Jump to content

Φυσαλίδες Στην Σιλικόνη


malaw

Recommended Posts

Στείλε κι ενα mail στην anubias...

+1
Link to comment
Share on other sites

Στις υπόλοιπες ενώσεις είναι καλά γενικά αλλά σε αυτο που έβγαλα φωυο ειναι μεγάλη η γραμμή σε μήκος...οχι σε πάχος όμως...mail στην ανουμπιας δεν έχει νόημα να στείλω γιατί θα με παραπέμψουν πάλι στα pet city που την αντικατάσταση την έχουν ως πιο έσχατη λύση κ αυτό σε περίπτωσή που αδειασει το ενυδρείο μέσα στο σπίτι κ δεν επισκευάζεται πλέον...ανεπίτρεπτο είναι κ ο 1 χρόνος εγγύηση αλλά πρόσεξε η εγγύηση ενεργοποιείται όταν τον ενυδρείο δακρύζει όχι όταν έχει φυσαλίδες μέσα στην σιλικονη

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα πνιγούμε κ θα καταστραφεί το σπίτι μας απο 450 λίτρα κ μετά θα έρθουν τα pet city να κάνουν επιδιόρθωση η αντικατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Στις υπόλοιπες ενώσεις είναι καλά γενικά αλλά σε αυτο που έβγαλα φωυο ειναι μεγάλη η γραμμή σε μήκος...οχι σε πάχος όμως...mail στην ανουμπιας δεν έχει νόημα να στείλω γιατί θα με παραπέμψουν πάλι στα pet city που την αντικατάσταση την έχουν ως πιο έσχατη λύση κ αυτό σε περίπτωσή που αδειασει το ενυδρείο μέσα στο σπίτι κ δεν επισκευάζεται πλέον...ανεπίτρεπτο είναι κ ο 1 χρόνος εγγύηση αλλά πρόσεξε η εγγύηση ενεργοποιείται όταν τον ενυδρείο δακρύζει όχι όταν έχει φυσαλίδες μέσα στην σιλικονη

Μην πας προφορικά. Ζήτησε το mail του υπεύθυνου των κεντρικών και στειλ' του γραπτώς το αίτημα σου και να τους καταστήσεις υπεύθυνους για οποιαδήποτε φθορά προκληθεί απο την πιθανή διαρροή. Ενεργοποίησε και την επιβεβαίωση ανάγνωσης. Επίσης μη δεχτεις προφορική απάντηση. Γραπτώς πάλι. Με τα mail αυτά μπορείς να πας στην προστασία του καταναλωτη αν θελήσεις να το τραβηξεις στα άκρα

Μην τρελαθουμε ρε παιδιά... Αν δεν μπορούν να υποστηρίξουν το χόμπι μας ας το αφήσουν καλύτερα...

Έγινε επεξεργασία - iliasandro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ανέστη , προτείνω να προχωρήσεις το θέμα όπως σου έχουν προτείνει και τα περισσότερα παιδιά εδώ μέσα. Με ηρεμία και σωστές κινήσεις κάτι θα γίνει !

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μην δεχτεις σε καμία περίπτωση να γίνει επισκευή με τον τρόπο που σου είπαν. δεν θα είναι απλα μια οικιακή συσκευή που θα βγει off αλλά όλο το σαλόνι σου αν πλημμυρίσει και μετά στην καλήτερη να σου δώσουν καινούργιο ενυδρείο. την ζημιά όμως θα την έχεις πάθει και δεν θα είναι μόνο το ενυδρείο. τα λίτρα σου είναι πολλά για να ρισκάρεις. όλες οι εταιρίες απο την BMW μέχρι την ANUBIAS στηρίζονται στην βαρεμάρα του κόσμου να μπλέξουν σε καβγά για την εγγύηση όταν κάποιο θέμα είναι στην γκρίζα ζώνη. ναι μεν έχω πρόβλημα αλλά.... πήγαινε κάνε καταγγελία στην προστασία του καταναλώτη, στείλε mail στην anubias και στο petcity για όλες σου τις ενέργειες. αν δεις οτι δεν βγάζεις ακρη με τίποτα δες πόσο θα σου κοστίσει να βγει και να ξανακολλήσει το μπροστά τζάμι επαγγελματίας του είδους.

ελπίζω να βγάλεις άκρη και μην νομίζειςοτι ήμαστε λιγοι που έχουμε δει νερό στο πάτωμα οπότε ξέρουμε το αγχος σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λετε γι αυτο να τα εχουν σε προσφορα τα anubias τα pet city? Καλη τιμη και δωρο η βαση......

Πωπω αγχωθηκα τωρα, γιατι και εγω anubias εχω εδω και 3 μηνες περιπου.....

Παντως δεν πιστευω οτι φταιει η anubias, αλλα το καταστημα. Πιθανον να θελει να ξεστοκαρει πολυκαιρισμενο προιον και να τρεχει ο καταναλωτης....

Link to comment
Share on other sites

Ότι κ να έπαιξε τώρα μονόδρομος είναι η καταγγελία!!! Πρώτα θα τσιγκλήσω τον υπεύθυνο καταστήματος κ άμα δεν βγει κάτι θα προχωρήσω με τον συνήγορο του καταναλωτή

Link to comment
Share on other sites

Το ανέκδοτο με τον γρύλο... το ξέρεις;

ΜΗΝ προσπερνάς το θέμα του e-mail... κάνε κίνηση στην εταιρία και άσε αυτούς να κάνουν το "παιγνίδι"... ΜΗΝ προδικάζεις.

