρα ταιριαζει στα 40 λιτρα και οτι εκεινος το ειχε 6 χρονια σε 20 λιτρα,,,,ε τοτε τι να πω??????νομιζω οτι η κοροιδια εχει και ενα οριο

και φυσικα το μαγαζι θα πρεπει να πουλησει,,,και φυσικα εχουν μεριδιο οσοι πανε ανυποψιαστοι να αγορασουν,,,,αλλα εδω μιλαμε για τον επαγγελματισμο,,,,,,,,,,,

ψαχνεις καρφιτσα στα αχυρα τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή και εδώ μέσα είχε ανοιχτεί ένα θέμα που κάποιος χομπίστας παρότρυνε κάποιον αρχάριο να στίσει ολόκληρο reef σε μόλις 100 λίτρα.... Αυτός ο χομπίστας δεν ήταν επαγγελματίας.... και όμως τον έπαιρνε στον λαιμό του? Άρα τι επαγγελματίες και κουραφέξαλα..... ο καθένας μπορεί να σε πάρει στο λαιμό του άνετα... Αφού έμπλεξες με το θέμα ενυδρείο και 1000 λίτρα να έχεις θα σου πουλήσουν ότι θες....μαγαζάτορες και μη. Το συγκεκριμένο ψάρι δεν μου έχει κάτσει ποτέ μέχρι σήμερα σε ενυδρείο 550 λίτρα... Υπομονή τα πρώτα 3 χρόνια είναι δύσκολα.....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα λίτρα είναι πολύ λίγα πρέπει να βάλει ψαράκια που δεν μεγαλώνουν,,,, όπως clown...Αν θέλει να βάλει κάτι ποιο εντυπωσιακό ας βάλει maroon που είναι ο κατακόκκινος clown όχι όμως δυο γιατί θα ζήσει ο ένας.. Ας βάλει έναν μικρό και σιγά σιγά θα μεγαλώσει.... είναι απίστευτο ψάρι και ανθεκτικό... και μπορεί να το βρεί και με χρυσές λωρίδες.... Επίσης πολύ καλό pet shop για θαλασσινό είναι το aquario. Εκεί δεν θα του το δίνανε για να πω την αλήθεια το ψάρι πεταλούδα. Εκεί μπορεί να βρεί και aurantia που είναι το κατακόκκινο αγγελόψαρο που δεν χρειάζεται πολλά λίτρα και είναι από τα πιο όμορφα αγγελόψαρα που έχεις δει... Είναι το ψάρι στο προφίλ μου...

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε!

Απ οτι δειχνεις με τη φωτο ο φιλος σου εχει θαλασσινο.

Ειναι τελιος αρχαριος με το χομπι?

Συγνωμη που ξαναρωταω αλλα θαθελα αν ειναι εφικτο μια απαντηση.

Αν θεωρειται ακυρη η απορια μου ας διαγραφη!

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που ξαναρωταω αλλα θαθελα αν ειναι εφικτο μια απαντηση.

Αν θεωρειται ακυρη η απορια μου ας διαγραφη!

Δεν ειναι αρχαριος, απλα προφανως δεν ηξερε για το συγκεκριμμενο ψαρι. Τι σημασια εχει ομως αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αρχαριος, απλα προφανως δεν ηξερε για το συγκεκριμμενο ψαρι. Τι σημασια εχει ομως αυτο?

Εχει σημασία και πιστεύω οτι αυτο που θέλει να πει ο Δημήτρης, ειναι οτι αν πρόκειται για έναν χομπίστα που απο τη στιγμή που έχει θαλασσινό ενυδρειο, κατα πάσα πιθανότητα δεν ειναι και χθεσινός, θα έπρεπε και ο ίδιος να γνωρίζει οτι κάποιοι υπάλληλοι των πετ σοπ, φορτώνουν με ενα σωρό άχρηστα πράγματα και πληροφορίες τους χομπίστες που ειναι καινουριοι και δε γνωρίζουν την τύφλα τους. Εκείνος λογικα θα έπρεπε να πράξει όσα αναφέρουν παραπάνω τα παιδια, δηλαδή να ψάξει για το συγκεκριμένο ψάρι πληροφορίες, προφίλ κτλ και μετα να προέβενε ή όχι στην αγορά του. Η πείρα στο χόμπι δε σταματάει μονο στα του ενυδρειου αλλα και στις σχέσεις-επαφές-συζητήσεις των χομπιστών με τους εμπόρους και τις λανθασμένες πληροφορίες που λαμβάνουν απο αυτούς. Έγινε επεξεργασία - Safarpn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει σημασία και πιστεύω οτι αυτο που θέλει να πει ο Δημήτρης, ειναι οτι αν πρόκειται για έναν χομπίστα που απο τη στιγμή που έχει θαλασσινό ενυδρειο, κατα πάσα πιθανότητα δεν ειναι και χθεσινός, θα έπρεπε και ο ίδιος να γνωρίζει οτι κάποιοι υπάλληλοι των πετ σοπ, φορτώνουν με ενα σωρό άχρηστα πράγματα και πληροφορίες τους χομπίστες που ειναι καινουριοι και δε γνωρίζουν την τύφλα τους. Εκείνος λογικα θα έπρεπε να πράξει όσα αναφέρουν παραπάνω τα παιδια, δηλαδή να ψάξει για το συγκεκριμένο ψάρι πληροφορίες, προφίλ κτλ και μετα να προέβενε ή όχι στην αγορά του. Η πείρα στο χόμπι δε σταματάει μονο στα του ενυδρειου αλλα και στις σχέσεις-επαφές-συζητήσεις των χομπιστών με τους εμπόρους και τις λανθασμένες πληροφορίες που λαμβάνουν απο αυτούς.

