Jump to content

Αρσενικο Θηλυκο Ballon Molly Τσακωμοι !!!


Recommended Posts

Τα εχω μαζι 3 μηνες τα πηγαιναν τελεια και τωρα 2 μερες το θηλυκο χτυπαει συνεχεια το αρσενικο η το αναποδο δεν ξερω.....Αυτο που τις τρωει εχει μεγαλο πτερυγιο και του κρεμεται κατι απο κατω :))))) χωρις πλακα :P Opote λεω πως αυτο ειναι το αρσενικο. ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω μαζι 3 μηνες τα πηγαιναν τελεια και τωρα 2 μερες το θηλυκο χτυπαει συνεχεια το αρσενικο η το αναποδο δεν ξερω.....Αυτο που τις τρωει εχει μεγαλο πτερυγιο και του κρεμεται κατι απο κατω :))))) χωρις πλακα :P Opote λεω πως αυτο ειναι το αρσενικο. ευχαριστω !!!

Στην φωτο φενονται τα χτυπηματα που εχει σαν να εχει ξεφλουδισει !!!

post-60391-0-51285900-1422284459_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι ανοίγεις θέμα μία με τσακωμούς, άλλο θέμα με ικ σε ψάρι, και αν θυμάμαι καλά από προηγούμενά θέματά σου έχεις ένα ενυδρείο με ψάρια ακατάλληλα και ασύμβατα. Αντί να ανοίγεις εκατό θέματα ξεχωριστά, θα σου πρότεινα να τα αναφέρεις όλα στο αρχικό σου θέμα για να μην χρειάζεται να σου κάνουμε τις ίδιες ερωτήσεις ξανά και ξανά και να έχουμε μία πλήρη εικόνα. :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εαν το βαλω εκει δεν θα απαντησει κανεις περα απο εσας τους 3-4 που εχετε μπει στο θεμα....την ψαροσυνθεση την αλλαξα αλλα δεν το ειδες...Δεν κααλαωαινς πως λειτουργει αυτο το forum....οσο για την αρρωστια το ποσταρα εκει που πρεπει στις αρρωστιες.Εαν ειναι σε ενα μονιμο ποστ να γραφς οτι θελω μονιμα τοτε δεν υπαρχει λογος το forum να εχει κατηγοριες

Link to comment
Share on other sites

φενεται σαν να φωναζω στο προηγουμενο μηνυμα .....καλλιροη δεν ειναι ετσι σιγουρα :) Μηπως μπορεις να με βοηθησεις βλεποντας τις φωτο του silver shark ; Μου φενεται θα αφησω μεσα μονο το clown ta yoyo και τα σκαλαρια το severum και το γεωφαγο και τιποτα αλλο.....Kαι παλι ευχαριστω για την υπομονη σας

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σου θύμωσα και δε σου μιλάω. :P

Από τη μία έχεις δίκιο, από την άλλη όμως αν άνοιξες θέμα με ασθένειες δε χρειάζεται να ανοίγεις και εδώ. Γιατί, το πρώτο που θα σου πει κάποιος είναι να συμπληρώσεις την φόρμα διάγνωσης ασθένειας ώστε να έχει μία πλήρη εικόνα για το ενυδρείο σου. Άσε που με τα εκατό θέματα κάποιοι, όπως εγώ, δεν τα διαβάζουν όλα. Δεν πειράζει, ούτως ή άλλως δεν ξέρω να σου πω τι να κάνεις με τα ψάρια σου, εγώ ξέρω από χρυσόψαρα, άντε και μονομάχο που έχω. Το ότι δεν παίρνεις απαντήσεις μπορεί να σημαίνει ότι κάποιος δεν ξέρει να σου πει ή δεν είναι σίγουρος ή δεν έχει δει ακόμα το θέμα σου. Κάνε υπομονή και κάποιος θα σου απαντήσει.

Περαστικά στα ψαράκια σου!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος πως ειναι αρσενικο και θηλυκο;

Link to comment
Share on other sites

Kαι παλι σε ευχαριστω πολυ καλλιροη :) Για το μονο που ειμαι σιγουρος ειναι για το οτι το ενα ειναι αρσενικο και το αλλο θηλυκο....και ξαφνικα σημερα εχει αυτο το σημαδι και βλεπω το αλλο ballon να το κηνυγα οπου το δει και να το τσιμπαει.Sturm εαν μπορεις ριξε και μια ματια στις φωτο με τον silver shark....εχω την εντυπωση οτι μου την εφερε στο ενυδρειο το pangasius εαν ειναι αυτη η ασθενεια......αυτο ειχε 2 ασπρες κουκιδες και τωρα που το ξαναειδα το pangasious εχει και μια τρυπα στην μυτη του σαν πληγη....εχθες δεν την ειχε.Και μια μονο απρη κουκιδα αυτος πλεον.Καλα ολα αυτα σε μια μερα;;;;;; απο την μερα που το πηρα απο το pet shop της ειχε το pangasious....απλα δεν ηξερα για την ασθενεια και δεν φενοταν τοσο(2-3 κουκιδες).σταδιακα ανεβαζω την θερμοκρασια σε 12 ωρες να παει 30 βαθμους....για να ειμαι λιγο καλυμενος ;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν οντως ειναι αρσενικο και θηλυκο και τσακωνονται, δεν μπορεις να κανεις και πολλα εκτος απο το να τα χωρισεις, αν δεις οτι τα πραγματα ειναι σκουρα.

Το ψαρι επειδη δεν φαινετα;ι καλα, πως ειναι;

Ποιο θεμα λες με το σιλβερ σαρκ;

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

αν μπορεσεις και δεις την φωτο λιγο καλυτερα η πλευρα που βλεπεις εχει φυγει το δερμα του....σαν το σκυλι που ξυνεται και σεχει ψιλους και λειπουν τριχες....δεν ξερω πως αλλιως να στο περιγραψω....για το silver σου βαζω το λινκ που εχω ποσταρει....http://www.aquazone.gr/forums/topic/99160-ich-oaa-silver-shark-c-ie-;/

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...