Jump to content

Μια "απολογία"


Recommended Posts

Την καλησπέρα μου σε όλη την παρέα. Ένιωσα την ανάγκη να απολογηθώ σε κάποια μέλη για κάποια πραγματάκια και άνοιξα αυτο το θεματάκι για να λύσω απορίες ή τυχόν παρεξηγήσεις. Είμαι 38 ετών και εργάζομαι σε μια ιδιάιτερα υπεύθυνη και ευαίσθητη θέση και με τους συναδέλφους μου δεν είμαστε και οι πλέον "αγαπημένοι" των συνανθρώπων μας. Έχω μια υπέροχη οικογένειά με δυο αγοράκια, δεν έχουμε οικονομική επιφάνεια και ζοριζόμαστε σε πολλά θέματα αλλα όλα αυτά δε θα με εμποδίσουν να χαρώ τη ζωή και την καθημερινότητά μου και να αντιμετωπίζω τα πάντα με χαμόγελο και χιούμορ. Έχουμε την υγεία μας και αυτο φτάνει. Το "πρόβλημα" που στο παρελθόν εντόπισαν ανθρωποι που με γνώρισαν για μικρό χρονικό διάστημα ή για μια μονο φορά και δε με ξαναείδαν, όπως και ανθρωποι μου με γνωρίζουν μέσω διαδικτύου (δηλαδή δεν εχουν δει τα μούτρα μου και δεν εχουν ακούσει τη φωνή μου), ηταν ανέκαθεν οτι αντιμετωπίζω τα πάντα με ενα ιδιαίτερο χιούμορ χωρίς αυτο βέβαια να καταδεικνύει έλλειψη σοβαρότητας εκει που πρεπει και οταν πρεπει (γι' αυτο άλλωστε είμαι ακόμα σε αυτή την θέση που με εχουν τοποθετήσει οι προιστάμενοί μου). Το αποκαλώ λοιπόν "πρόβλημα" αφου αν γνωρίσεις κάποιον για λίγο ή εφάπαξ, δεν είσαι σε θέση να γνωρίζεις τον εν γένει χαρακτήρα του, τις πραγματικές προθέσεις του κτλ. και ετσι ειναι εύκολο να τον παρεξηγήσεις. Για να μη μακρυγορώ, ίσως εδώ μέσα κάποιοι να παρεξηγήθηκαν απο πράγματα που "είπα" - έγραψα και θέλω σε αυτούς να απολογηθώ. Πρόθεσή μου, αν μη τι αλλο, δεν ηταν να διακωμωδήσω τα θέματά σας ή εσάς. Καλώς ή κακώς έχω μάθει να συμπεριφέρομαι έτσι και όσο κι αν προσπάθησα να αλλάξω μερικά πράγματα γύρω απο αυτο το θέμα, δε τα κατάφερα. Προσπαθώ να κρατηθώ πολλες φορές, δαγκώνομαι άλλες τόσες αλλα δεν αντέχω και την πετάω τη μπούρδα μου. Αν κάποιους λοιπόν σας στεναχώρησα ή σας προσέβαλλα με άστοχα "αστειάκια" (κοινώς κακό χιούμορ) ή σας εκνέυρισα, άθελά μου, σας ζητώ πραγματικά συγνώμη. Πρόθεσή μου δεν ηταν αυτό που καταλάβατε. Απο πολλούς έχω λάβει τον τίτλο του spammer του forum αλλα ούτε γι' αυτο μπορω να κανω κάτι και έχω προσπαθήσει γι' αυτο. Αυτο το αφήνω στους διαχειριστές, αν ειναι μάγκες ας μου το κόψουν....(χαχαχα, να το πάλι). Μερικα πράγματα θα τρελαθώ αν δε τα πω. Αν κάποια στιγμή με γνωρίσετε απο κοντά σε καμιά ψαροσυνάντηση, να είστε σίγουροι οτι θα αλλάξετε γνώμη αν κάποιοι είστε μπερδεμένοι με την πάρτη μου.

Ευχαριστώ και κάποιους που με αντιμετωπίζουν επίσης με χιούμορ γιατι αν ηταν άλλοι στη θέση τους θα είχαμε ντράβαλα (.....bouboulas για σένα το λέω, ξέρεις εσύ).

