Jump to content

Εχασα Την Κοπέλα Μου.....


Recommended Posts

προχθές το βράδυ έχασα την σκυλίτσα μου, από λάθος του πεθερού μου, ( άφησε την εξώπορτα ανοιχτή , φεύγωντας, και έμεινε έτσι ,όλη την νύχτα ) είναι διασταύρωση με ματέζ, και την βρήκα αδέσποτη, όπως και το άλλο μου σκυλακι, που έχω στην αυλή.

Εχω φάει τον κόσμο με τα πόδια και το αυτικίνητο, όλη μέρα εχθές ήμουν στους δρόμους, και ο άντρας μου σπίτι με το παιδί, ( που είχε και πυρετό )

Εχω αρχίσει να απελπίζομαι.Αφησα όλη νύχτα την εξώπορτα ανοιχτή, μήπως μου γυρίσει.Αλλά τίποτα.............

Εχω σαν αρχή να μαζεύω μόνο αδέσποτα.Πιστεύω ότι αυτά πραγματικά έχουν την ανάγκη μας....την στείρωσα για να μην την ενοχλεί ο άλλος σκυλάκος μου, κάθε τρείς και λίγο.

Σας τα γράφω όλα αυτά, γιατί πιστεύω ότι μόνο κάποιος πραγματικά φιλόζωος θα μπορούσε να με νιώσει.

και όπως λέειι και η κορούλα μου....ειναι άδικο :bigemo_harabe_net-99: :bigemo_harabe_net-99: :bigemo_harabe_net-99:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να την βρεις γρηγορα.

Βαλε καμια φωτο μπας και δουμε και εμεις τιποτα να σε ενημερωσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.Ειναι μπέζ-λευκό, και έχει μόνιμα ένα τσουλούφι να πετάει, και είναι η Μπέλα μου.(όνομα και πράμα )Το θέμα είναι ότι μένω Μενίδι, ψηλά, στο ύψος του ολυμπιακού χωριού, και φοβάμαι μήπως πήγε προς την Λ.κύμης και την χτύπησε αυτοκίνητο.Κοίταξα και εκεί .Οσο για φωτό, πρέπει να βρώ , γιατί χάλασε το κιν. και έχασα ένα σωρο, που είχα εκεί.

Σκέφτομαι να βάλω και στους δρόμους σε κολώνες, μπάς και.....

Είναι δύσκολο να βρεθεί

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που λες,βάλε φωτό σε κολώνες,σε κάποια μαγαζιά ίσως,δεν μπορεί,κάποιος θα την έχει δει..

Link to comment
Share on other sites

Το εχω περασει παλαιοτερα και εγω με εναν φιλαρακο που ειχα και τον βρηκα 5 ημερες μετα, απλα πολυ κουρασμενο.

Σου ευχομαι να την βρεις γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Eλεος, ψάχνω και δεν βρίσκω, βέβαια καλά να πάθω, γιατί έπρεπε να τις τυπώσω....πάει το κιν. πάνε και οι φωτό.Μόνο κάτι από σπόντα και μισές βρήκα . :angry01:

Link to comment
Share on other sites

Μην απελπίζεσαι, ψάξε όσο μπορείς,ρώτα εκεί στη γειτονιά σου..

Στάλθηκε από το ST23i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το εχεις κανει ηδη, ψαξε σε μερη που γνωριζει ή/και νοιωθει ασφαλεια! Πχ καπου που την πηγαινες βολτα, καπου που ειχε αλλα σκυλια που επαιζε κτλ!

Ειναι λυπηρο αυτο που συνεβη.

Το σκυλακι ηταν μικροσωμο ή μεγαλοσωμο; Πως εφυγε δεν καταλαβα ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

Κριμα γιαβτο σκυλακι. Επικοινωνησε με φιλοζωικα σωματεια και οργανωσεις. Μπορει να ξερουν κατι.

Link to comment
Share on other sites

πολυ λυπαμαι.. μακαρι να βρεθει συντομα..

κανε οτι σου ειπαν τα παιδια.. τυπωσε και φωτογραφιες .

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το εχεις κανει ηδη, ψαξε σε μερη που γνωριζει ή/και νοιωθει ασφαλεια! Πχ καπου που την πηγαινες βολτα, καπου που ειχε αλλα σκυλια που επαιζε κτλ!