Φιλε μου δε διαφωνω σε κατι απο αυτα που λες. Αλλα δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι το ιδιο. Π.χ. το παιδι αυτο ισως να μη μπορουσε να ψαξει γιατι δεν ξερει η γιατι δεν ασχολειται με υπολογιστες. Δεν ειναι δικαιολογια αυτο για τη κινηση του υπαλληλου. Δε μου λεει κατι εμενα αυτο... το γραφετε και το ξαναγραφετε αλλα ουσια δεν εχει. Σε οποιο μαγαζι και να πας για το οτιδηποτε θες θα πρεπει ο υπαλληλος να σου φερθει σωστα και να μη σε παραπλανησει. Δε γινετε να εχουμε γνωσεις για ολα τα πραγματα και ουτε το ''ψαξιμο'' καποιες φορες βοηθαει. Για μενα κακως υπαρχει αυτο το θεμα πλεον γιατι πολυ απλα ακρη δε βγαινει. Οταν ενας επαγγελματιας σου λεει για ενα ψαρι που ζει στα 400 λιτρα οτι το κρατησε 6 χρονια στα 20 απλα πας πασο. Αυτα απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

Δε δικαιολογώ τον υπάλληλο σε καμία περίπτωση, το ξεκαθαρίζω αυτο. Εκείνο που λέω ειναι οτι δε πρεπει να αποποιούμαστε των δικών μας ευθυνών οταν κάτι παει ή κάτι κάναμε στραβά. Αν φταίει ο υπάλληλος; Ναι, φυσικά και φταίει και πολλες φορες έχω "κατηγορηθεί" που τους επιρρίπτω ευθύνες κατα καιρούς σε παρόμοια θέματα αλλα αυτο δε σημαίνει οτι δεν ευθύνεται και ο ίδιος. Όσο αφορα το Ίντερνετ, αν και δε πιστεύω οτι δεν έχει πρόσβαση (προσωπική άποψη), ας το υποθέσουμε και αυτό όμως, δε δικαιολογεί την άγνοιά του στο θέμα μιας και θα μπορούσε να ενημερωθεί απο περιοδικά, έντυπα γενικότερα κτλ. Να ψάξει δηλαδή, ζωές έχει στο ενυδρειο του και πρεπει να ψάξει με κάποιο τροπο (ακόμα και στο Ίντερνετ φίλου ή ενός ιντερνετ καφέ ας πούμε). Αν δεν έχει πρόσβαση ούτε σε αυτά τότε ας επαναπαυθεί στα όσα του πει ο κάθε υπάλληλος ή χομπίστας φίλος του που λέει οτι τα ξέρει όλα ή γνωρίζει τέλος πάντων πολλα στο χόμπι. Το τελευταίο όμως ενέχει κινδύνους και να που του βγήκαν οι κίνδυνοι. Δεν επρεπε να τους περιμένει; Γνώμη μου ειναι οτι θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλα κανεις και δηλωνεις το συμβαν κατα την αποψη μου.

Προσωπικα πχ, το λαμβανω σοβαρα υποψη μου.