Η γυναικούλα μου λέει οτι ειναι παντρεμένη με έναν 15χρονο.....Τι να πει κι αυτή η κακομοίρα τότε;;;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε φίλε πλάκα μας κάνεις;;;; :lolu: Έκατσες και έγραψες όλο αυτό.....

Εγώ πάντως μια χαρά το καταλαβαίνω το χιούμορ σου. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε πλάκα μας κάνεις;;;; :lolu: Έκατσες και έγραψες όλο αυτό.....

Εγώ πάντως μια χαρά το καταλαβαίνω το χιούμορ σου. :thumbsu:

Ε, κάτι χαζομάρες μπορεί να 'χω γράψει κι εγω τελευταία και να ενόχλησα κάποιους.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από όλα αυτά αναρωτιέμαι... τι δουλειά κάνεις ; :P Ακούγεται κάτι πολύ υποχθόνιο και μυστηριώδες

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από όλα αυτά αναρωτιέμαι... τι δουλειά κάνεις ; :P Ακούγεται κάτι πολύ υποχθόνιο και μυστηριώδες

.....μανικιουρίστ!

Να σου κανω εγώ ενα νύχιιιιιι!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η δίκη μου υποκειμενική αντίληψη για τον άνθρωπο που βρίσκεται πίσω από το nickname σου είναι, ότι είσαι απότομος και πολλές φορές με εκνευρίζεις με τον γραπτό σου λόγο.

Έχω διαβάσει απαντήσεις σου όπου παίρνεις από τα μούτρα νέο χομπίστα σε φυτεμένο , που ειλικρινά με στενοχώρησες.

Όμως, το απολογητικού χαρακτήρα υπόμνημά σου δεν μου αφήνει περιθώριο για να καταλάβω ότι πρακτικά είσαι ένα πειραχτήρι που θα μονοπωλείς το ενδιαφέρον της παρέας σου με το αδιάκριτο χιούμορ σου.

Και επειδή με τέτοιους χαρακτήρες σαν το δικό σου είναι καλλίτερα να είσαι μέλος - μέρος της παρέας τους παρά απέναντί τους , σου γνωρίζω ότι από τούνδε και στο εξής θα λαμβάνουμε τα σχόλια σου ως χιουμοριστικά, αρκεί κάθε φορά που σχολιάζεις ή spammaris , τουλάχιστον στους καινούργιους, να τους υπενθυμίζεις την σημερινή κρίση προσωπικότητας σου..........

υ.γ. θα ξαναδιαβάσω κάποιες απαντήσεις σου πάλι, για να ανακαλύψω τον άλλο σου χαρακτήρα, τον σημερινό.

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

Δε θεωρώ ότι έχω πάρει απο "τα μούτρα" κανένα μέλος αφου οταν με έπιαναν κι εμένα απο τα μούτρα με ενοχλούσε. Μάλιστα έχω ανοίξει θέμα σχετικό με το πιάσιμο απο τα μούτρα των νέων μελών και χομπιστών. Υπενθυμίζω οτι στο χόμπι είμαι νεότατος. Στα φυτεμένα δε σκαμπάζω μια, ασχετα αν διατηρουσα ενα με εύκολα φυτά για λίγους μηνες, άρα δε νομίζω οτι είχα και ποτε τις ικανότητες να συμβουλέψω, ποσο μάλλον να "μαλώσω" κάποιον.....ελπίζω πραγματικά να με μπερδεύεις με κάποιον άλλο. Περισσότερο ενοχλητικός δε, πιστεύω οτι ήμουν για τον Πέτρο αλλα με αντιμετώπιζε κι εκείνος με χιούμορ και έδειχνε έτσι οτι δεν ενοχλείται. Κρίση προσωπικότητας δεν περνάω πάντως, έτσι ήμουν πάντα και έτσι θέλω να παραμείνω τελικά, το έχω φιλοσοφήσει το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε μια χαρα εισαι, ωραιοςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μην μου πεις οτι εισαι ταχυδρομος;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι πάθατε βρε όλοι με το επάγγελμα; Συνήθως οι ταχυδρόμοι δεν ειναι αρεστοί στους σκύλους Βασίλη, όχι στους ανθρώπους χαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

:

Ρε μια χαρα εισαι, ωραιοςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!! Μην μου πεις οτι εισαι ταχυδρομος;;;;;;
Γιατί ρε φιλαράκι εσύ???Μόνο οι ταχυδρομοι είστε ωραίοι???:DSent from my W910 using Tapatalk 4 Έγινε επεξεργασία - sailor247
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.......

