Jump to content

Χρηση Ελαφροπετρας Σε Εξωτερικο Φιλτρο;


gfdimopo

Recommended Posts

Καλημερα παιδια!

Στο γλυκο ενυδρειο πολυ χρησιμοποιουν ελαφροπετρα αντι για βιολογικο υλικο!

Στο θαλασσινο μιας και εχω ενα 2217 κ καθετε μονο με τον αντιφωσφορο κ τον σνθρακα θα μπορουσα να του βαλω ελαφροπετρα για εξτα βιολογικο υλικο;

Link to comment
Share on other sites

O ζωντανος βραχος αναλαμβανει την βιολογια στο θαλασσινο, νομιζω δεν σου χρειαζεται

Τον ανθρακα και τον αντιφωσφωρο μπορεισ να τα βαλεις σε ενα μικρο εσωτερικο φιλτρακι

Σαμπ εχεις;;

Οσον αφορα την ερωτηση σου πιστευω οτι κανει η ελαφροπετρα οπως και τα υπολοιπα βιολογικα υλικα σε θαλασσινο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αδελφε και εγω ειχα βαλει στο δικο μου εξωτερικο φιλτρο ελαφροπετρα και δεν ειχα κανενα προβλημα ειναι και αυτο βιολογικο υλικο οπως σου ειπε και ο βασιλης

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις sump το εξωτερικό φίλτρο σου δινει αρκετή βοηθεια. Δεν υποκαθιστά το airpump αλλα σου λύνει καπως τα χερια. Δεν χρειάζεται να βαλεις βιολογικό υλικο, άνετα ομως μπορει αυτο το φίλτρο να ειναι το χημικό σου και μηχανικό σου φιλτράρισμα. Άνθρακας, αντιφωσφωρος και ενυδρειακο βαμβάκι, οχι ασχημα θα ελεγα :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις! Σκέφτομαι να βάλω ελαφρόπετρα για να έχω περισσότερο βιολογικό υλικό!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...