Κατα δευτερον δεν "δικαιολογειται" χομπιστας με καποια εμπειρια, να αγοραζει ψαρι στο φτερο, χωρις να εχει το μελετησει πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Δε δικαιολογώ τον υπάλληλο σε καμία περίπτωση, το ξεκαθαρίζω αυτο. Εκείνο που λέω ειναι οτι δε πρεπει να αποποιούμαστε των δικών μας ευθυνών οταν κάτι παει ή κάτι κάναμε στραβά. Αν φταίει ο υπάλληλος; Ναι, φυσικά και φταίει και πολλες φορες έχω "κατηγορηθεί" που τους επιρρίπτω ευθύνες κατα καιρούς σε παρόμοια θέματα αλλα αυτο δε σημαίνει οτι δεν ευθύνεται και ο ίδιος. Όσο αφορα το Ίντερνετ, αν και δε πιστεύω οτι δεν έχει πρόσβαση (προσωπική άποψη), ας το υποθέσουμε και αυτό όμως, δε δικαιολογεί την άγνοιά του στο θέμα μιας και θα μπορούσε να ενημερωθεί απο περιοδικά, έντυπα γενικότερα κτλ. Να ψάξει δηλαδή, ζωές έχει στο ενυδρειο του και πρεπει να ψάξει με κάποιο τροπο (ακόμα και στο Ίντερνετ φίλου ή ενός ιντερνετ καφέ ας πούμε). Αν δεν έχει πρόσβαση ούτε σε αυτά τότε ας επαναπαυθεί στα όσα του πει ο κάθε υπάλληλος ή χομπίστας φίλος του που λέει οτι τα ξέρει όλα ή γνωρίζει τέλος πάντων πολλα στο χόμπι. Το τελευταίο όμως ενέχει κινδύνους και να που του βγήκαν οι κίνδυνοι. Δεν επρεπε να τους περιμένει; Γνώμη μου ειναι οτι θα έπρεπε.

Συμφωνουμε! Απλα το θεμα ειναι στη προκειμενη.. οτι ενω οταν πηγε σπιτι του το ψαξε και του το ειπαν και καποια παιδια, πηρε τηλεφωνο να το παει πισω και να λυθει το ολο θεμα και το καταστημα του απαντησε τα περι 20 λιτρων. Οποτε ο νοων νοειτο. Και εννοειται πως θα επρεπε να διαβασει.... εννοειται. Επισης περιμενω ακομα να δω τι εχει να πει το καταστημα... πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνουμε! Απλα το θεμα ειναι στη προκειμενη.. οτι ενω οταν πηγε σπιτι του το ψαξε και του το ειπαν και καποια παιδια, πηρε τηλεφωνο να το παει πισω και να λυθει το ολο θεμα και το καταστημα του απαντησε τα περι 20 λιτρων. Οποτε ο νοων νοειτο. Και εννοειται πως θα επρεπε να διαβασει.... εννοειται. Επισης περιμενω ακομα να δω τι εχει να πει το καταστημα... πραγματικα.

Φιλε μου δε διαφωνω σε κατι απο αυτα που λες. Αλλα δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι το ιδιο. Π.χ. το παιδι αυτο ισως να μη μπορουσε να ψαξει γιατι δεν ξερει η γιατι δεν ασχολειται με υπολογιστες. Δεν ειναι δικαιολογια αυτο για τη κινηση του υπαλληλου. Δε μου λεει κατι εμενα αυτο... το γραφετε και το ξαναγραφετε αλλα ουσια δεν εχει. Σε οποιο μαγαζι και να πας για το οτιδηποτε θες θα πρεπει ο υπαλληλος να σου φερθει σωστα και να μη σε παραπλανησει. Δε γινετε να εχουμε γνωσεις για ολα τα πραγματα και ουτε το ''ψαξιμο'' καποιες φορες βοηθαει. Για μενα κακως υπαρχει αυτο το θεμα πλεον γιατι πολυ απλα ακρη δε βγαινει. Οταν ενας επαγγελματιας σου λεει για ενα ψαρι που ζει στα 400 λιτρα οτι το κρατησε 6 χρονια στα 20 απλα πας πασο. Αυτα απο μενα.

Εγω θα μεινω εδω,και θα ρωτησω ειναι αληθεια αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνουμε! Απλα το θεμα ειναι στη προκειμενη.. οτι ενω οταν πηγε σπιτι του το ψαξε και του το ειπαν και καποια παιδια, πηρε τηλεφωνο να το παει πισω και να λυθει το ολο θεμα και το καταστημα του απαντησε τα περι 20 λιτρων. Οποτε ο νοων νοειτο. Και εννοειται πως θα επρεπε να διαβασει.... εννοειται. Επισης περιμενω ακομα να δω τι εχει να πει το καταστημα... πραγματικα.

Μf jones απο την στιγμη που δεν εισαι παρων στο συμβαν και δεν ξερεις τι ακριβως εχει ειπωθει μεταξυ τους μην καταδικαζεις καποιον και δυσφημεις το καταστημα

Τα παιδια που εργαζονται εκει τα γνωριζω πολυ καλα και θα επιμεινω οτι καπως αλλιως εχει το θεμα

Και αν θες και την γνωμη μου την ευθηνη κατα 90% την εχει ο αγοραστης

Αν ειχες φουρνο η ζαχαροπλαστειο και εμπαινε ενας τυπος 150 κιλα δεν θα του πουλαγες η θα του ελεγες φιλε μου πρεπει να προσεχεις δεν πρεπει να φας τουρτα......... Ημαρτον!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...