Jump to content

Καινούργια Αρχη!


Recommended Posts

όχι δεν λέω σε εσένα rastarfarian.Εγω το ενυδρείο μου το πήρα μεταχιρησμένο και το έπληνα με σαπούνι.Τώρα τι κάνω??

Τον σταυρο σου..

Ποιος σου ειπε να το πλυνεις με σαπουνι?

Εβαλες μετα ανθρακα?

Ομως εδω ειναι το θεμα του φιλου και δεν ειναι σωστο να το χαλαμε,αν θες ανοιξε ενα δικο σου θεμα αν πιστευεις οτι εχει παει κατι λαθος..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην δεν ξερω πως βγηκε το συμπερασμα οτι τα ψαρια σου πεθαναν απο αυτο που γραφεις..ποιος εκανε την διαγνωση και πως?

Για ποιο λογο να χρησιμοποιησεις ενα φαρμακο πανω στο υποστρωμα?

Μηπως εφταιγε κατι αλλο και πεθαιναν τα ψαρια σου?Αστρωτο ενυδρειο πχ?

Κακως που πηρες ψαρια απο ενυδρειο που ειχε και ψωφια μεσα.

Ειπα τα συμπτωματα στον πωλητη τα οποια ηταν φουσκωμενη κοιλια και ασπρη,διαφανα περιτοματα,παραληση της ουρας δλδ κολυμπουσε μονο με τα μπροστα πτεριγια και μετα οληκη παραλυση εβλεπα μονο να κουναει βραγχυα και μετα θανατος.Οι μετρησεις ολες κυριλε και τα αλλα στην τρελη χαρα,μετα απο λιγο τσουπ αλλο μετα ιδια συμπτωματα.το baktopur ειναι αντιβιοτικο οποτε μην σκοτωνε τυχον ασθενιες που "κοιμουνται" στο υποστρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Και παλι δεν ειμαι σιγουρος οτι εγινε σωστη διαγνωση επειδη του ειπες τα συμπτωματα..

Εγω ξαναλεω,οτι δεν εριχνα τετοια πραγματα στο υποστρωμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και παλι δεν ειμαι σιγουρος οτι εγινε σωστη διαγνωση επειδη του ειπες τα συμπτωματα..

Εγω ξαναλεω,οτι δεν εριχνα τετοια πραγματα στο υποστρωμα.

Ενταξει οποτε ξεπλενω καλα και βαζω φιλτρο με ανθρακα για 4 μερες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πως θα εχεις τοσο εντονο προβλημα με εναν μονομαχο μεσα και ενα φιλτρο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πως θα εχεις τοσο εντονο προβλημα με εναν μονομαχο μεσα και ενα φιλτρο!

Μιλαει για 2 μονομαχους για αρχη και με ενα φιλτρο και σε ενυδρειο με χωρισμα και μικρες τρυπες.Πως θα κυκλοφωρει το νερο απο το ενα ενυδρειο στο αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να κανει καποιου τυπου DIY build να χωρισει το intake και το outtake σε δυο σωληνες το καθενα με κανενα μεγαλο T-valve, να βαλει ενα απτο καθενα σε καθε μερια, αφου δεν εχουν πολυ βιομαζα αυτα που θελει να βαλει μεσα και ουτε χρειαζονται πολυ ροη

Link to comment
Share on other sites

εκει μετα μιλας ουσιαστικα για δυο διαφορετικους χωρους που φιλτραρονται απο το ιδιο κεντρικο φιλτρο αλλα η κυκλοφορια παλι χωρισμενη ειναι. Ειναι σαν διδυμα με δυο αμνιακους σακους και εναν πλακουντα (σορρυ γραφαμε βιολογια)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να κυκλοφορησει ανετα το νερο με spray bar το οποιο θα ειναι απο την μια μερια μεχρι την αλλη και η εισαγωγη να μπει στον λιγοτερο ρυπογονο οργανισμο!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα η αληθεια ειναι οτι αυτο που πας να κανεις ειναι πολυπλοκο! Απο τον λιγοτερο ρυπογονο θα παιρνει νερο για να τον βγαζει στον περισσοτερο ρυπογονο ωστε αυτος να εχει καθαρο νερο! Ασε που ο λιγοτερο ρυπογονος δεν χρειαζεται και τοσο πολυ την φιλτρανση! Οχι οτι δεν την χρειαζεται καθολου!

Βεβαια θα μου πεις απο τον ρυπογονο δεν θα τραβαει τιποτα το νερο;

Θα πρεπει να εισαι απικο και να το προσεχεις!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Και μολις το ενα αρρωστησει,θα παθει το ιδιο και το αλλο..αυτο δεν το σκεφτικατε..

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Και μολις το ενα αρρωστησει,θα παθει το ιδιο και το αλλο..αυτο δεν το σκεφτικατε..

Σωστο κι αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Και μολις το ενα αρρωστησει,θα παθει το ιδιο και το αλλο..αυτο δεν το σκεφτικατε..

Αυτο γινεται και με τα ψαρια που ειναι στο ιδιο ενυδρειο ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...