Jump to content

Λιγες Πληροφοριες Για 2-3 Ψαρακια.....


Recommended Posts

Καλησπερα και καλο ΣΚ σε ολους.θα ηθελα μερικες πληροφοριες για Geophagus balzani ( τι μεγεθος παει αυτο; ) , Pangasius το οποιο γινεται 20 εκ μονο και οχι το θηρειο....δεν ξερω τι ρατσα του σας βαζω φωτο(οχι καθαρη γτ δε σταματα λεπτο) και severum gold. Και μια ερωτησουλα ακομη,οι ριζες (ξυλα) κανενα κολπακι να μεινουν στο βυθο εκτος απο το μια βδομαδα σε λεκανη με νερο ; ευχαριστω πολυ

post-60391-0-98848900-1422103520_thumb.jpg

post-60391-0-05507700-1422103524_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Tzoban
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω για το παγκασιους..δεν υπαρχει καποιο που να μη γινετε θηριο..αυτα τα ψαρια δεν κανουν για ενυδρειο.Κοιτα εδω http://www.aquazone.gr/forums/topic/36895-pangasius-hypophthalmus-sauvage-1878/#entry323423

Και για τον γεωφαγο εδω http://www.seriouslyfish.com/species/gymnogeophagus-balzanii/

Link to comment
Share on other sites

Πηγες και πηρες καινουρια ψαρια;

Και το severum μεγαλωνει!

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο σκαλαρια μου εχουν κανει ζευγαρι ( πηγα τους πηρα αλλα 3,πεφτανε φαπες και τα γυρισα πισω και αφησα το ζευγαρι παλι μονο) Το ενυδρειο μου ειναι 1,00Χ50Χ40 ) Γυρισα πισω το black chost ,τα τιγρακια,τα ζεβρακια τα 3 γκουραμι δεν εβρισκα θηλυκα και βαρεθηκα να τα πηγαινωφερνω στο pet συν οτι πλακωνοντουσαν και με τα αλλα ψαρια.Και εδωσα πισω και τον γλυφτη( δεν μου αρεσει καθολου).Αυτο που ξερω ειναι οτι μου αρεσουν τα μεγαλα ψαρια αρα πρεπει να κοιταω ενα 300-400 ενυδρειο σε λιγο καιρο.Τωρα εχω μεσα 2 clown , 3 yoyo , 1 γατοψαρο silver shark ,1 γατοψαρο red tail black shark , 2 σκαλαρια , 1 cherry barb ,1 γεωφαγο balzanii , 1 gold severum και δυστηχως τα 2 ballon molly δεν μου κανει ακομα καρδια να δωσω τα μπαλονακια αυτα :( To gold severum ( ξερω ημιαγριο) εχει το πανω χερι στο ενυδρειο και εχει στο ματι ειδικα το γεωφαγο....Και το παγκασιους που αν ειναι ετσι εφυγε και αυτος.Απλα ειδα αλλα παγκασιους εκει μεσα σε αλλα ενυδρεια και μου λεει οτι αυτος παει ως 20 εκ. Δεν υπαρχει mini ; :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...