Jump to content

Νεος Με Ενυδρειο 150 Λιτρα


Recommended Posts

Το σεβερουμ ο γωφαγος και τα σκαλαρια..... πρεπει να αφησω ενα ειδος κιχλιδας δηδ αλλιως φαπες ; μα εβαλα αλλα 3 σκαλαρια και εγιναν 5 και τα 2 παλια που εχω τωρα τους ριχνανε ανελεητες κλωτσιες και τα πηγα πισω !!! επρεπε να τους δωσω χρονο ;

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι; Αφού λες ότι δεν έχεις πρόβλημα να πάρεις 400+ ενυδρείο όποτε χρειαστεί:

1. γιατί δεν το παίρνεις από τώρα;

2. γιατί περιμένεις να σου εμφανιστούν τα προβλήματα για να το πάρεις και γενικά για να φτιάξεις την ψαροσύνθεσή σου;

3. πότε πιστεύεις ότι θα χρειαστεί να πας στο μεγάλο ενυδρείο;

4. τα ψάρια που κινδυνεύουν να πάθουν νανισμό πως θα καταλάβεις ότι είναι μικρά και όχι ότι έπαθαν νανισμό;

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πριν 2 μηνες πηρα το 150 λιτρα με βαση 450 ευρουλακια και δεν ηξερα τοτε οτι μου αρεσουν τα ψαρια που γινονται μεγαλα και τα ψαρακια ειναι ολα μικρα....περα απο τον silver shark 7 ποντους τα αλλα ειναι απο 3 εως 5 το πολυ !!! Προς το παρον μεσα στα 150 λιτρα φενονται μινιατουρακια :) Aρα μπορω να καταλαβω ποτε πρεπει να το αλλαξω....Εχω χρονο να το χαρω λιγο και να μην τα βαλω απο τωρα με τον εαυτο μου που εχασα 450 ευρω και δεν πηρα μεγαλυτερο :) Σε καλυψα ; :P οι βλακιες πληρωνονται το ξερωωωω :(

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί σκας με τα ψάρια σου; Απόλαυσέ το! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες το φυλλο των ψαριων δεν φαινεται μεχρι να μεγαλωσουν η μεχρι να ζευγαρωσουν. Οποτε δεν εχεις και επιλογη αν θα βαλεις αρσενικα η θηλυκα.

Οι κιχλιδες εν γενει ειναι τσαμπουκαδες. Οσο περισσοτερα ειδη εχεις μαζι τοσο πιο δυσκολα τα πραγματα.

Φυσικα και τα αλλα σκαλαρια ηθελαν τον χρονο τους.

Τα ψαρια μπορει να φαινονται τωρα μινιατουρακια αλλα συντομα θα γινουν θηριακια.

Έγινε επεξεργασία - Sturm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...