Jump to content

Λιγα λογια για εμενα


50 cent

Recommended Posts

Γεια σας , λεγομαι Ανεστης Παπαδοπουλος και μενω στο Χαιδαρι.Αυτο το διαστημα ασχολουμε με την κατασκευη ενυδρειων και γενικος με τα ψαρια και τα ενυδρεια.Εχω ενα ενυδρειο 40 λιτρα καθαρο με 2 σκαλαρια , 1 γατοψαρο , ενα γλύφτη , ενα ξιφοφορο και 2 χρυσοψαρα.Μεσα εχω και 1 ζωντανο φυτο.Τωρα που ανακαλυψα πως μπορω να φτιαξω ενυδρεια , ασχολουμε με την κατασκευη ενος ενυδρειου 100 λιτρα.Ειμαι πολλη χαρουμενος που ανακαλυψα αυτη τη σελιδα και ελπιζω να με βοηθησετε με τις αποριες μου , και κυριως με αυτες του ενυδρειου που θα φτιαξω(σε καμια βδομαδα τοι πολλη).Ευχαριστω. :thumbup::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες.

βεβαια καταλαβαινω οτιχρειαζεσαι αρκετο διαβασμα(βλεποντας την τραγικη συνθεση των ψαριων που φιλοξενεις...!!! ακομη και τα λιτρα που τους διαθετεις ειναι εντελως λαθος!!!!!!!)

καλο διαβασμα,και υπομονη....

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο Aquazone!

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις τα άρθρα που υπάρχουν στην βιβλιοθήκη του φόρουμ!

Πρέπει να ξαναδείς άμεσα την σύνθεση που έχεις κάνει και να την αλλάξεις!

Επίσης θα σου πρότεινα να ανοίξεις ένα καινούργιο θέμα στις κατασκευές για το ενυδρείο που σκέφτεσαι να φτιάξεις!

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , λεγομαι Ανεστης Παπαδοπουλος και μενω στο Χαιδαρι.Αυτο το διαστημα ασχολουμε με την κατασκευη ενυδρειων και γενικος με τα ψαρια και τα ενυδρεια.Εχω ενα ενυδρειο 40 λιτρα καθαρο με 2 σκαλαρια , 1 γατοψαρο , ενα γλύφτη , ενα ξιφοφορο και 2 χρυσοψαρα.Μεσα εχω και 1 ζωντανο φυτο.Τωρα που ανακαλυψα πως μπορω να φτιαξω ενυδρεια , ασχολουμε με την κατασκευη ενος ενυδρειου 100 λιτρα.Ειμαι πολλη χαρουμενος που ανακαλυψα αυτη τη σελιδα και ελπιζω να με βοηθησετε με τις αποριες μου , και κυριως με αυτες του ενυδρειου που θα φτιαξω(σε καμια βδομαδα τοι πολλη).Ευχαριστω. :thumbup::bowdown:

σχετικά με την κατασκευή ενυδρείου μπορείς να δείς και το tsamis aquarium που δείχνει βήμα βήμα πως να το φτιάξεις.

Σχετικά με τα ψάρια τα σκαλάρια και οι ξιφοφόροι είναι τροπικά γλυκού νερού και τα χρυσόψαρα κρύου νερού. Για πολύ λίγο καιρό μπορείς να τα αφήσεις έτσι μέχρι να φτιάξεις το άλλο ενυδρείο όπου μπορείες να βάλεις ψάρια γλυκού νερού και να αφήσεις τα χρυσόψαρα στο 40άρι. Καλή αρχή !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , λεγομαι Ανεστης Παπαδοπουλος και μενω στο Χαιδαρι.Αυτο το διαστημα ασχολουμε με την κατασκευη ενυδρειων και γενικος με τα ψαρια και τα ενυδρεια.Εχω ενα ενυδρειο 40 λιτρα καθαρο με 2 σκαλαρια , 1 γατοψαρο , ενα γλύφτη , ενα ξιφοφορο και 2 χρυσοψαρα.Μεσα εχω και 1 ζωντανο φυτο.Τωρα που ανακαλυψα πως μπορω να φτιαξω ενυδρεια , ασχολουμε με την κατασκευη ενος ενυδρειου 100 λιτρα.Ειμαι πολλη χαρουμενος που ανακαλυψα αυτη τη σελιδα και ελπιζω να με βοηθησετε με τις αποριες μου , και κυριως με αυτες του ενυδρειου που θα φτιαξω(σε καμια βδομαδα τοι πολλη).Ευχαριστω. ;):thumbup:

:bowdown: κι από μένα!

ΙΜΟ:

Τα σκαλάρια θέλουν ψηλό ενυδρείο...

Τα γατόψαρα (corydoras?) είναι καλό να έχουν παρέα...

Ο γλύφτης σου τι ακριβώς είναι?

Ο ξιφοφόρος είναι ζωοτόκο, τα παραπάνω όχι... Διαφορετικές παράμετροι νερού.

Ολα τα παραπάνω είναι τροπικά, τα χρυσόψαρα είναι κρύου νερού...

Και τέλος... 40 λίτρα για δύο χρυσόψαρα είναι λίγα, θα έφταναν για ένα μόνο.

Καλή υπομονή, καλό διάβασμα και... εύχομαι να βρεις γρήγορα μια λύση! :D

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις;

Το "γλύφτης" είναι πολύ γενικό και αόριστο... Ξέρεις τι είδος είναι, πόσο μεγάλο γίνεται, τι παραμέτρους χρειάζεται :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλωςηρθες και καλη συνεχεια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλοσόρισμα και από την Κύπρο.

Το κάθε χρυσόψαρο "απαιτεί" 40 λίτρα. Είναι ίσως το πιο παρεξηγημένο ψάρι μετά τους μονομάχους. Τα χρυσόψαρα μεγαλώνουν πολύ και λόγο της συνεχής δραστηριότητας τους χρειάζονται πολλά λίτρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλωστον ... :bowdown:

Καλη διαμονη ... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε χρυσόψαρο "απαιτεί" 40 λίτρα

Tο δικο μου νομιζω πως ειναι τυχερο οσο να ει ναι γιατι ενας φιλος μου εχει 1 χρυσοψαρο 13 εκ. σε μια γυαλα 3 λιτρα και το εχει 5 χρονια.Δεν ειναι ποαραξενο;

Link to comment
Share on other sites

:bowdown:

καλως ηρθες..καλο διαβασμα,και παντα να απολαμβανεις το ενυδρειο σου!!

φιλικα,Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

:bowdown: Διάβασμα πολύ διάβασμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο ΑΖ και καλη συνεχεια!! :bowdown::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...