Jump to content

Καλησπέρα Και Από Εμένα


johnnix

Recommended Posts

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας.

Με την σειρά μου να σας παρουσιάσω το δίκο μου νανοενυδρείο. Είναι ένα 20λιτρο Aquael, το οποίο φιλοξενεί 6 σαλιγκάρια Zebra Nerite και 7 γαριδούλες Red Cherry. Έχω ένα εξωτερικό φίλτρο της Aquael, Minikani 80 στο οποίο έχω σφουγγάρι, υαλοβάμβακα και βιολογικό υλικό. Υπάρχει αντίσταση 10W η οποία είναι συνδεδεμένη σε πρίζα με ηλεκτρονικό θερμόμετρο (σεταρισμένο στους 24 βαθμούς). Υπόστρωμα έχω το Flourite Black Sand της Seachem, υπάρχει ένα ξύλο και 2-3 πέτρες. Από φυτά έχω ανούμπιες, moss, βαλισνέρια και εχινόδορο όζελοτ (για τα 3 πρώτα μη με ρωτήσετε υποκατηγορία γιατί δεν ξέρω να σας πω τι είναι). Αύριο παραλαμβάνω και τη συσκευή CO2 της Tropica για να βάλω Hemianthus Callitrichoides Cuba στο μπροστά μέρος.

Από μετρήσεις Αμμωνία=0 με υγρο τεστ και τα υπόλοιπα με στικάκι δλδ. Νο3=10, Νο2=0, GH=15, KH=10 και pH = 7.2 με 7.6

Αυτά τα ολίγα από μένα ....

Γιάννης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Γιαννη και καλή διαμονή. Επειδη το θέμα αυτο θα κλείσει σε μερικές μέρες (ειναι για τις χαιρετούρες), αν θέλεις κανε ενα κόπο να πας στην κατηγορία "Ενυδρεια μελών" όπου θα βρεις μια φόρμα παρουσίασης και βάλε και καμία φωτογραφία να πάρουμε λίγο μάτι.

.....και πάλι καλώς τον!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...