Jump to content

S.o.s Άσπρα Σημάδια Πάνω Σε Heniochus


Recommended Posts

Kαλησπέρα σήμερα παρατήρησα πάνω στο heniochus ένα άσπρο σημάδι,είναι ich; να ανησυχώ;

post-34056-0-36712500-1418477823_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

λεμφοκιστη είναι. ..δεν είναι τίποτα το σοβαρό. ..δεν είναι θανατηφόρα ασθένεια. .Μπορεί να ζήσει με αυτό. ..Μπορείς να τον κάνεις ένα μπάνιο με γλυκό νερό ενυδρείου. .ή άφησε το θα φύγει μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι απο καυγά με άλλο ψάρι πάντως εξαφανίστηκε απο μόνο του.ευχαριστώ πάντως.η αλήθεια είναι ότι με ανυσήχησε λίγο αλλά όλα καλά :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

λεμφοκυστη... η αποψη μου ειναι πως εαν τον κανεις μπανιο σε γλυκο νερο (αναλογια ενα προς 10 δλδ ενα ποτηρι νερο ενυδρειου 9 οσμοσεις) θα τον στρεσαρης πολυ,η λεμφοκυστη παει κ ερχεται στης πεταλουδες,καλεσ συνθηκες νερου καλο φαγητο και ηρεμια λογικα θα το ξεπερασει.Καποια στιγμη ειχα ακουσει για μεθαληνη μπλε, πιανεις το ψαρακη και με μια σιριγκα του ριχνεις μια μικρι σταγονα πανω στη λευμφοκυστη και καλα την καιει..ψαξτω ισςσ σου φανει χρησιμο.. Σχεδον ολες οι πεταλουδες και ειδικα οι ινιοχοι πετανε λεμφοκυστες. ευχομαι να το ξεπερασει συντομα! :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λεμφοκυστη... η αποψη μου ειναι πως εαν τον κανεις μπανιο σε γλυκο νερο (αναλογια ενα προς 10 δλδ ενα ποτηρι νερο ενυδρειου 9 οσμοσεις) θα τον στρεσαρης πολυ,η λεμφοκυστη παει κ ερχεται στης πεταλουδες,καλεσ συνθηκες νερου καλο φαγητο και ηρεμια λογικα θα το ξεπερασει.Καποια στιγμη ειχα ακουσει για μεθαληνη μπλε, πιανεις το ψαρακη και με μια σιριγκα του ριχνεις μια μικρι σταγονα πανω στη λευμφοκυστη και καλα την καιει..ψαξτω ισςσ σου φανει χρησιμο.. Σχεδον ολες οι πεταλουδες και ειδικα οι ινιοχοι πετανε λεμφοκυστες. ευχομαι να το ξεπερασει συντομα! :thumbsu:

Πολυ σωστα,δυστυχώς οι Πεταλούδες περισσότερο και τα Αγγελοψαρα μετα έχουν πολλές πιθανότητες να βγάζουν λεμφοκυστη...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...