Jump to content

Το Μίνι Ενυδρείο Μου (Nano Reef 20L.) Σχόλια Και Συμβουλές Ευπρόσδεκτα


diamos

Recommended Posts

Συγχαρητηρια και απο εμενα.

Νομιζω πως ο θερμαντηρας πρεπει να κατεβει πιο κατω, σχεδον ολος μεσα στο νερο.

Τσεκαρε την σταθμη ασφαλειας..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφη η προσπαθεια σου Διαμαντή, να το χαιρεσαι.

Υ.Γ δεν εκανες καλα που αναφερες το ειδος του καταστηματος σου, γιατι μου ξυπνας βραδιατικο το κοιμισμενο και καλα θαμενο παθος μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Διαμαντή με το κουκλί το nano σου!!!

Ένα ωραίο-στυλάτο-φθηνό φωτιστικό είναι αυτό : http://www.fish-street.com/digital_aquarium_led_lighting

Συνέχισε έτσι :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο και νοικοκυρεμένο..

Ακόμα και υπό κλίμακα κάποια πράγματα αν είναι να βγουν όμορφα, θα βγουν όμορφα, αλλά αυτό το ξέρεις ήδη λόγω επαγγελματικής ιδιότητας!

Το φωτιστικό σου τι μοντέλο/ιδιότητων είναι;

Αυτό το διάφανο με το λευκό δείκτη αριστερά επάνω στην πρώτη φωτογραφία τι είναι;

Έγινε επεξεργασία - jpavly
Link to comment
Share on other sites

Και μια σημερινή φρέσκια

attachicon.gifAqua08.jpg

Διαμαντή, το πάνω αριστερά κοράλι, τελικά δεν είναι galaxea (που σου είπαμε το μεσημέρι από την φωτό που έδειξες) αλλα goniopora

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο και νοικοκυρεμένο..

Ακόμα και υπό κλίμακα κάποια πράγματα αν είναι να βγουν όμορφα, θα βγουν όμορφα, αλλά αυτό το ξέρεις ήδη λόγω επαγγελματικής ιδιότητας!

Το φωτιστικό σου τι μοντέλο/ιδιότητων είναι;

Αυτό το διάφανο με το λευκό δείκτη αριστερά επάνω στην πρώτη φωτογραφία τι είναι;

Ευχαριστώ!

Το φωτιστικό είναι πακέτο με το ενυδρείο κι έχει 2 λάμπες 11W εκάστη (μια λευκή και μια μπλέ)

Το διάφανο είναι δείκτης αλατότητας (προφανώς όχι τοσο ακριβές όπως ενα ρεφρακτόμετρο αλλά για μια πρόχειρη μέτρηση είναι ΟΚ)

Link to comment
Share on other sites

απλό και πολύ όμορφο. βάσεις και μερικά frags ζωανθάκια για χρώμα και είσαι super!

και γω πιστεύω οτι με το leadακι της fishstreet σε αυτά τα λίτρα, θα είσαι μια χαρά και θα έχει και όμορφο οπτικά αποτέλεσμα στο κυβάκι σου.. αν θες να δώσεις και κάτι παραπάνω δε να ελαττωθεί ο εξοπλισμός στο display θα χαζεύει κόσμο το μικρό ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Επειδή η heliofungia actiniformis είναι τελικά μεγάλη και "δύσκολη" για το ενυδρείο μου, σκοπεύω να τη δώσω οπότε αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει ΠΜ

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί στις περιοχές που κινούμαι (Πειραιά - Καλλιθέα - Γλυφάδα) απ'όπου μπορώ να προμηθευτώ κανενα μικρό frag με ενα πιο "εύκολο" κοράλι λαμβάνοντας υπόψην ότι μέσα στο ενυδρείο μου έχω 2 κλόουν (και ποιό κοράλι να προτιμήσω - με φωτο αν είναι εύκολο)

Ευχαριστώ και πάλι

Διαμαντής

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο το κυβακι σου.Αν βαλεις και κανενα πολυχρωμο zoanthaki η star polyps θα ειναι φανταστικο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...