Τι πάθατε βρε όλοι με το επάγγελμα; Συνήθως οι ταχυδρόμοι δεν ειναι αρεστοί στους σκύλους Βασίλη, όχι στους ανθρώπους χαχαχα.

Χαχαχα εκτος απο λογαριασμους δεν παμε τιποτα αλλο, ολοι κρυβονται

:

Γιατί ρε φιλαράκι εσύ???Μόνο οι ταχυδρομοι είστε ωραίοι???:DSent from my W910 using Tapatalk 4

:lolu: :lolu: Θα σε φτιαξω εσενα με τα δεματακια σου απο e-bay

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.......

 

 

 

Χαχαχα εκτος απο λογαριασμους δεν παμε τιποτα  αλλο, ολοι κρυβονται

:lolu: :lolu: Θα σε φτιαξω εσενα με τα δεματακια σου απο e-bay

ωχ!ωχ!Την πατήσαμε:D

Sent from my W910 using Tapatalk 4

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ελα το βρηκα

lucky_luke_totengraeber.jpg

Στο θεμα μας τωρα!

Εγω ελαχιστη επικοινωνια ειχα στο θεμα για το αφρικανικο μου αλλα ανθρωπους με καμενο χιουμορ τους παω!

ασε που υποκλινομαι για την υπογραφη σου!

Link to comment
Share on other sites

Ζηταω λοιπον και εγω συγνωμη που σε ΤΡΟΛΑΡΑ!!!! Χοχοχοχοχο!!! Περα απο τη πλακα απο ολα τα ποστ που εχω παρακολουθησει μια χαρα μου φαινεσαι, το πως γραφεις παντα. Περαν αυτου.... σου εκανα ενα μαλλιιιιιιι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον επειδη δεν παρακολουθω στενα το φορουμ εχω χασει επεισοδια,αλλα προσωπικα απολαμβανα παντα το χιουμορ σου το οποιο θεωρω σπουδαιο χαρακτηριστικο στη προσωπικοτητα ενος ανθρωπου και αρρηκτα συνδεδεμενο με τον δεικτη ευφυιας του.θελω να σταθω ομως σε δυο πραγματα...1)οι προισταμενοι σου εχουν περισσοτερο χιουμορ απο εσενα απο τη στιγμη που σε διορισαν σε υπευθυνη και ευαισθητη θεση2)επεσα απ τα συννεφα οταν διαβασα οτι εισαι μανικιουριστ!πως διαολο μου ειχε δημιουργηθει η εντυπωση οτι εισαι μοδιστρα και ετοιμαζομουν να ερθω με την ξαδελφη μου την Μορφουλα να μας ραψεις κατι να το φορεσουμε στο παναηρ τον δεκαπενταυγουστο!😞😞😞