Κοινοποίησε το (στους αποδέκτες) και στο Pet-City... κι άστους να βγάλουν άκρη.

Verba volant, scripta manent... τα γραπτά... μένουν.- ;)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε κι αυτό... για να ξέρεις τι μπορείς παραπάνω... να τους πεις. ;)

Έχουν αλλάξει κάποια πράγματα στην Ελλάδα... παραδόξως... προς το καλύτερο.-

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EL/TXT/HTML/?uri=CELEX:32011L0083&from=EN

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε κι αυτό... για να ξέρεις τι μπορείς παραπάνω... να τους πεις. ;)

Έχουν αλλάξει κάποια πράγματα στην Ελλάδα... παραδόξως... προς το καλύτερο.-

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EL/TXT/HTML/?uri=CELEX:32011L0083&from=EN

:thumbsu: :thumbsu: :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

σημερα περιμενω τηλ απ τον υπευθυνο του καταστηματος να μου πει κ αυτος τα δικα του κ για να ζητησω τα e-mail των κεντρικων ωστε να τρεξει η υποθεση αν χρειαστει...η καταγγελια ειναι ετοιμη οπως κ τα δικαιολογητικα κ απλα θα σταλουν στον συνηγορο του καταναλωτη.

Link to comment
Share on other sites

διαβάζοντας βεβαια βρηκα και αυτο "Εάν το προϊόν που αγοράσατε οπουδήποτε στην ΕΕ αποδειχτεί ελαττωματικό ή δεν ταιριάζει στις προδιαγραφές της διαφήμισής του, ο πωλητής οφείλει είτε να το επισκευάσει ή να το αντικαταστήσει δωρεάν, είτε να σας επιστρέψει τα χρήματά σας ή να σας προτείνει έκπτωση στην τιμή." αφού τους επιτρέπει η ΕΕ να προβούν σε επισκευή εργοστασιακού ενυδρείου αναρωτιέμαι τι είδος κατασκευής μπορεί να γίνει σε ενυδρίο που εμφανίζει φυσαλίδες περιμετρικά του???

Link to comment
Share on other sites

αν θελουν ας το επισκευάσουν έχουν το δικαίωμα, αλλά σωστά. να φέρουν άνθρωπο να ξεκολλήσει το μπροστά τζαμι και να το ξανακολλήσει. μια χαρά το γράφει το έγγραφο.

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε αυτά που είναι γραμμένα... θα βρεις και το ότι... ο καταναλωτής αν για οποιονδήποτε λόγο θέλει να επιστρέψει το προ'ι'όν... μπορεί να το κάνει εντός 14 ημερών και να απαιτήσει τα χρἠματα του πίσω.- ;)

Link to comment
Share on other sites

τελικά η μόνη λύση που παρουσιάστηκε στο τραπέζι είναι να αδειάσω το ενυδρείο τελείως, να έρθουν να το παραλάβουν απ τα pet city και να του κάνουν επισκευή

τι επισκευή ακριβώς δεν ξέρω, φαντάζομαι ξεκόλλημα και ξανά κόλλημα και σε 1 βδομάδα θα μου το στείλουν πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Το ινκα είπα ότι εφόσον η αλυσίδα παρέχει υπηρεσίες προς επίλυση του προβλήματος δεν υπάρχει λόγος για τους περεταίρω τρέξιμο...οποτε χθες το ενυδρείο άδειασε τελείως τα ψάρια μπήκαν σε 160 λίτρα βαρέλι με τα φίλτρα κ σήμερα το μεσημέρι θα έρθουν το πάρουν για επισκευή, σε καμία βδομάδα είπε θα μου έχουν έτοιμο...την επισκευή μου είπαν δεν την κάνουν τα pet city αλλά εταιρεία που κατασκευάζει ενυδρεία

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου υπάρχουν νέα? Γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά του συγκεκριμένου ενυδρείου και με ενδιαφέρει πολύ το θέμα σου...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου υπάρχουν νέα? Γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά του συγκεκριμένου ενυδρείου και με ενδιαφέρει πολύ το θέμα σου...

Τα νέα είναι ότι, το ενυδρείο άδειασε και ήρθανε και το πήρανε με βανάκι τα pet city για να το δώσουν στην εταιρεία που τους κάνει τις επισκευές....

μου είπανε περίπου σε 1 βδομάδα θα μου το επιστρέψουν....ελπίζω να λυθεί το θέματακι που είχε στις κολλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση (γραπτή)... μετά την επισκευή... θα εξακολουθεί να ισχύει ;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όταν έχεις νεότερα (όταν το επιστρέψουν δλδ) κράτησέ μας ενήμερους γιατί το θέμα είναι πολύ ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση (γραπτή)... μετά την επισκευή... θα εξακολουθεί να ισχύει ;

Κανονικά θα πρέπει να συνεχίζεται μέχρι το τέλος της αρχικής εγγύησης.

Για τη συγκεκριμένη περίπτωση βέβαια καλό είναι να έχει κανείς πλήρες γραπτό ιστορικό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...