Jump to content

Αγορά Stc-1000


Recommended Posts

Έπρεπε να τα είχαν τραβήξει νομίζω. Ποιά αγγελία;

Τα μεταφορικά είναι δωρεάν;Γιατί ψάχνω και εγώ πωλητή για να παραγγείλω και μάλλον θα πάρω αυτόν με 99.3% positive feedback.

Link to comment
Share on other sites

και εγω τον ιδιο πηρα αλλα απο αλλο πωλητη,το e bay εχει στειλει mail αποστολης ,απλα δεν εχουν τραβηχτει ακομη τα λεφτα ,γνωριζει κανεις αλλος τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι αυτός με τα 2 ρελέ για θέρμανση και ψύξη για να μην κάνεις αλκαπονιές κάθε αλλαγή εποχής και επίσης κοίτα να έχει πλαστικά αισθητήρα (NTC).

Link to comment
Share on other sites

αυτος εδω ειναι http://www.ebay.com/itm/371032589595 πιστευω ειναι κομπλε

απο αυτα π ειδα εχει τραβηξει λεφτα η pay pal αλλα δεν μ εχει στειλει μαιλ η τραπεζα θα παω αυριο να δω αν πηραν

Link to comment
Share on other sites

 

Sensor: NTC sensor (1PC)

Relay contact capacity: Cool 10A/250VAC;Heat 10A/250VAC

Μια χαρά είσαι...

Link to comment
Share on other sites

capture10.jpg

Έτοιμος και εγώ.Απ' τον ίδιο πωλητή το πήρα, είναι περίπου 2 ευρώ φθηνότερος απ' τον άλλο  :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις να προτεινει ανεμηστηρακια που να πιανουν στα πλαγια του ενυδρειου για να τρυπαω καπακι και.μπαινω σε τετοια διαδικασια ...? εχω δει μερικα αλλα αν εχει παρει καποιος κατι καλο ας το προτεινει...

Link to comment
Share on other sites

με επιασαν κοτσο ...χαχαχα

 

Όχι βρε, απ' τον ίδιο πωλητή που το πήρες και εσύ εννοώ ότι το πήρα και εγώ.Ο άλλος που είχα βάλει πιο πριν ήταν κατά 2 ευρώ ακριβότερος :)

Έγινε επεξεργασία - AgMa
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ηρθε ο δικος μ πολυ νωριτερα απο την αρχη της προθεσμιας μπορω να πω..τωρα περιμενω και τα ανεμιστηρακια για να κανω τις πατεντες ...

η συνδεσμολογια πρεπει να γινει με γεφυρωσεις μονο ?

πανω στο βιβλιο οδηγιων δειχνει χωρις γεφυρωσεις ....

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Τι ανεμιστηράκια πήρες τελικά;

Link to comment
Share on other sites

@almuros αν τα συνδέσεις χωρίς γέφυρες θα χρειαστεί να δώσεις τάση ξεχωριστά στην κάθε συσκευή.

Με τις γέφυρες παίρνουν όλα ρευμα από τον κοντρόλερ.

Link to comment
Share on other sites

οποτε το πιο ευκολο ειναι με γεφυρες ... ωραια , ασχετο αλλα ειναι no name stc -1000

στην.επιλογη sensor αν δεις εχει ενα σχηματακι ...θα συνδεθει κανονικα δεν χρειαζεται κατι διαφορερικο.

Link to comment
Share on other sites

Κράτα μακριά του τις μπανάνες και προχώρα. :bleh:

 

Στις 3-4 σου δείχνει τον αισθητήρα τίποτα άλλο. . .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει πουθενά να αναφερονται σαν προβληματικοί :)

Αυτούς έχω και εγώ άλλωστε και δεν μου έχουν παρουσιάσει κάτι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε, απ' τον ίδιο πωλητή που το πήρες και εσύ εννοώ ότι το πήρα και εγώ.Ο άλλος που είχα βάλει πιο πριν ήταν κατά 2 ευρώ ακριβότερος :)

 

Αν δεν το κανεις με τη συνδεσμολογια του υπομνηματος, δεν θα δουλεψει.

 

ΥΓ το μονο που χρειαζεται ειναι αλλαγη του αισθητηρα καθε 1-2 χρονια, γιατι καποια στιγμη θα δειχνει τρελλες τιμες και θα αναβοσβηνει οπου ναναι.

Σε 2 το εχω παθει.

Ευτυχως το ενα (που εδειχνει 4 βαθμους πιο χαμηλα) σταματησε απο το θερμοστατη του θερμαντηρα που δεν το ειχα ρυθμισει πολυ πιο ψηλα, και το αλλο το ειδα μονος μου εγκαιρα, να δειχνει ξαφνικα απο τη μια μερα στην αλλη, 60C.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το κανεις με τη συνδεσμολογια του υπομνηματος, δεν θα δουλεψει.

 

ΥΓ το μονο που χρειαζεται ειναι αλλαγη του αισθητηρα καθε 1-2 χρονια, γιατι καποια στιγμη θα δειχνει τρελλες τιμες και θα αναβοσβηνει οπου ναναι.

Σε 2 το εχω παθει.

Ευτυχως το ενα (που εδειχνει 4 βαθμους πιο χαμηλα) σταματησε απο το θερμοστατη του θερμαντηρα που δεν το ειχα ρυθμισει πολυ πιο ψηλα, και το αλλο το ειδα μονος μου εγκαιρα, να δειχνει ξαφνικα απο τη μια μερα στην αλλη, 60C.

 

Οποτε ειναι καλο να εχουμε τον θερμαντηρα οριακα στη μεγιστη θερμοκρασια που θελουμε πχ.28 αν τα ψαρια μας θελουν 24-28 και αν χαλασει να μην βρασουμε το ενυδρειο.Πολυ χρησιμο να το γνωριζουμε αυτο jimi γιατι και εχω μεχρι τωρα ηξερα οτι τον θερμαντηρα τον βαζουν τερμα.

Έγινε επεξεργασία - argy1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα τον θερμαντήρα να τον έχετε πάντα στη μέγιστη τιμή που μπορεί να πάει στο ενυδρείο σαν δικλίδα ασφαλείας... Μπορεί να βγει ο αισθητήρας από το νερό και πάλι να το βράσει... Καλό θα ήταν να υπήρχε και στην ψύξη μία δεύτερη ασφάλεια αλλά δύσκολο.

 

Εγώ τον έχω τον θερμαντήρα στους 28οC μετρημένο με θερμόμετρο ηλεκτρονικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

 Έχει αγοράσει κανένας από αυτόν τον πωλητή εδώ http://www.ebay.com/itm/90-250V-10A-Digital-Temperature-Controller-50-110-f-Sensor-Thermostat-Control-/291045169194? Του έστειλα μήνυμα αν μπορεί να βάλει πλαστικό sensor. Αναμένω απάντηση για να γίνει η παραγγελία...κ μετά μελέτη για την συνδεσμολογία...

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κανει ο συγκεκριμενος κοντρολερ.

Δεν θα μπορεις να ελεγχεις ταυτοχρονα ψυξη-θερμανση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...