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα το άνοιξα επειδή σημερα αντιλήφθηκα οτι ενόχλησα ενα μέλος με χαζοχιούμορ που έκανα προχθές και επειδή στο παρελθόν μπορει να υπήρξαν κι άλλοι, βρήκα την ευκαιρία να πω σε ελάχιστες γραμμές "ποιός είμαι". Μη παρεξηγείστε απο αυτα που γράφω. Εκείνος που θα πρεπει να παρεξηγηθεί απο τα γραφόμενά μου, θα το καταλάβει σίγουρα, θα είμαι ξεκάθαρος και απόλυτος αν και δε νομίζω να φτάσω σε τέτοιο σημείο. Ακόμα και ενας απο τους κολλητούς μου εδώ μέσα, ο Θοδωρής, μπορεί και να παρεξηγήθηκε με κάτι που έγραψα χθες (.....αν και το σχόλιό μου πήρε πολλα like μπααααχαχαχα). Για να σας φέρω ενα παράδειγμα λοιπόν, ο Θοδωρής έγραψε στο θέμα για τη συνάρτηση "Πολύ μου αρεσει που βλέπω παντού Aquazone μπλούζες." κι εγω απο κάτω του απάντησα "Αυτό ειναι το μονο σίγουρο, ποιός ξέρει τι προμήθεια πήρες.....". Με τον Θοδωρή μιλάμε στο τηλέφωνο κάποιες φορές για ενυδρειακά και μη θέματα. Θέλω να πιστεύω οτι δε παρεξηγήθηκε απο το χιούμορ μου αφου το συγκεκριμενο σχόλιο χτυπά "ευαίσθητα σημεία" του "θύματος" όπως αξιοπιστία, φερεγγυότητα, ηθική, αξιοπρέπεια κτλ. Ενας να πιστέψει αυτο που είπα, τέλος ο Θοδωρής! Καταλάβατε τι με άγχωσε και άνοιξα το θέμα; Βέβαια η αφορμή δεν ηταν ο Θοδωρής αλλα ενα άλλο μέλος. Εδω μεσα εχω κάνει φιλαράκια και θελω να είμαι μαζί τους όπως ειμαι στην παρέα μου. Εύχομαι ο φίλος να διαβάσει αυτό το θέμα.

.....rafael, στην ανάγκη και ταγεράκια φτιάχνω!

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Ενεκα η ανακγη εεε?εχεις στοματα να θρεψεις!

!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έγραψες την απολογία του Σωκράτη γιατί αγχώθηκες , εγώ μπέρδεψα το nickname σου γιατί βιάστηκα να απαντήσω ( σε πέρασα για άλλον ) από το γραφείο και γενικότερα τα κάναμε θάλασσα και είμαστε μία ωραία οικογένεια...................

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είδες λοιπόν ποσο εύκολο ειναι να την πατήσουμε; ο γραπτός λόγος δε δίνει εύκολα το περιθώριο και σε σύντομο χρόνο να δικαιολογηθούμε αν στεναχωρήσαμε τον άλλο και αυτό ειναι που παθαίνω κι εγω μερικές φορές. Δε σου κρύβω βέβαια οτι όσο κι αν ήμουν σίγουρος οτι με μπέρδεψες με άλλον, άρχισα να ψάχνω τα θέματα στα οποια έχω συμμετάσχει για αν βρω που έκανα κάτι μεμπτό και το είδες (.....τα μόνα που βρήκα ηταν τα θέματα του Πετράν αλλα και εκεί δεν ήμουν εριστικός ή "κακός"....περισσότερο "κακαλοθράυστης" θα έλεγα). Το μονο σίγουρο ειναι οτι ΜΕ ΠΡΟΘΕΣΗ δεν έχω ενοχλήσει κανέναν, δεν έχω τσαμπουκαλευτεί με κανέναν, δεν έχω στεναχωρέσει κανέναν, δε το έχω "παίξει" ειδικός ή έμπειρος, δεν την έχω "πει" σε κανέναν. Αν κάποιος εξέλαβε κάτι τέτοιο απο κάποιο σχόλιό μου, φταίω έχω με τον τροπο που το έγραψα και κανείς άλλος, απλα θα πρεπει να προσέχω λίγο περισσότερο γιατι δεν είμαστε οι ίδιοι, άλλοι σηκώνουν τη πλάκα και άλλοι όχι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Safarpn, από τις πρώτες στιγμές που ασχολήθηκα με τα φόρουμ που αφορούν ενυδρεία, μου έδωσες την εντύπωση πως ο τρόπος που γράφεις περιέχει μια δόση ειρωνείας. Ίσως πραγματικά να θες να εκφραστείς με χιούμορ, αλλά το χιούμορ με την ειρωνεία είναι αδέλφια, και στο γραπτό λόγο μπορεί πολύ εύκολα αυτά τα δύο να παρεξηγηθούν και να δώσουν λάθος εντυπώσεις.

Συμφωνώ πως σε φόρουμ που αφορούν χόμπι , η σοβαροφάνεια δεν χρειάζεται, και η παρεΐστικη διάθεση είναι ότι καλύτερο, έτσι και αλλιώς δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι και όλοι εδώ είμαστε για να ανταλλάξουμε απόψεις, να δώσουμε και να πάρουμε συμβουλές και ιδέες για να βελτιώσουμε αυτό που κάνουμε.

