Jump to content

Άλλη Μία Φορά !!!


JDP

Recommended Posts

Μετά από σχεδόν 5 χρόνια απουσίας από τον χώρο του Aquazone και 2 χρόνια χωρίς ενυδρείο πήρα την απόφαση να επιστρέψω σιγά σιγά σε κάτι που τόσο πολύ αγάπησα και θα αγαπώ για πάντα.

Επιστροφή λοιπόν σιγά, σιγά στα ενυδρεία και στο AZ.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δέν υπάρχουν λόγια...δέν ξέρω τί να γράψω....το καλώς ήρθες είναι πολύ λίγο για έναν από τους 5 ανθρώπους που ξεκίνησαν το Aquazone....

Προσωπικά σου οφείλω μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ συγνώμη - γιαυτό και το γράφω δημόσια που δέν κράτησα επαφή από τότε που έφυγες για κύπρο....

Τόσα ξενύχτια τόσοι αγώνες.....τί να πρωτοθυμηθώ....και όλα αυτά για αυτό το ρημάδι το site.... :)

Τα χαιρετίσματα μου στην Φ. και στα παιδιά....

Τα υπόλοιπα 'κατ οίκον'.... ;)

Άσχετο, αλλά τώρα που ήρθες και εσύ, έχει γυρίσει και ο Μάριος...ξέρετε ποιός λείπει....????

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ρε Μήτσο. Δεν υπάρχει κανένα θέμα φίλε και θα μιλήσουμε να τα πούμε και από τηλ. αυτά don't worry.

Πολλά αλλαξανα σε αυτα τα 5 χρόνια στην ζωή μου. Μάλιστα η ζωή μου άλλαξε από το 2008 όπως θα θυμάσε και είναι κάτι για το οποίο προσωπικά πάντα πίστευα ότι και το ΑΖ ευθυνόταν για αυτό που μου συνέβη. Όμως τα χρόνια περνάνε και μεγαλόνωντας βλέπουμε και εμείς τα πράγματα διαφορετικά. Ησουν από τα άτομα που ήταν δίπλα μου εκείνες τις δύσκολες ώρες και δεν θα το ξεχάσω ποτέ.

Όμως ας αφήσουμε το παρελθόν στο πλάι ;)

Ολα αυτά τα χρόνια αν και δεν έγραφα διάβαζα το φόρουμ.

Επέστρεψα στα ενυδρεία όταν γυρνόντας από ένα παιδικό πάρτι τα παιδία μου πριν 8 μήνες τους έδωσαν για δώρο 2 χρυσόψαρα comet σε γύαλα. Όπως καταλαβαίνετε η γυάλα αντικαταστάθηκε το έπομενο πρωινό από ένα μικρό ενυδρείο 60άρι όπου και ζούν μέχρι σήμερα. Συγκάτοικοι 2 cory sterbai, 1 yoyo loach και ένας μικρός plecostomus που ήταν κάπου μελλοθάνατος και τον ανέστησα.

Χάρηκα πολύ με την επιστροφή του Μάριου και μάλιστα βλέπωντας τις φωτογραφίες που ανέβασε θυμήθηκα στιγμές που είχαμε περάσει κάποτε οι 5 μας σε εκείνο το σπίτι (αν διέκρινα καλά είναι το ίδιο) και χάρηκα που είδα να ξανα-reefάρει ο Μάριος αν και νομίζω ότι σύντομα τα λίτρα του θα του φανούν πολύ λίγα και θα φτιάξει κάποια πισίνα ;)

Όσο για το 5ο μέλος .... αυτό να δω να επιστρέφει με την σύζυγο μαζί και κλείσαμε ;)

Τέσπα. Εδώ λοιπόν και πάλι και θα τα λέμε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γιάνναρε καλός ήρθες πίσω στις ρίζες αδερφέ....

Όσα χρόνια και αν περάσουν κάποια πράγματα και η αγάπη μας για αυτά μένουν πάντα στην καρδιά μας και στην σκέψη μας..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον, εγω δεν ξερω τιποτα, περαστικός ειμαι, ειδα φως και μπήκα! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε εσας του ιδρυτες σας χρωσταμε ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για ολο αυτο εδω,που μπορουμε να μπουμε να χαλαρώσουμε και να μαθουμε 5 πραγματα.Να ειστε καλα εσεις και οι οικογένειες σας... :bow:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν γνωριζω κανενα...διακρινω μια ομορφη σχεση και με συγκινει...ευχομαι να ειστε παντα ετσι :bigemo_harabe_net-143: αγαπημενοι!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ήταν 29 Ιουλίου 2005 και η ώρα ήταν 22:14 στο σπίτι του Husky_Jim όταν έγινε το πρώτο επίσημο post.

To Aquazone φτιάχτηκε από 5 χομπίστες και έγινε για να υπηρετήσει το χόμπι. Ασχετα τι κάναμε μερικοί από εμάς ο Θανάσης (ΤΑΝ) και ο Δημήτρης (Husky_Jim) ήταν αυτοί που το κράτησαν ζωντανό μαζί φυσικά με όλους εσάς που αγαπάτε το χόμπι. Το ευχαριστώ λοιπόν είναι σε εσάς αφού εσείς κάνατε το ΑΖ αυτό που είναι σήμερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς επέστρεψες στο δημιούργημα σου ( κ δικό σου...)

Είσαι το πρώτο άτομο που μίλησα στην 1η συνάντησα του ΑΖ κάποια χρόνια πρίν πλέον,κάποιους βέβαια τους γνώριζα κ πριν το ΑΖ.

Ελπίζω η ζωή σου να πηγαίνει προς το καλύτερο κ σύντομα να φτιάξεις 2-3 σωστά ενυδρεία για τα ψάρια σου :P:D

Καλως ήλθες κ πάλι :)

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με μεγαλη χαρα βλεπω ( ιδρυτες και παλαια μελη ) να ειναι ξανα παλι μαζι μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλά σας λόγια. Δημήτρη φυσικά και σε θυμάμαι. Θα τα λέμε από εδώ σίγουρα και ποιός ξέρει ίσως κάποια στιγμή καταφέρω να παρευρεθώ και σε κάποια συνάντηση όταν θα έρθω Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Νταξει, νομίζω κλείσαμε :D :D .... απο τα πρώτα άτομα που διαβαζα εδώ μέσα. Kαλή επάνοδο με πολλά λίτρα!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...