Jump to content

Sos


Recommended Posts

το επιπλο φενετε καλο στην φοτο...αν εισαι σιγουρος για την κατασκευη του επιπλου τοτε απλα προσθεσε ενα κοματι πλακατ θαλασσης στο επανω μερος που θα ακουμπησει το ενυδρειο,βαψτω, και εισαι ετοιμος!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το έπιπλο είναι πολύ γερό. Στην δουλειά του πατέρα μ που το έβαψε του είπαν ελέφαντα θα βάλει πάνω. Απλά φοβάμαι που δεν εφάπτεται

Link to comment
Share on other sites

Παρε 3 ,4 χιλιοστα παχους φελο, κοψε λοριδες,2,3 ποντους φαρδος,να πατησει η βαση του ενυδρειου,και θα σου παρει τα μποσικα

Link to comment
Share on other sites

Θελεις κατι μαλακο,για να παρει το πετσικαριμα της βασης.Οποτε αν βαλεις κατι σκληρο θα ειναι το ιδιο,αν βαλεις φελιζολ,θα δωσεις πολυ υψος,και αυτα πατανε μονο στην ακρη,και οχι ολη η βαση.Γιαυτο σου προτεινω φελο,η δερμα,η σκληρο και λεπτο λατιχο,κτλ.

Το [ετσικαρισμα σου ειναι πολυ λιγο,και αυτα τα υλικα ,θα το αφαιρεσουν ,διχως να σου προσθετουν υψος

Link to comment
Share on other sites

Δλδ άμα βάλω κάποιο λάστιχο δεν θα έχω πρόβλημα... Πάντως με έχει πιάσει ένας φόβος που σκέφτομαι να πάρω κάποια χρήματα δανεικά κ να πάω να πάρω μια βάση

Link to comment
Share on other sites

Μην πανικοβαλεσε και μην χρεωθεις για να παρεις βαση (μπορει και αυτη να σου βγει πετσικαρισμενη).... κανε οτι σου λενε τα παιδια, ειναι ελαχιστο το κενο.

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε φελιζολ, το dow που λέμε, υπάρχει και σε 3 εκατοστα πάχος. Δεν επιτρέπεται να βάλει τέτοιο ανάμεσα στη βάση και το ενυδρείο του;

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω μια εμπειρια μου μιας που ειμαι κατοχος juwel?

Στο δικο μου,απο κατω εχω βαλει ενα στρωμα απο ψιλο υλικο σαν αφρολεξ,σαν τα υποστρωματα που ειναι για camping αλλα λιγο πιο ψιλο.Το ειχα παρει απο πετσοπ και το εχω ετσι πανω απο 7 χρονια..το ενυδρειο μου δεν εχει παθει τιποτα και το εχω και Αφρικανικο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το στρώμα όμως θα με βοηθήσεις στο πετσικαρισμα κ ντάξει μέσα εννοείται πως θα μπει κ Dow για προστασία

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το στρώμα όμως θα με βοηθήσεις στο πετσικαρισμα κ ντάξει μέσα εννοείται πως θα μπει κ Dow για προστασία

Συγνωμη αλλα δεν καταλαβα τι θες να πεις..

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιο ελάχιστο κενό ανάμεσα στην βάση κ το ενυδρείο μπροστά με αυτό το στρώμα θα έρθει στα ίσα η πάλι θα έχω

Link to comment
Share on other sites

Λογικα μ αυτο το στρωματακι,θα παταει ολο το ενυδρειο παντου.Φανταζομαι τουλαχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Η juwel λέει ότι δεν επιτρέπεται

Το επιβεβαιωσες αυτό ; Εγώ μιλάω για την αλλη γερμανική εταιρεία την eheim. :)

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω μια εμπειρια μου μιας που ειμαι κατοχος juwel?

Στο δικο μου,απο κατω εχω βαλει ενα στρωμα απο ψιλο υλικο σαν αφρολεξ,σαν τα υποστρωματα που ειναι για camping αλλα λιγο πιο ψιλο.Το ειχα παρει απο πετσοπ και το εχω ετσι πανω απο 7 χρονια..το ενυδρειο μου δεν εχει παθει τιποτα και το εχω και Αφρικανικο.

Κώστα είναι με περίβλημα ή σκέτο γυαλί ;

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι η γωνία που ζήτησα στις φώτο :(

Εμένα πάντως κάτι δεν με πείθει οτι έχει πρόβλημα το έπιπλο. . .

Το κάτω τελάρο του ενυδρείου είναι κολλημένο ή βγαίνει??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...