Jump to content

Ξερει Κανεις Τι Ειναι???


Recommended Posts

Καλησπερα χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε! Μηπως ξερουμε τι ειναι αυτο? Το παρατηρησα στο 100 lt θαλασσινο fish only το οποίο τρεχει απο το 2008post-60170-0-31338800-1420128398_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε! Μηπως ξερουμε τι ειναι αυτο? Το παρατηρησα στο 100 lt θαλασσινο fish only το οποίο τρεχει απο το 2008attachicon.gif20150101_163935-1-1.jpg

post-60170-0-59742000-1420130072_thumb.jpg όπως επίσης και αυτό
Link to comment
Share on other sites

Το 2ο Σπογγος (πιστευω)

Για το πρώτο δεν μπορω να καταλαβω απο την φωτο.

απο αυτη ισως?ευχαριστώ πάντως

post-60170-0-44104600-1420131813_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο εχω προσέξει δεν εχει κατι. εκτος και αν εχει και ανοιγοκλεινει οταν σβηνουν τα φωτα η κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Και για αυτο καμια πληροφορια?

Σπυρογραφος. Σκουληκι που φτιαχνει εξωτετερικο κέλυφος, για να κρυβεται μεσα. Η τουφα που βλέπεις ειναι για να παίρνει οξυγονο και να συλαμβάνει τροφη.

Link to comment
Share on other sites

Ουδετερο θα ελεγα. Ειναι ενας οργανισμος, που θα σου "φιλτραρει" το νερο ψαχνωντας μικροσκοπικα είδη ζωοπλακτου, και πιθανον φυτοπλακτου για να φάει. Επισης θα σου καταναλώνει Ca , Mg για να φτιάχνει το κέλυφος καθως θα αναπτυσεται το σώμα του. (Μην φανταστεις καμια τρελη κατανάλωση. ενα μικρο ζωάκι ειναι. Εκτος αν εισαι φουλ απο αυτα.)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω.εχω ενα damsell και 2 clownfish δεν ξερω πια.μεχρι προσφατα ειχα και ενα yellow tang αρκετα μεγαλο, οσο το ειχα δεν ειχα προβλημα με τα σκουλικια.

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο ειναι λιγο παραμελήμενο κοντα στον χρονο τωρα λογο γαμου μετακομισης παιδιου και και και...και τωρα κοιταω να ξεκινήσω ενα 240lt και λεω να βαλω και αυτον τον βραχο και τον αραγωνιτη γι αυτο ρωταω τι ειναι το καθε ενα μην ξεκινησω με προβληματα το καινουργιο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...