Jump to content

Fluval Fx5


stathis spithas

Recommended Posts

Πολυ καλο εργαλειο καλοδουλευτο να ειναι..!!Για ποσα λιτρα ενυδρειο το πηρες??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε ,πολυ καλο και πολυ δυνατο φιλτρο το δουλεψα 3 χρονια απροβληματιστα ισως το μονο κακο να ειναι η καταναλωση σε ρευμα σε σχεση με καποιο αντιστοιχο της eheim κατα τα αλλα σουπερ!!!καλοδουλευτο :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλως ηρθες στην παρεα μας.

Το θεμα σε λιγες μερες θα κλειδωσει, ειναι μονο για καλοσωρισμα.

Ανοιξε σε παρακαλω ενα αλλο στο ( Γενικα περι γλυκου ) κι εκει θα λυθουν ολες οι αποριες σου.

Μια παρακληση.

Να βαζεται περισοττερα στοιχεια σας ( λιτρα ενυδρειου, ηλικιες ).

Ευχαριστω πολυ!

Έγινε επεξεργασία - giorgosmarios
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δουλεύει απο τον Ιούλιο σε ενα 300αρι με δίσκους και φουλ τάισμα, κανένα προβλημα έως τωρα,αρκετά αθόρυβο και σχετικά εύκολο στη Συντηρηση του . Να σημειώσω οτι δεν εχω εμπειρία απο αλλα φίλτρα για να συγκρίνω αλλα μεχρι στιγμής ολα δουλεύουν ρολόι!!τωρα για την κατανάλωση νομίζω οτι 10 -20 watt ειναι αστείο πόσο , συν το οτι τα eheim οι τιμες που δίνουν στα watt ειναι με την ελάχιστη ροη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για 260 λιτρα ειναι υπερβολη.Θα στο κανει πλυντηριο το ενυδρειο.

Πολυ καλο μηχανημα

Link to comment
Share on other sites

Με γειά και καλορίζικο. !!! :thumbsu:

Πάρα πολύ καλό φίλτρο με πολύ καλή κυκλοφορία, αλλά υπερτιμημένο. Υπάρχουν πολύ ποιο οικονομικά φίλτρα με εξίσου παρόμοια απόδοση στο 1/3 της τιμής του.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

φαντάσου και σκεφτόμουν να το πάρω το fx5 η fx6 για να μπει σε 450 λίτρα ώστε να αντικαταστήσει ένα 405 που παίζει μαζί με ένα 305 αλλά έλεγα ότι είναι υπερβολή....

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μπορεις αν το βαλεις να χτυπαει επιφανεια ειναι φοβερη η δουλεια που κανει..πιστευω οτι το fx5 συγκεκριμενα ειναι και καλυτερο απο το fx6....γιατι τα σφηκτηρακια στο καπακι ειναι λαστηχενια και οχι πλαστικα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...