Jump to content

Προβλημα Με Ταμπλετ...


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια..

Σημερα μου εφερε ο ξαδερος μου ενα ταμπλετ του το οποιο ειχε προβλημα...Του ειπα οτι μπορω να το κοιταξω γιατι ειχα φτιαξει και του αδερφου μου...Το προβλημα ειναι το εξης...Οταν ανοιγει βγαζει ΄΄ Κρυπτογραφηση απετυχέ΄ και ζηταει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...Παταω το κουμπι που λεει επαναφορα ταμπλετ και με βγαζει στο μενου οπου κανω Hard Reset...παταω για reset και οταν παω να κανω reboot κολλαει και απλα αναβοσβηνει το σημα του Android.. Ξερετε τι μπορω να κανω??

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εκανες σιγουρα hard reset??ειναι ο μονος τροπος να φτιαξει.αναλογα τη συσκευη και τα κουμπια που εχει γινεται και το hard reset...αν π.χ εχει κκουμπι αυξωμιοσης της εντασης το reset γινεται πατώντας την ενταση προς τα κατω και ταυτοχρονα το κουμπι που ανοιγει η συσκευη!πριν το hard reset κανε και ενα φορματ!εχει καποιες επιλογες στην οθονη που σου βγαζει...αν μπορεις να μας πεις το ακριβες μοντελο ισως μας βοηθουσες περισσοτερο!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα. Μολις ειδα το θεμα.

Δεν ξερω αν εκανες κατι με το tablet.

Το συγκεκριμενο βγαζει προβλημα στην περιοχη της μνημης που ειναι "φορτωμενο" το λειτουργικο προς επαναφορα.

Δεν παιζει hard reset γιατι δεν βρισκει λειτουργικο να το επαναφερει.

Πρεπει να παει σε κεντρικο service για επαναφορα ολου του λειτουργικου.

Αν καταλαβα καλα απο αυτα που εγραψες, η λυση ειναι να πας σε καποιον Γερμανο για φλασαρισμα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...