Όντως στη τελευταία συνομιλία που είχαμε με έκανες να αισθανθώ αμήχανα και στο τέλος να εκνευριστώ, και δεν ήταν πως η διάθεση μου τη συγκεκριμένη στιγμή ήταν σε άσχημη κατάσταση, το αντίθετο θα έλεγα, αλλά και άσχημη διάθεση να έχω , είναι αλήθεια πως όταν μπαίνω στα φόρουμ που συμμετέχω , αμέσως χαλαρώνω, και είναι και αυτός ένα από τους λόγους που το κάνω. Θεωρώ πως η παρεΐστικη διάθεση μας κάνει όλους και νιώθουμε καλύτερα, και αν υπάρχει και χιούμορ ακόμα καλύτερα, η επιφανειακή σοβαρότητα με χαλάει.

Θα έχω υπόψη μου από εδώ και πέρα πως αυτός είναι τρόπος που εκφράζεσαι, και ότι πραγματικά θες δώσεις μια πινελιά γέλιου στις απόψεις σου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τάκη και εδώ σου ζητω συγνώμη που σε έκανα να νιώσεις αμήχανα και σε εκνέυρισα. Ηταν μια απο τις φορες που έκανα ίσως άστοχο χιούμορ. Ίσως αν με γνώριζες στο φόρουμ περισσότερο καιρο να μην το ένιωθες αλλα αυτο δεν ειναι δικαιολογία για μένα να συνεχίσω να το κανω. Ποτέ δεν ειρωνευτηκα κανέναν όχι μονο εδώ αλλα και στις προσωπικές σχέσεις που διατηρώ με ανθρώπους. Ειναι ο γραπτός λόγος που δίνει αυτη την εντύπωση. Θα προσπαθήσω να είμαι πιο προσεκτικός στο μέλλον με όλους.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Safarpn

ειμαι και εγω ανθρωπος του χιουμορ και νομιζω οτι μου ειναι ευκολο να καταλαβω ποτε καποιος κανει χιουμορ ή εχει προθεση να ενοχλησει καποιον....Καθε φορα που διαβαζω καποιο θεμα και μαρεσει ανυπομονω να δω απαντηση σου γιατι εκτιμω το χιουμορ σου...Εχουν τυχει φορες που σε εχω "δει" να υπερβαλλεις καπως, και σε δικα μου θεματα, αλλα προσωπικα δεν με ενοχλει καθολου...😃Πολυ καλο εκ μερους σου που εφτιαξες αυτο το θεμα για να ζητησεις συγγνωμη και πιστευω ο "παθων" να σε συγχωρεσει...😊😊

Παρεπιπτοντως απο οταν διαβασα την υπογραφη σου μου εχει μεινει αυτη η φραση...

Link to comment
Share on other sites

Πωπω απο την απολογία περάσαμε στα γλωσσόφιλα, αμα ειναι να συνεχισετε ετσι παρακαλω τους συντονιστε να βαλουν ενα κοκκινο Χ πανω δεξα :lolu:

Οποιος δεν καταλαβαινει το χιουμορ σου να του καει το βιντεο.

Σε κανενα φορουμ, για κανενα χομπι(το οποιο το κανεις για να ξεφευγεις απο το καθημερινο @@&%#$#@)δεν αξιζει να φορτωνεις πραγματικα,μονο φιλους πρεπει να κανεις,και δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνεις με ολους, αλλα με οσους συμφωνεις και συμμετεχεις σε αυτα που γραφουν και τουμπαλιν, ουτε κοντρες ουτε ολυγκαπιος παναθαναικος, και αλλα τετοια εσπεριδοειδη........

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σίγουρο ειναι οτι ΜΕ ΠΡΟΘΕΣΗ δεν έχω ενοχλήσει κανέναν, δεν έχω τσαμπουκαλευτεί με κανέναν, δεν έχω στεναχωρέσει κανέναν, δε το έχω "παίξει" ειδικός ή έμπειρος, δεν την έχω "πει" σε κανέναν.

μην το λες! -_-

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...