Ειναι λυπηρο αυτο που συνεβη.

Το σκυλακι ηταν μικροσωμο ή μεγαλοσωμο; Πως εφυγε δεν καταλαβα ακριβως;

το πρωτο πράγμα που έκανα ήταν να πάω πεζή στα μέρη που πηγαίναμε βόλτα.

Ο πεθερός άφησε την εξόπορτά μου, ανοιχτή το βράδυ που έφυγε, και το ανακαλύψαμε το πρωί.όλη την νύχτα ίσως και να μπαινόβγαινε στην αυλή, αλλά τελικά το πρωί ήταν μόνο ο Μπούμπης μου μέσα.

Ο οποίος κλαψουρίζει ο καημένος.........είναι μικρόσωμη, περίπου 13 κιλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα κατα ποσο δουλευει αυτο που θα πω, και ειδικα δεδομενου οτι λογικα θα υπαρχουν και αλλα αδεσποτα, αλλα ειχα διαβασει καπου οτι ειναι καλη ιδεα να παρεις 1-2 κουβερτες του η κατι παρομοιο και να τα βαλεις σε ενα κουτι απο χαρτονι γυρισμενο πλαγια μαζι με ενα μπωλ νερο σε καποιο μερος στο οποιο πηγαινατε συχνα για βολτα η που υπαρχει πιθανοτητα να ειναι. Η ιδεα ειναι οτι θα το προσελκυσει το αντικειμενο με το οποιο ειναι οικειο και θα εχει το κουτι για καταφυγιο, καθως και το νερο για να αντεξει μεχρι τις 3-5 μερες αφου βαλεις το κουτι που θα ξαναπας να το μαζεψεις. Μπορεις να το κανεις με πανω απο ενα κουτια αυτο και τα τσεκαρεις τακτικα.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα... ελπιζω να γυρισει.

Σε εμενα ο δικος μου επειδη εχει τασεις φυγης...

Εχει φυγει πολλές φορες απο το σπιτι του και πηγε εκει οπου τον επερνα σε ενα σπιτι αν και μακρια.

Ετκος απο αυτο , αν φυγει παω πολλές φορες με το αυτοκινητο και την κορνα του , την αναγνωριζει και τρεχει προς το αυτοκινητο.

Αν το εχει μαθει το αυτοκινητο σου θα σε ακουσει και θα τρεξει...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ από αύριο θα αλάξω πόρτα, και από εδώ και μπρός,θα είναι πάντα κλειδωμένη, με κλειδι που θα έχω εγώ και άντρας μου μόνο.Οποιος έρχεται, ας περιμένει να του ανοίξουμε......δεν με νοιάζει καθόλου.

Για να ελέγχετε πλήρως η κατάσταση από εμάς και μόνο.

Το κόλπο της κόρνας δεν της το έχω μάθει, αύριο θα πάω σε κάποια κτηνιατρεία της περιοχής να αφήσω στοιχεία μου , μπάς και κάποιος την πάει....για έλεγχο ίσως.

Σήμερα της καθάρισα και το σπιτάκι της, και θα την περιμένει εκεί, για πολύυυυυ καιρό.

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα την άφηνα ανοιχτή,μήπως γυρίσει..

φοβάμαι, μην έχω και δεύτερη απώλεια, και δεν θα την παλέψω.......εξάλου αν έρθει στη γειτονιά θα την ακούσει ο άλλος σκυλάκος μου, και θα κλαίει, οπότε....γιούπιιιιιι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η Μπέλα μου, από λήψηarrow-10x10.png με κάμερα.......αν κανείς την δει στέλνει μηνυμα.....Ευχαριστώ πολύ.

-Πως μπορώ να ανεβάσω αρχείο μεγαλύτερο των 2 mb??Η φωτό που έχω είναι μεγαλύτερη και δε μου την ανεβάζει-

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η Μπέλα μου, από λήψηarrow-10x10.png με κάμερα.......αν κανείς την δει στέλνει μηνυμα.....Ευχαριστώ πολύ.

-Πως μπορώ να ανεβάσω αρχείο μεγαλύτερο των 2 mb??Η φωτό που έχω είναι μεγαλύτερη και δε μου την ανεβάζει-

Πως ανεβάζουμε φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...