Jump to content

Θεραπεία Με Μέλαφιξ Χωρίς Αποτέλεσμα.μονομάχος Με Κατεστραμμένα Πτερύγια.


Recommended Posts

Φτού σας!! Μια χαρά είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 211
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μορφή έγινε ο τρελιάρης μου,όμως παρατηρώ τώρα τελευταία ένα ξεθώριασμα στο άνω πτερύγιο κυρίως στη βάση και λίγο στο μέσον η συμπεριφορά είναι κανονική τι παίζει να είναι αυτό!? :blink:

Αυτή η φωτογραφία κάνει φόκους στη ράχη του.Δείτε και εσείς το έψαξα όμως δε βρήκα κάτι παρόμοιο.Ελπίζω να είναι απλά ένας ερεθυσμός και να φύγει.

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. :w00t:  :bigemo_harabe_net-145:

post-60238-0-19587900-1426088333_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - bettafish
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι βλέπεις ωρέ, εγώ δεν βλέπω τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Τι βλέπεις ωρέ, εγώ δεν βλέπω τίποτα!

Αυτό βλέπω ωρε σύντεκνε!!!

Παρακάτω μια φωτογραφία πριν λίγες μέρες και η σημερινή λέω τώρα μπορεί να μη είναι κάτι ανησυχητικό.Θα βάλω και ποιο παλιά να δεις διαφορές.  

post-60238-0-61483100-1426104181_thumb.jpg

post-60238-0-82663200-1426104202_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτή είναι πολύ παλιά είναι περίπου μια εβδομάδα αφού σταμάτησα τα φάρμακα για το φιν ροτ.Όμως δείχνει καθαρά πως δε ήτν τόσο ασπρουλιάρικο.Τώρα καμιά σχέση κουρεύτικε η ουρά του από το φίλτρο και μεγαλώνει ποιο ομοιόμορφα.

post-60238-0-50706800-1426104429_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά ο αποχρωματισμός επεκτάθηκε ενώ το ψάρι τρώει σαν γουρουνάκι, τα πτερύγιά του μεγαλώνουν και έχει γενικά φυσιολογική συμπεριφορά τώρα δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό δείτε και πείτε μου.Και λίγο το σώμα του άρχισε να αποχρωματίζεται.Τώρα τι συμβαίνει δεν ξέρω από ξένα φόρουμ που έψαξα είναι ότι μας δείχνει ηλικία και ότι ο μονομάχος αλλάζει χρώματα όσο μεγαλώνει τώρα δεν ξέρω τι γίνεται δεν έχει πολλά στοιχεία στο ιντερνετ για μονομάχους με πτερύγια που γίνονται διαφανή και αποχρωματισμούς.

post-60238-0-48683500-1426945352_thumb.jpg

post-60238-0-32301600-1426945364_thumb.jpg

post-60238-0-09528100-1426945376_thumb.jpg

post-60238-0-43366700-1426945388_thumb.jpg

post-60238-0-10890800-1426945400_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να σημαίνει ένας αποχρωματισμός σε μονομάχο ενώ έχει κανονική διάθεση;

Link to comment
Share on other sites

Τον ματιασαμε τελικά....

Ελπίζω να κάνω λάθος αλλά μου φαίνεται ότι αλλοιωνονται τα πτερύγια και θα ανοίξουν τρύπες σε αυτά τα σημεία....

Άλλαξε τίποτα τώρα τελευταία?

Link to comment
Share on other sites

Τον ματιασαμε τελικά....

Ελπίζω να κάνω λάθος αλλά μου φαίνεται ότι αλλοιωνονται τα πτερύγια και θα ανοίξουν τρύπες σε αυτά τα σημεία....

Άλλαξε τίποτα τώρα τελευταία?

Όχι δεν άλλαξε τίποτα μου φαίνεται το σύμπαν συνομοτεί κατά αυτού του ψαριού.Πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει.Ελπίζω να μην είναι αυτό γιατί τον τρέλανα στις θεραπείες το νερό θώλοσε και ξεθόλωσε 10 φορές.Μια το φιν ροτ μια το ατύχημα πότε θα ηρεμήσει το δύστιχο.Η μία επιπλοκή πέφτει πάνω στην άλλη.Αν και το άνω ξεκίνησε να αποχρωματίζεται πρώτο και μέχρι τώρα δεν άνοιξε τρύπες παραμένει όπως είναι.Η επούλωση συνεχίζεται από τα πτερύγια.Πραγματικά δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει στο μονομαχοενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ότι και να συμβαίνει μην κάνεις άλλες θεραπείες προς το παρόν. Φρόντισε μόνο το νερό να είναι εντάξει και να του δίνεις που και πού καμιά κατεψυγμένη τροφή.

Μπορεί να μην είναι και τίποτα.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ότι και να συμβαίνει μην κάνεις άλλες θεραπείες προς το παρόν. Φρόντισε μόνο το νερό να είναι εντάξει και να του δίνεις που και πού καμιά κατεψυγμένη τροφή.

Μπορεί να μην είναι και τίποτα.....

+1 και από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Like και απο εμενα μποορει οντως να μην ειναι τιποτα.Θα το δουμε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...